Dziewiąta kolejka drugiej ligi stoi pod znakiem koronawirusa. Trzy mecze tej kolejki zostały odwołane, ale jest kilka spotkań, na które warto zwrócić uwagę.

Chojniczanka Chojnice vs KKS Kalisz

Chojniczanka do tej pory nie straciła nawet punktu na własnym obiekcie i na pewno będzie faworytem tego spotkania. Zespołu z Kalisza nie można jednak łatwo skreślać, ponieważ poprzednie dwa mecze wygrał, w bardzo dobrym stylu. Powinniśmy być świadkami ciekawego meczu, obfitującego w bramki.

Hutnik Kraków vs Skra Częstochowa

Hutnik prezentuje się bardzo przeciętnie w tym sezonie. Ostatnie trzy mecze z jego udziałem kończyły się jednobramkowym wynikiem. W poprzedniej kolejce, bo bezbarwnym występie Hutnik przegrał z Błękitnymi Stargard. W zupełnie innych nastrojach są częstochowianie. Skra jest na trzecim miejscu w ligowej tabeli i piłkarsko prezentuje się bardzo dobrze. Pomimo licznych osłabień, drużyna z Częstochowy pokazuje, że chce będzie walczyć o bardzo wysokie miejsce w tym sezonie. To Skra jest faworytem tego meczu.

Stal Rzeszów vs Śląsk II Wrocław

Faworytem spotkania będzie zespół z Rzeszowa, który obecnie jest na drugim miejscu w tabeli. W poprzednim meczu Stal, nie zaprezentowała się najlepiej i zaledwie zremisowała z Garbarnią. Śląsk natomiast po bardzo słabym początku sezonu, teraz zaczyna grać już lepiej. Wrocławianie od trzech spotkań są niepokonani i będą chcieli dobrą serię podtrzymać. Wydaje się jednak, że będzie to bardzo trudne zadanie.

Górnik Polkowice vs Znicz Pruszków

Górnik przegrał do tej pory tylko dwa spotkania i to z dwoma bardzo silnymi rywalami, czyli GKS-em Katowice i Stalą Rzeszów. Śmiało można powiedzieć, że polkowiczanie bardzo pozytywnie zaskakują w tym sezonie. Dobrze punktują, ale co równie ważne, grają fajny, ofensywny futbol. Znicz natomiast ostatnie tygodnie również zaliczy do udanych. Siedem punktów w trzech ostatnich meczach, to naprawdę świetny wynik. Minimalnym faworytem meczu będą gospodarze, ale można się spodziewać bardzo wyrównanego spotkania.

Pogoń Siedlce vs Olimpia Grudziądz

Jest to mecz, w którym bardzo trudno wytypować faworyta. Pogoń ostatni swój mecz przegrała, ale i tak w ostatnich tygodniach wywalczyła dziesięć punktów. Olimpia natomiast rozczarowuje swoich kibiców. Siedem punktów w ośmiu meczach, to jak na spadkowicza z pierwszej ligi, bardzo marny dorobek. Jeżeli popatrzymy na formę obu drużyn, to jednak lepiej wygląda ona u siedlczan, więc jeżeli Olimpia nie poprawi swojej dyspozycji, to będzie miała bardzo trudno, aby walczyć o wygraną.

Bytovia Bytów vs Wigry Suwałki

Hit tej serii spotkań. Lider tabeli, czyli Wigry pojadą, na teren drużyny, która jest bardzo podrażniona. Bytovia nie wygrała czterech ostatnich spotkań, ale w dalszym ciągu należy ją traktować, jako bardzo mocny zespół. Bytowianie czekają na odblokowanie, ale ich rywal łatwo na to nie pozwoli. Wigry kontynuują serię pięciu wygranych z rzędu i są liderem rozgrywek. Drużyna z Suwałk pokazuje, że to w niej należy upatrywać głównego kandydata do awansu.

Mecze Sokół Ostróda vs Garbarnia Kraków, GKS Katowice vs Błękitni Stargard i Lech II Poznań vs Olimpia Elbląg zostały odwołane.

Kategorie: klub