Rozgrywki eWinner II Ligi wkraczają w decydującą fazę. Przed nami 30.kolejka rywalizacji pomiędzy drugoligowcami.

Błękitni Stargard vs Górnik Polkowice

Faworytem tego meczu będzie drużyna z Polkowic, którą znajduje się na pozycji lidera w ligowej tabeli. Błękitni są na przeciwległym biegunie i bronią się przed spadkiem. Zbyt dużo argumentów w tym meczu mieć nie będą, ale druga liga już nieraz pokazywała, że przed meczem nie można nikogo skreślać.

Olimpia Elbląg vs Pogoń Siedlce

Elblążanie są w takiej sytuacji, że w każdym meczu muszą szukać punktów. W poprzedniej kolejce rozegrali dobry mecz w Polkowicach, ale nie przywieźli punktów. Teraz szansa na zdobycz punktową jest większa, chociaż Pogoń łatwo się nie podda. Siedlczanie są już w stabilnej sytuacji, ale prezentują się w rundzie wiosennej bardzo pozytywnie. Zapowiada się wyrównany mecz, który może zakończyć się remisem.

Znicz Pruszków vs Olimpia Grudziądz

Niezwykle ważny mecz w walce o utrzymanie się w eWinner II lidze. Forma piłkarzy z Pruszkowa ustabilizowała się na wysokim poziomie, natomiast Olimpia po świetnym początku rundy wiosennej teraz jest w ewidentnym kryzysie. Jeżeli grudziądzanie w tym spotkaniu nie wywalczą żadnego punktu, to ich sytuacja będzie już bardzo trudna. Obecnie więcej szans na wygranie tego meczu dajemy Zniczowi.

Skra Częstochowa vs Lech II Poznań

Teoretycznie faworytem tego meczu jest Skra, która jest bardzo wysoko w ligowej tabeli. Lechici natomiast nie są w dobrej dyspozycji i mają spory problem z punktowaniem. Jako że, ta kolejka odbywa się w środku tygodnia, to możemy przypuszczać, że Lech może sięgnąć po posiłki z pierwszego zespołu. Jeżeli tak się stanie, to ich szanse na jakąkolwiek zdobycz punktową będą spore.

Śląsk II Wrocław vs Hutnik Kraków

W lepszym  nastroju do tego meczu przystąpią goście, którzy w poprzedniej kolejce zdobyli trzy punkty w derbowym meczu z Garbarnią. Śląsk natomiast gładko przegrał z ostródzkim Sokołem i będzie chciał się odbudować. Spotkanie to nie ma faworyta. Mamy tu jednak analogiczną sytuację, jak w Lechu Poznań, że nie jesteśmy w stanie powiedzieć, w jakim składzie do tego meczu przystąpi Śląsk.

Wigry Suwałki vs Stal Rzeszów

Bardzo ciekawy mecz. Solidnie punktujące Wigry zmierzą się ze Stalą Rzeszów, która jest bardzo nieobliczalna. Pewne jest to, że w tym spotkaniu nie zabraknie goli, ponieważ w meczach Stali pada ich zawsze bardzo dużo. Rzeszowianie ewidentnie skupiają się bardziej na grze ofensywnej, a z obroną mają spore problemy.

Motor Lublin vs Chojniczanka Chojnice

Motor po kilku meczach bez wygranej wreszcie wygrał w poprzedniej kolejce, więc może z większym spokojem podejść do tego meczu. Chojniczanka natomiast dalej pozostaje w grze o pierwszą dwójkę. Faworytem tego meczu będzie więc drużyna z Chojnic, która zwłaszcza w rundzie wiosennej prezentuje się bardzo dobrze. Warto jednak zaznaczyć, że punktuje ona zdecydowanie lepiej u siebie niż na wyjazdach i w tym Motor może upatrywać swoich szans.

Garbarnia Kraków vs GKS Katowice

Jak popatrzymy tylko na tabelę, to powiemy, że zdecydowanym faworytem jest GKS. Jednak to wcale w rzeczywistości nie musi być prawdą. Garbarnia już nie raz w tym sezonie odbierała punkty faworytom, a GKS pomimo tego, że zdobywa dużo punktów, to w wielu meczach bardzo się męczy. Może to być naprawdę wyrównany mecz, a wynik pewnie zakręci się koło remisu.

KKS 1925 Kalisz vs Sokół Ostróda

Spotkanie sąsiadów z ligowej tabeli. Kto wygra to spotkanie, to pozostanie jeszcze w walce o strefę barażową. Trudno mówić o jakimkolwiek faworycie tego meczu. Kaliszanie nie potrafią ustabilizować swojej formy i raz grają lepiej, a raz gorzej. Podobnie sytuacja wygląda z ostródzkim zespołem, który potrafi wygrać z faworytami rozgrywek, żeby w następnej kolejce przegrać z outsiderem. Możemy się spodziewać meczu, w którym nie zabraknie ofensywnych akcji, a i gole na pewno jakieś padną.

Kategorie: klub