Przed nami czwarta kolejka drugiej ligi. Dojdzie w niej wielu ciekawych spotkań.

Znicz Pruszków vs Stal Rzeszów

W poprzedniej kolejce Stal dosyć niespodziewanie przegrała u siebie z Olimpią Grudziądz, więc na pewno za wszelką cenę będzie chciała udowodnić, że był to tylko wypadek przy pracy. Znicz natomiast w dwóch pierwszych meczach bez porażki, w trzecim przegrał z Chojniczanką. Faworytem meczu będzie zespół z Rzeszowa, ale zapowiada się wyrównane spotkanie.

Błękitni Stargard vs Bytovia Bytów

To spotkanie nie ma faworyta. Wydaje się, że personalnie to Bytovia jest silniejsza, ale Błękitni w dwóch ostatnich meczach pokazali się z dobrej strony. Wygrana z Wigrami i remis z Motorem pokazują, że drużyna ta jest w stanie urwać punkty każdemu. Bytovia natomiast jest jednym z faworytów do awansu, więc każda z drużyn zagra o pełną pulę.

Skra Częstochowa vs Motor Lublin

Mamy tutaj pojedynek drużyny, która strzela mało bramek, ale dobrze punktuje i drużyny, która tych goli strzela sporo, ale nie zawsze to równa się ze zdobyczą punktów. W dwóch pierwszych meczach Skra strzeliła dwie bramki, a to wystarczyło do zdobycia sześciu punktów. W trzecim meczu, już jednak szczęścia zabrakło i Skra przegrała z Wigrami. Motor natomiast strzelił już sześć bramek w tym sezonie, ale na swoim koncie ma cztery punkty. Zobaczymy więc, czy górą w tym meczu będzie ofensywny styl, czy jednak żelazna defensywa.

Garbarnia Kraków vs Wigry Suwałki

Pojedynek drużyn, które wygrały swoje ostatnie mecz w stosunku 2:1. Trudno cokolwiek powiedzieć, o tym, co może się wydarzyć w tym spotkaniu. Wigry były w poprzednim sezonie, najsłabszą drużyną na pierwszoligowym szczeblu, ale w klubie nie doszło do dużych zmian personalnych, więc dysponują silną kadrą. Drużyna z Suwałk jest minimalnym faworytem tego spotkania.

Olimpia Elbląg vs Chojniczanka Chojnice

Tutaj faworyta wskazać się bardzo łatwo. Olimpia przegrała wszystkie mecz, a Chojniczanka we wszystkich okazała się lepsza od swojego przeciwnika. Owszem elblążanie na boisku prezentują się lepiej niż pokazują to wyniki, ale każdy punkt zdobyty przez nich w meczu przeciwko Chojniczance, będzie sporą niespodzianką

Górnik Polkowice vs GKS Katowice

Bardzo ciekawe spotkanie. W dwóch ostatnich meczach na własnym obiekcie Górnik strzelił sześć goli i nie stracił żadnej bramki, co pokazuje, że jest naprawdę silną drużyną. GKS po wpadce w pierwszej kolejce, ostatnio się przełamał i wygrał swoje spotkanie. To spotkanie zweryfikuje fakt, czy Górnik Polkowice możemy już zaliczyć do drużyn, które będą walczyć o awans, czy jednak jest jeszcze na to za wcześnie.

Pogoń Siedlce vs Hutnik Kraków

Siedlczanom ostatnio spadł wielki kamień z serca, kiedy to wygrali z ostródzkim Sokołem. Dalej mają na swoim koncie minusowe punkty, ale teraz każde następne wygrane spotkanie sprawi, że będą mieli zerowy dorobek punktowy. Hutnik natomiast po świetnym meczu w pierwszej kolejce, w ostatnich dwóch spotkaniach stracił dziewięć bramek i pojedzie do Siedlec w celu przerwania tej złej passy. Przed nami naprawdę bardzo wyrównany mecz.

Śląsk II Wrocław vs KKS 1925 Kalisz

Śląsk w ostatniej kolejce pauzował, więc trudno coś więcej powiedzieć o jego formie. Dużo będzie zależało od tego, w jakim zestawieniu wrocławianie wystąpią. Nie wiadomo, jak dużo zawodników z pierwszej drużyny wystąpi w tym drugoligowym meczu. KKS natomiast w ostatnich dwóch kolejkach prezentował się słabo i jeżeli nie poprawi swojej gry, to trudno będzie mu wywieźć z Wrocławia jakieś punkty.

Olimpia Grudziądz vs Sokół Ostróda

W ostatniej kolejce Olimpia zanotowała bardzo ważne zwycięstwo. Niespodziewanie wygrała w Rzeszowie i odbiła się od dna. Z kolei Sokół przegrał dwa swoje ostatnie mecze. Gra ostródzkiej drużyny wygląda całkiem dobrze, ale brakuje przede wszystkim wykończenia sytuacji podbramkowych. Jeżeli ostródzcy piłkarze będą bardziej skuteczni, a do tego nie popełnią błędów w defensywie, to Sokół jest w stanie przywieźć z Grudziądza nawet komplet punktów.

Kategorie: klub

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *