Rozpoczynamy ósmą kolejkę drugoligowych rozgrywek. Nie zabraknie w niej ciekawych spotkań.

Znicz Pruszków vs Lech II Poznań

Ostatnie dwa mecze dla Znicza były bardzo udane. Pruszkowianie wygrali z Hutnikiem Kraków i zremisowali z GKS-em Katowice. Zwłaszcza ten ostatni wynik był sporym zaskoczeniem, ale pokazał, że Znicz jest w stanie urywać punkty faworytom. Lech natomiast jest na ostatnim miejscu w ligowej tabeli. Młodzi piłkarze z Poznania prezentują się bardzo słabo, tracą bardzo dużo bramek  i mają duży problem z punktowaniem. Znicz Pruszków nie gra efektownej piłki, ale jest ostatnia forma powinna wystarczyć do wygrania tego meczu.

Błękitni Stargard vs Hutnik Kraków

Pojedynek drużyn, które wygrały swoje ostatnie mecze. Błękitni zaprezentowali się świetnie w Ostródzie. Zagrali najlepszy swój mecz w tym sezonie. To spotkanie pokazało, że w tej drużynie drzemie spory potencjał, który do tej pory nie był wykorzystywany. Hutnik natomiast skromnie wygrał w Elblągu. Krakowianie grają w kratkę w tym sezonie, więc trudno przypuszczać, jaki Hutnik zobaczymy w sobotę w Stargardzie. Jeżeli Błękitni przełożą swoją grę z Ostródy na to sobotnie spotkanie, to mają spore szansę, żeby ten mecz wygrać.

Śląsk II Wrocław vs Chojniczanka Chojnice

W ostatnich dwóch kolejkach wrocławianie wywalczyli dwa punkty. W poprzednim meczu dosyć niespodziewanie zremisowali z Bytovią Bytów. W meczu z Chojniczanką, zespół z Wrocławia może zostać wzmocniony graczami z szerokiego składu pierwszej drużyny. Chojniczanka natomiast jest na razie drużyną własnego stadionu. U siebie wygrała wszystkie mecze, ale na wyjazdach już zdarzały jej się wpadki. To zespół z Chojnic będzie faworytem tego meczu, ale nie będzie to dla niego łatwe spotkanie.

Olimpia Elbląg vs GKS Katowice

Kibice z Elbląga mieli nadzieję, że Olimpia, po tym dobrym spotkaniu przeciwko Sokołowi pójdzie za ciosem i wygra w końcu pierwszy mecz w tym sezonie. Ostatecznie jednak Olimpia uległa beniaminkowi z Krakowa. W tej kolejce o wygraną będzie znacznie trudniej. GKS to drużyna, która  dominuje w swoich spotkaniach nad rywalem, ale zdarzają się jej momenty słabszej gry,  które wykorzystują przeciwnicy. Obecnie drużyna z Katowic ma na swoim koncie 11 punktów. W dwóch meczach katowiczanie stracili punkty, już w doliczonym czasie gry, więc mogliby w tym momencie mieć ich znacznie więcej na swoim koncie. Faworytem tego meczu będzie GKS.

Garbarnia Kraków vs Stal Rzeszów

Garbarnia znajduje się obecnie w strefie spadkowej, a jej gra nie wygląda najlepiej. Na drugim biegunie jest natomiast Stal Rzeszów. Zespół ten jest liderem drugoligowych rozgrywek i z meczu na mecz wygląda coraz lepiej. Faworyta tego meczu wskazać jest łatwo. Każdy punkt wywalczony w tym spotkaniu przez Garbarnię będzie można uznać za niespodziankę.

Olimpia Grudziądz vs Górnik Polkowice

Olimpia w tym sezonie rozegrała trzy mecze na własnym stadionie i wszystkie trzy przegrała. W ostatniej kolejce jednak odniosła bardzo ważne zwycięstwo na wyjeździe nad rezerwami Lecha Poznań. Ta wygrana powinna trochę podbudować piłkarzy z Grudziądza. Górnik Polkowice natomiast spisuje się zaskakująco dobrze w pierwszej części tego sezonu. Polkowiczanie strzelają sporo bramek i bardzo dobrze punktują. Znajdują się na piątym miejscu w ligowej tabeli. Zapowiada się więc ciekawe spotkanie z małym wskazaniem na gości.

KKS Kalisz vs Bytovia Bytów

KKS to drużyna bezkompromisowa. Kaliszanie zanotowali trzy wygrane i trzy raz schodzili z boiska pokonani. W ostatnim swoim meczu rozbili na wyjeździe Motor Lublin. Natomiast wcześniej dostali srogie lanie od Wigier Suwałki. Te dwa wyniki pokazują, że bardzo trudno jest typować spotkania z udziałem kaliskiej drużyny. Bytovia natomiast złapała mają zadyszkę. Nie wygrała trzech ostatnich spotkań i teraz będzie chciała za wszelką cenę przełamać  złą passę.

Wigry Suwałki vs Motor Lublin

Faworytem tego meczu będą gospodarze. Wigry wygrały wszystkie trzy mecze na swoim obiekcie, a co najważniejsze zrobiły to w bardzo dobrym stylu. Motor natomiast bardzo dużo meczy remisuje, a ostatnio zagrał katastrofalnie i przegrał 0:3. Lublinianie przed sezonem byli wymieniani, jako drużyna, która może włączyć się do walki o awans, ale na razie nic na to nie wskazuje.

Skra Częstochowa vs Sokół Ostróda

Skra to zdecydowanie największa niespodzianka tego sezonu. Częstochowianie co prawda przegrali swój ostatni mecz, ale i tak są na bardzo wysokim czwartym miejscu w ligowej tabeli. Dodatkowym atutem jest fakt, że Skra rozgrywa swoje domowe mecze na sztucznej nawierzchni, a innym zespołom jest trudno się do tego przystosować. Sokół będzie chciał natomiast się zrehabilitować za bolesną porażkę z poprzedniego meczu. Ostródzianie rozegrali najgorszy mecz w tym sezonie i zasłużenie przegrali z Błękitnymi. Sokół jednak już w tym sezonie pokazał, że potrafi strzelać sporo bramek w meczach wyjazdowych, więc ostródzianie nie stoją na straconej pozycji w starciu ze Skrą.

Kategorie: klub