W rozegranym w sobotę 4 lutego meczu towarzyskim Sokół pokonał czwartoligową Spartę Brodnica 6:0.

Mimo obfitych opadów śniegu, które wystąpiły w piątek i sobotę rano, pracownicy OCSiRu stanęli na wysokości zadania i obie drużyny mogły rywalizować na dobrzej przygotowanej płycie.

W Sokole, poza kontuzjowanym Hubertem Radzkim i mającym wolne Tomaszem Porębskim, wszyscy piłkarze byli do dyspozycji sztabu szkoleniowego. Szczególnie cieszył powrót po ciężkiej kontuzji Szymona Dowgiałło, dla którego był to pierwszy występ od 10 września ubiegłego roku.

„Trójkolorowi” od początku meczu uzyskali przewagę, a wysokim pressingiem uniemożliwiali gościom konstruowanie akcji. W 15 minucie po dośrodkowaniu z prawej strony Szymona Szałkowskiego Dawid Kasprzyk strzałem z głowy otworzył wynik meczu. 60 sekund później ponownie centra „Szałka” tym razem trafia w rękę defensora Sparty i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki oddalonej na 11 metrze podszedł Dawid Kasprzyk i pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Tuż przed przerwą po długi podanie Maksyma Kventsara Dawid Kasprzyk przelobował bramkarza i trafił do siatki po raz trzeci.

Po przerwie jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Damian Lubak, który otrzymał podanie od Mateusza Furmana i kapitalnym strzałem z 16 metrów zaskoczył dobrze dysponowanego bramkarza Sparty. Powrót do grania po kontuzji Mateusz Furman zaznaczył, poza asystą, jeszcze dwoma bramkami. W 67 minucie przejął piłkę na 30 metrze i w sytuacji sam na sam skierował piłkę do siatki, a na 3 minuty przed końcem meczu po podaniu Jakuba Kopacza strzałem z 14 metrów ustalił wynik meczu.

Sokół Ostróda – Sparta Brodnica 6:0 (3:0)

Kasprzyk 15’, 16’(k), 43’, Furman 67’, 87’, Lubak 51’.

Sokół: 1 połowa: Leszczyński – Szałkowski, Morawski, Klimek, Kventsar, Mościcki, Kiełtyka, Stefański, Święty, Kasprzyk, Mysiorski

2 połowa: Florczak – Pawluczuk, Musiński, Dowgiałło, Grudnowski, Kopacz, Słuchocki, Furman, Szałkowski, Lubak, Banul.

Kolejny sparing „Trójkolorowi” rozegrają w sobotę 11 lutego. Na bocznym boisku przy ul. 3 Maja 19 w Ostródzie podejmować będziemy trzecioligową Concordię Elbląg. Początek meczu o godz. 11:00. Serdecznie zapraszamy.           

Kategorie: klub