Przed nami 5 kolejka rozgrywek drugiej ligi. Wiemy już nieco więcej o poszczególnych zespołach, ale w wielu meczach trudno wskazać faworyta.

Hutnik Kraków vs Olimpia Grudziądz

Hutnik po dobrym początku sezonu, teraz notuje serię trzech porażek z rzędu. Olimpia natomiast doznała klęski w starciu z Sokołem, więc obie drużyny będą chciały wrócić na zwycięską ścieżkę. Jest to mecz bez wyraźnego faworyta, więc podział punktów jest jak najbardziej możliwy.

Chojniczanka Chojnice vs Błękitni Stargard

Tutaj faworytem jest zespół z Chojnic, który jest liderem tabeli. Drużyna Błękitnych natomiast gra bardzo nierówno. W ostatnim meczu, pomimo całkiem dobrej postawy, przegrała 1:4, po golach straconych w końcówce meczu. Chojniczanka natomiast niespodziewanie straciła punkty w Elblągu. Wydaje się jednak, że na własnym terenie nie powinna mieć większych problemów, żeby pokonać swojego rywala.

Stal Rzeszów vs Olimpia Elbląg

Faworytem spotkania będą gospodarze, ale Olimpia w ostatnim swoim meczu pokazała, że potrafi urwać punkty faworytowi. W drużynie z Elbląga atmosfera nie jest najlepsza. Zarząd podał się do dymisji, a trener jest skłócony z kibicami. W zupełnie innych nastrojach są rzeszowianie, którzy wygrali ostatni mecz i będą chcieli podtrzymać tą passę.

Wigry Suwałki vs Śląsk II Wrocław

Wigry to jedna z drużyn, która powinna włączyć się do walki o awans do pierwszej ligi. Śląsk natomiast nie wygląda najlepiej i w poprzedniej kolejce dostał srogie lanie od KKS Kalisz. Wydaje się wiec, że Wigry powinny to spotkanie wygrać, ale druga liga nieraz nas zaskakiwała swoimi wynikami…

Motor Lublin vs Garbarnia Kraków

Obie drużyny nie mogą być zadowolone z początku sezonu. Motor pomimo, że jest beniaminkiem, to stawia sobie wysokie cele, a już na początku rozgrywek potracił cenne punkty. Garbarnia natomiast wygrała tylko jeden mecz, a jej gra „nie powala na kolana”. To kolejne z tych spotkań, w których trudno jest wskazać faworyta, ale lublinianie jeżeli chcą dołączyć do ścisłej czołówki, to takie mecze powinni wygrywać.

Lech II Poznań vs Górnik Polkowice

Pierwszy zespół Lecha przełożył swoje spotkanie, więc być może ktoś z szerokiego składu zostanie zesłany do drugiej drużyny. Jeżeli tak się stanie, to szanse Lecha zdecydowanie wzrastają. Górnik natomiast w ostatniej kolejce przegrał z GKS-em Katowice 0:2, a ta porażka mogła być znacznie wyższa. W tym meczu dużo zależy od tego w jakim zestawieniu wyjdzie Lech. Jeżeli zagrają sami zawodnicy z drugiej drużyny, to Górnik spokojnie może ten mecz wygrać.

GKS Katowice vs Pogoń Siedlce

Drużyna z Katowic, zaliczyła falstart na początek sezonu, ale już w ostatnich dwóch meczach pokazała, że jej forma idzie w górę. Bardzo podobnie przedstawia się sytuacji Pogoni Siedlce. Drużyna ta wygrała dwa ostatnie mecze, a do tego PZPN zdecydował o obniżeniu kary dla siedleckiej drużyny do -3 punktów. To sprawiło, że Pogoń wyszła ze strefy spadkowej i na pewno siedleccy piłkarze ze spokojniejszymi głowami podejdą do tego spotkania. Nie zmienia to jednak faktu, że faworytem meczu jest GKS, który ma kadrowo najlepszy skład w całej lidze.

Bytovia Bytów vs Skra Częstochowa

Teoretycznie faworytem tego spotkania powinni być gospodarze, którzy bardzo dobrze prezentują się w tym sezonie. Skra natomiast, jest to nieobliczalny zespół, który bardzo dobrze wygląda w defensywie i traci mało goli. W tym meczu najbardziej możliwe jest minimalne zwycięstwo Bytovii lub remis.

Sokół Ostróda vs Znicz Pruszków

Ostródzianie są niezwykle podbudowani ostatnim zwycięstwem nad Olimpią Grudziądz. Tamto spotkanie pokazało, że Sokół jest w stanie w tej lidze wygrać z każdym. Ostródzki zespół kompletnie zdominował swojego przeciwnika i kibice mają nadzieję, że sytuacja powtórzy się również w sobotę. Znicz ostatnie dwa mecze przegrał, ale zmierzył się w nich z Chojniczanką i Stalą Rzeszów, więc poprzeczkę miał zawieszoną bardzo wysoko. Jest to drużyna, dobrze ułożona taktycznie z kilkoma piłkarzami o naprawdę wysokich umiejętnościach. Zapowiada się więc ciekawe spotkanie. To Sokół zapewne będzie prowadził grę, a Znicz nastawi się kontry.

Kategorie: klub

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.