Zwracamy się z prośbą do trenerów, rodziców piłkarzy, przyjaciół Sokoła i kibiców klubu o przekazywanie 1% z podatku na działalność klubu w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży.

Jak to zrobić?

Wystarczy, że na rocznym zeznaniu podatkowym (Pit-28, 36,37,38 lub 39) wpiszesz nr KRS 0000086043 oraz nazwę OKS Sokół Ostróda jako cel szczegółowy. Nic więcej nie musisz robić. Widzisz? To naprawdę jest proste!

W zeszłym roku otrzymaliśmy 5 726,30 zł, za które zakupiliśmy m.in stroje oraz sprzęt treningowy dla młodych piłkarzy trenujących w Sokole oraz dofinansowaliśmy obozy sportowe grup młodzieżowych! Z góry DZIĘKUJEMY !

Jak przekazać 1 procent podatku organizacji pożytku publicznego?

W PIT 2021 za 2020 rok przygotowanym przez urząd skarbowy podatnik będzie mieć automatycznie wskazaną Organizację Pożytku Publicznego, której przekazał 1 procent podatku w roku ubiegłym.

Ważne jest, by nadal była ona w wykazie organizacji, które mają prawo do otrzymania 1 procenta podatku. Jeżeli organizacji nie ma w wykazie, wtedy w zeznaniu w usłudze Twój e-PIT nie zostanie wykazany żaden numer KRS organizacji pożytku publicznego.

Jeżeli w zeznaniu za ubiegły rok podatnik wskazał cel szczegółowy, wówczas w tegorocznym rozliczeniu zostanie on również wskazany w PIT.

Jeśli organizacja istnieje i posiada status OPP, ale nieaktualny jest cel szczegółowy, w takiej sytuacji środki z 1 procenta podatku zostaną przekazane na konto organizacji wskazanej w PIT. Urząd skarbowy nie będzie weryfikował celu szczegółowego.

Usługa Twój e-PIT automatycznie wskazuje tę organizację, która w ubiegłym roku otrzymała od Ciebie 1 procent podatku. Wskazuje też cel szczegółowy i automatycznie zaznacza zgodę na przekazanie wybranej organizacji informacji o 1 procencie, według informacji z ubiegłego roku. Możesz edytować te dane.

Jak przekazać 1 procent podatku organizacji pożytku publicznego w usłudze Twój e-PIT?

W serwisie podatki.gov.pl wybierz Twój e-PIT.

Wpisz swoje dane: PESEL (albo: NIP i datę urodzenia), kwotę przychodu z deklaracji za 2019, kwotę przychodu z jednej z informacji od pracodawców (np. PIT-11) za 2020 rok albo użyj profilu zaufanego.

Na głównym ekranie zobaczysz informację o organizacji pożytku publicznego.

Jeśli rozliczasz się po raz pierwszy:

  • wybierz z listy numer KRS organizacji, której chcesz przekazać 1 procent podatku.
  • wskaż cel szczegółowy (jeśli chcesz).
  • zaznacz zgodę (jeśli chcesz) na przekazanie organizacji informacji o 1 procencie podatku.

Jeśli chcesz zmienić organizację, której chcesz przekazać 1 procent podatku:

  • wybierz opcję „Zmieniam organizację”.
  • wybierz z wykazu organizacji numer KRS organizacji, której chcesz przekazać 1 procent podatku.
  • wskaż cel szczegółowy (jeśli chcesz).
  • zatwierdź tę zmianę.

Jeśli chcesz zmienić tylko cel szczegółowy:

  • wybierz opcję „Zmieniam organizację” nie zmieniając numeru KRS, edytuj informację o celu szczegółowym.
  • zatwierdź tę zmianę