Do końca sezonu coraz mniej spotkań, więc dla niektórych drużyn, to już ostatnia szansa na włączenie się do walki o awans czy utrzymanie. Zobacz zapowiedź 32 kolejki eWinner II Ligi.

Bytovia Bytów vs Stal Rzeszów

Bytovia jest zamieszana w walkę o utrzymanie na drugoligowym poziomie, więc każdy mecz jest dla niej bardzo istotny. Forma drużyny z Bytovia nie jest jednak wysoka, co nie napawa optymizmem kibiców tego klubu, przed następnymi meczami. Ze Stalą natomiast jest bardzo różnie. Gdy już się wydawało, że złapała dobry rytm, to przyszła porażka u siebie z Motorem Lublin. Teoretycznie faworytem tego meczu jest Stal, ale Bytovia jest w stanie urwać jej punkty.

Błękitni Stargard vs Olimpia Grudziądz

To jest jedno z tych spotkań, o których zwykło się mówić, że jest o przysłowiowe „sześć punktów”. Obie drużyny zapewne do ostatniej kolejki będzie walczyć o utrzymanie. Olimpia w poprzedniej kolejce przerwała fatalną passę i w końcu wygrała mecz. Błękitni natomiast sporo spotkań remisują i dzięki temu są jeszcze ponad strefą spadkową. Olimpia po ostatnim zwycięstwie powinna pójść za ciosem i wygrać to spotkanie.

Śląsk II Wrocław vs Lech II Poznań

Pojedynek młodzieży ekstraklasowych klubów. Mogłoby się wydawać, że to Lech ma lepszą akademię, więc poznańska młodzież powinna być górą w tym spotkaniu. Poznaniacy jednak zarówno w ekstraklasie, jak i w eWinner II Lidze zawodzą. Śląsk natomiast spisuje się zaskakująco dobrze, a ostatnio sprawił sporą niespodziankę i wygrał w Katowicach. Faworytem będą wrocławianie, ale zapowiada się ciekawy mecz, ze sporą liczbą bramek.

Wigry Suwałki vs Hutnik Kraków

Tutaj zdecydowanym faworytem będą Wigry. Drużyna z Suwałk przetrwała mały kryzys i teraz znowu wróciła do wysokiej formy. Hutnik natomiast ostatnio znajduje się już na w miarę bezpiecznej pozycji, ale ostatniego meczu nie zaliczy do udanych. Jeżeli Wigry chcą się jeszcze włączyć do walki o bezpośredni awans do pierwszej ligi, to muszą ten mecz wygrać.

Garbarnia Kraków vs Górnik Polkowice

Lider rozgrywek jedzie do Krakowa, na starcie z nieobliczalną Garbarnią. Polkowiczanie są już bardzo blisko żeby zapewnić sobie awans do pierwszej ligi, ale jeszcze kilka kroków w kierunku tego celu muszą postawić. W Krakowie na pewno nie będzie im łatwo, ponieważ Garbarnia prezentuje się dobrze i dalej jest w walce o strefę barażową. Stawiamy na minimalne zwycięstwo Górnika.

Skra Częstochowa vs Pogoń Siedlce

Skra po kapitalnej jesienni i świetnym rozpoczęciu rundy wiosennej ostatnio znacznie obniżyła loty. Częstochowianie mają sporo problemów z wygrywaniem meczów, a Pogoń będzie chciała to wykorzystać. Siedlczanom nie grozi już raczej ani spadek, ani awans, więc mogą ze spokojem podejść do tego meczu. Atut własnego boiska może być tu jednak decydujący, więc więcej szans dajemy Skrze.

KKS 1925 Kalisz vs GKS Katowice

Katowiczanie nie mogą pozwolić sobie na kolejną wpadkę, bo w przeciwnym razie atmosfera w klubie zrobi się gorąca. GKS ma tylko jeden cel i jest nim bezpośredni awans do pierwszej ligi. Jeżeli tak by się nie stało, to byłaby to spora niespodzianka. Wiemy jednak, że KKS potrafi odbierać punkty faworytom, więc i w tym meczu nie stoi na straconej pozycji. Warto dodać, ze kaliszanie są w naprawdę świetnej formie i obecnie znajdują się w strefie barażowej.

Olimpia Elbląg vs Znicz Pruszków

Sytuacja Olimpii Elbląg jest trudna, ale nie beznadziejna. Elblążanie są w strefie spadkowej, ale ich strata nie jest duża. Oczywiście zawodnicy z Elbląga nie są w wysokiej dyspozycji i muszą uporać się ze sporymi problemami, ale gra na własnym boisku na pewno jest ich atutem. Znicz natomiast po kilku zwycięstwach zacumował na bezpiecznym miejscu, a wygrana w Elblągu znacznie przybliżyłaby go utrzymania. W tym meczu najbardziej prawdopodobnym wynikiem jest remis.

Motor Lublin vs Sokół Ostróda

Początek rundy wiosennej w wykonaniu Motoru nie był zbyt udany, ale w ostatnim czasie widać zwyżkę formy u podopiecznych Marka Saganowskiego. Sokół natomiast ostatnio punktuje tylko na własnym boisku, a na wyjazdach przegrał trzy mecze z rzędu. Wydaje się, że oba zespoły będą chciały w tym spotkaniu zaatakować, a to powinno sprawić, że będziemy świadkami ciekawego widowiska. Kto będzie po nim szczęśliwszy? Tego dowiemy się w sobotę około godziny 21.

Kategorie: klub