W meczu 24. kolejki eWinner 2 ligi Sokół na wyjeździe zmierzy się ze Zniczem Pruszków. Spotkanie odbędzie się w sobotę 27 marca o godz. 15:30.

O rywalu

Początku zorganizowanej działalności sportowej w Pruszkowie oraz obecnego klubu sportowego jakim jest „Znicz” należy upatrywać już w 1922 roku, kiedy to powstał Klub Sportowy „Victoria”. Zwołane 6 marca 1928 roku zebranie entuzjastów sportu dało początek nowej organizacji sportowej pod nazwą Robotniczy Klub Sportowy Znicz Pruszków. Największy sukces klubu w XXI wieku, to 6 miejsce w pierwszej lidze w sezonie 2008/2009. W następnym sezonie Znicz już z pierwszej ligi spadł. Ponownie powrócił na ten poziom rozgrywkowy w sezonie 2016/2017, ale po sezonie powrócił do drugiej ligi, w której to występuje do dnia dzisiejszego. W poprzednim sezonie Znicz zajął 9 miejsce w drugoligowej tabeli.

Trener

Trenerem Znicza jest Piotr Kobierecki. Pod koniec czerwca 2020 roku zakończył on pracę w roli trenera rezerw Legii Warszawa. Ze stołecznym klubem rozpoczął przygodę w 2020 roku, kiedy trafił do akademii mistrza Polski. Na swoim koncie zapisał trzy tytuły mistrza Polski juniorów starszych z rzędu – 2015, 2016, 2017. Potem był trenerem III-ligowych rezerw.

Transfery

Przyszli: Owé Bonyanga (N - brak klubu), Maciej Firlej (N - Korona Kielce), Mateusz Grudziński (P - Zagłębie Sosnowiec), Martin Janco (P - FK Dubnica nad Váhom), Szymon Kaliniec (P - Kotwica Kołobrzeg).

Odeszli: Bartłomiej Faliszewski (P - Błonianka Błonie), Mikołaj Szymański (N - ŁKS Łagów), Paweł Tarnowski (P - Ursus Warszawa), Dariusz Zjawiński (N - Legionovia Legionowo)

Wiosna

Po przerwie zimowej Znicz prezentuje się bardzo słabo. Zremisował jeden mecz i zanotował cztery porażki. Ostatni mecz w lidze pruszkowianie wygrali 22 listopada. Drużyna ta z dorobkiem 17 punktów zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Ciekawostki:

- Znicz strzelił najmniej bramek ze wszystkich drugoligowym drużyn (18 bramek w 22 kolejkach)

- Zawodnikiem Znicza jest znany z występów w Sokole, Patryk Kubicki.

- W rundzie jesiennej ostródzianie wygrali ze Zniczem 2:0.

- Sobotnie spotkanie będzie starciem 2 najsłabiej punktujących drużyn w 2021 roku (po 1 punkcie) oraz jedynych drużyn bez zwycięstwa w ostatnich 5 meczach.

Raport kartkowy:

W drużynie Znicza zabraknie Krystiana Tabara (4. żółte kartki), zaś po przymusowej pauzie do składu "Trójkolorowych" wraca kapitan Sokoła Karol Żwir.

Sędzia:

Sędzią głównym spotkania będzie Paweł Kukla z Krakowa. Nie prowadził on w tym sezonie żadnego meczu z udziałem Sokoła ani Znicza.

Transmisja

Transmisja wideo zostanie przeprowadzana za pośrednictwem aplikacji mobilnej ewinner. Z kolei my ze swej strony postaramy się przeprowadzić relację audio, dostępną na naszych profilach na Facebooku i Youtube.

Przypuszczalne składy:

Sokół : Trelowski – Zimmer, Żwir, Wicki, Turek - Czajkowski, Kalinowski, Gajda, Soszyński– Wolny, Siemaszko.

Znicz: Misztal- Bochenek, Wichtowski, Baran, Grudziński- Grabowski, Pomorski, Kaliniec, Hrnciar – Gabrych, Firlej.

Kursy bukmacherskie od naszego sponsora firmy Forbet:

Znicz: 2,55
remis: 3,45
Sokół: 2,55

Kategorie: klub