Przed nami ostatnia kolejka eWinner drugiej ligi. Dowiemy się, które drużyny zagrają w barażu o awans do pierwszej ligi, a także które opuszczą szeregi drugoligowców. Zapraszamy do przeczytania zapowiedzi tej serii spotkań!

Stal Rzeszów vs Lech II Poznań

Ważny mecz dla obu drużyn. Stal musi wygrać jeżeli chce jeszcze włączyć się do walki o strefę barażową, natomiast Lech dalej nie jest pewny utrzymania, więc też będzie walczyć o trzy punkty. Teoretycznie faworytem powinna być Stal, ale poznaniacy będą na pewno bardzo trudnym przeciwnikiem.

Chojniczanka Chojnice vs Górnik Polkowice

Drużyna z Chojnic straciła już szansę na bezpośredni awans, ale na pewno będzie chciała dobrze zakończyć ten sezon. Polkowiczanie mają już zapewnione pierwsze miejsce w tabeli, więc teoretycznie nie muszą tego meczu wygrać. Wiemy jednak, że w takim spotkaniu na szczycie nikt na pewno nie odpuści, więc czeka nas mecz na dobrym piłkarskim poziomie.

Bytovia Bytów vs Pogoń Siedlce

Spotkanie o przysłowiową „pietruszkę”. Bytovia nie ma już szans na utrzymanie w eWinner II Lidze, natomiast Pogoń to utrzymanie sobie już zapewniła. Bytowianie będą zapewne chcieli godnie pożegnać się z tymi rozgrywkami, ale patrząc na ich ostatnią formę, to o wygraną może być trudno.

Motor Lublin vs Olimpia Grudziądz

Motor nie ma już szans na baraże, ale lublinianie grając na własnym stadionie na pewno nie odpuszczą. Dla Olimpii to mecz o życie. Jak go przegra to spadnie do trzeciej ligi, a ewentualne zwycięstwo powinno dać jej utrzymanie. Bardziej na wygranej powinno zależeć Olimpii, ale nie będzie jej łatwo zdobyć komplet punktów.

Wigry Suwałki vs Znicz Pruszków

Jest to bardzo ważny mecz dla Znicza. Pruszkowianie poprzez słabsze ostatnie mecze przybliżyli się do strefy spadkowej. Obecnie zajmują 14 miejsce, ale ich przewaga nad strefą spadkową to tylko jeden punkt. Wigry natomiast mają już baraże zapewnione, więc mogą spokojnie do tego meczu podejść. Wynik w tym meczu może zakręcić się koło remisu.

KKS Kalisz vs Olimpia Elbląg

Dla drużyny z Kalisza jest to już mecz o nic, ponieważ nie zmieni ona swojej pozycji w tabeli, natomiast dla Olimpii jest to mecz niezwykle ważny. Elblążanie walczą o utrzymanie i jeżeli ten mecz przegrają, to mogą mieć duży problem z pozostaniem w eWinner drugiej lidze. Wydaje się więc, że bardziej zdeterminowana będzie Olimpia i to jej dajemy większe szanse na wygraną.

Śląsk II Wrocław vs Błękitni Stargard

Śląsk teoretycznie ma jeszcze szansę aby wejść do strefy barażowej, ale dużo musiałoby się wydarzyć, że tak się stało. Błękitni natomiast muszą zainkasować w tym meczu trzy punkty i liczyć na potknięcia rywali, jeżeli chcą utrzymać się na drugoligowym szczeblu rozgrywek.

Garbarnia Kraków vs Skra Częstochowa

Spotkanie, które może rozstrzygnąć o tym, kto zagra w barażach o awans do pierwszej ligi. Sporym atutem może być w tym meczu własne boisko. Wiemy bowiem, że Skra znacznie lepiej punktuje u siebie niż wyjeździe. To sprawia, ze minimalnym faworytem meczu będzie drużyna z Krakowa.

Sokół Ostróda vs GKS Katowice

Sokół w poprzedniej kolejce wreszcie wygrał i teraz może już ze spokojem podejść do tego meczu. Ostródzianie utrzymanie mają już pewne i będą chcieli godnie zakończyć ten pierwszy sezon na drugoligowym szczeblu. GKS przyjedzie do Ostródy, jako drużyna, która zapewniła sobie już awans do pierwszej ligi. Może to być więc wesołe spotkanie, w którym najwięcej do powiedzenia będą miały formacje ofensywne.

Kategorie: klub