W 36. kolejce eWinner II Ligi, odbędą się spotkania, które mogą mieć znaczny wpływ na to, kto awansuje, a kto utrzyma się na tym szczeblu rozgrywkowym. Zapraszamy do przeczytania zapowiedzi tej serii spotkań!

Chojniczanka Chojnice vs GKS Katowice

Zdecydowanie najciekawszy mecz tej kolejki. Kto wygra to spotkanie, to przybliży się do bezpośredniego awansu. Chojniczanka u siebie jest praktycznie bezbłędna i to będzie jej spory atut. GKS natomiast po słabszym okresie, w poprzedniej kolejce zanotował wygraną, więc w dobrych humorach przystąpi do tego meczu. Zapowiada się niezwykle ciekawy mecz, o dużym ciężarze gatunkowym.

Stal Rzeszów vs Hutnik Kraków

Jeżeli Stal myśli o tym, żeby znaleźć się na miejscu barażowym, to powinna takie mecze wygrywać. Nie będzie to łatwe zadanie, ponieważ Hutnik prezentuje dobry poziom i solidnie punktuje we wiosennych meczach. Wyraźnego faworyta w tym meczu nie ma, ale większe szanse dajemy jednak zespołowi z Rzeszowa.

Śląsk II Wrocław vs Znicz Pruszków

Młodzi piłkarze ze Śląska kiepsko rozpoczęli wiosenne zmagania, ale teraz wracają już na swój normalny poziom. W poprzedniej kolejce, po świetnym meczu wygrali z Olimpią Grudziądz. Znicz natomiast wpadł w bardzo duży dołek i nie może się z niego wydostać. Wydawało się, że pruszkowianie bezpiecznie utrzymają się na drugoligowym szczeblu, ale teraz są już bardzo blisko strefy spadkowej. Minimalnym faworytem meczu będzie Śląsk.

Wigry Suwałki vs Pogoń Siedlce

Faworytem tego mecz będą Wigry. Drużyna z Suwałk znajduje się w dobrej formie i przez cały sezon jest na wysokim miejscu w ligowej tabeli. Pogoń natomiast jest na bezpiecznej pozycji. Ani spadek ani awans jej już nie grozi. Zdecydowanie bardziej na wygranej powinno zależeć Wigrom, więc to ich stawiamy w roli faworyta.

Garbarnia Kraków vs Olimpia Elbląg

Drużyna z Krakowa pozostaje w grze o strefę barażową. Garbarnia bardzo pozytywnie zaskakuje i sprawiła już niejedną niespodziankę. Olimpia walczy o pozostanie w eWinner II Lidze. Patrząc jednak na jej poczynania wyjazdowe w tym sezonie, to trudno przewidywać sukces w tym meczu. Teoretycznie więc punkty powinny zostać w Krakowie, ale drugoligowe rozgrywki są na tyle nieprzewidywalne, że wydarzyć się może wszystko.

Skra Częstochowa vs Błękitni Stargard

Mecz dwóch drużyn, które w ostatnim czasie nie punktują najlepiej. Częstochowianie praktycznie przez cały sezon byli czołówce, ale ostatnie mecze były dla nich na tyle nieudane, że teraz muszą walczyć o pozostanie w strefie barażowej. Błękitni natomiast zajmują 16 miejsce i muszą punktować jeżeli chcą pozostać na tym poziomie rozgrywkowym. Spotkanie bez wyraźnego faworyta, ale jednak z minimalnym wskazaniem na Skrę.

KKS Kalisz vs Olimpia Grudziądz

Obie drużyny mają o co walczyć. KKS rywalizuje o miejsce w strefie barażowej, a Olimpia walczy o pozostanie w na tym szczeblu rozgrywkowym. Teoretycznie faworytem powinna być drużyna z Kalisza, która jest pozytywnym zaskoczeniem tego sezonu. Olimpia jednak będzie chciała za wszelką cenę zapunktować. Może to być bardzo ofensywne spotkanie, w którym padnie sporo bramek.

Motor Lublin vs Górnik Polkowice

Polkowiczanie zapewnili już sobie awans do pierwszej ligi, ale na pewno nie odpuszczą pozostałych spotkań. Motor natomiast ma jeszcze matematyczne szanse, na grę w barażach, ale musiałoby się wiele wydarzyć, żeby się tam znalazł. Lublinianie grają bardzo w kratkę i nie mogą ustabilizować swojej formy. Jeżeli Górnik zagra na 100%, to Motor będzie miał spory problem ze zdobyciem kompletu punktów.

Bytovia Bytów vs Lech II Poznań

O takim spotkaniu mówi, że jest ono o przysłowiowe „sześć punktów”. Ostatnia w tabeli Bytovia zagra z siedemnastym Lechem II Poznań. Bytowianie prezentują się katastrofalnie i nie są w stanie zdobyć kompletu punktów. Forma drużyny z Bytowa spada z meczu na meczu i trudno oczekiwać, by jakoś diametralnie teraz się podniosła. Lech natomiast zaczął w ostatnim czasie lepiej punktować, ale dalej jest w trudnym położeniu. Szykuje się wyrównane spotkanie.

Kategorie: klub