Trzecia kolejka drugiej ligi, zapowiada się niezwykle ekscytująco. Przed nami wiele ciekawych spotkań, bez wyraźnych faworytów.

Wigry Suwałki vs Skra Częstochowa

Skra przez wielu ekspertów była wymieniana, jako główny kandydat do spadku. Przed sezonem straciła kilku czołowych graczy, ale nie przeszkadza jej to w wygrywaniu. Dwa pierwsze mecze wygrała, więc Wigry nie będą miały łatwego zadania. Drużyna z Suwałk dosyć niespodziewanie przegrała ostatni mecz, więc będzie żądna rewanżu. Wigry są wymieniane w gronie faworytów w rozgrywkach drugiej ligi, więc zapowiada się ciekawe spotkanie.

Stal Rzeszów vs Olimpia Grudziądz

Stal grą na razie nie zachwyca, ale ma na swoim koncie sześć punktów, więc może być zadowolona z początku sezonu. Na zupełnie innym biegunie jest Olimpia. Przegrała ona dwa pierwsze mecze i nic nie zapowiada tego, żeby, w tym trzecim miało się to zmienić. Drużyna z Rzeszowa jest faworytem tego spotkania i jeżeli nie wygra, to będzie to sporą niespodzianką.

Chojniczanka Chojnice vs Znicz Pruszków

Po dwóch pierwszych meczach śmiało można powiedzieć, że to Chojniczanka jest faworytem całych drugoligowych rozgrywek. Zespół z Chojnic prezentuje się bardzo dobrze, wygrał dwa pierwsze mecze i będzie faworytem również starcia ze Zniczem. Pruszkowianie w ostatnim meczu zremisowali z Bytovią, więc na pewno tanio „skóry nie sprzedadzą”. Trudno jednak przypuszczać, żeby Chojniczanka dała sobie urwać w tym meczu jakieś punkty.

KKS Kalisz vs Garbarnia Kraków

Spotkanie dwóch drużyn, o których jeszcze bardzo mało wiemy. Po pierwszym spotkaniu w wykonaniu KKS Kalisz wydawało się, że jest to drużyna, która może sporo namieszać w tym sezonie, ale następne spotkanie beniaminek z Kalisza przegrał. Garbarnia natomiast rozpoczęła sezon dopiero od drugiej kolejki i przegrała z rezerwami Śląska Wrocław, więc bardzo trudno przypuszczać, jak zaprezentuje się w tym spotkaniu. Wygląda, że wynik meczu może oscylować koło remisu.

Motor Lublin vs Błękitni Stargard

Po kiepskim początku sezonu Motor, w drugiej kolejce , wygrał z Olimpią Elbląg. Bardzo podobnie to wygląda z Błękitnymi. Spotkanie więc zapowiada się bardzo interesująco. Na pewno Motor będzie chciał się zrehabilitować swoim kibicom za pierwszą porażkę i na własnym stadionie jest minimalnym faworytem tego meczu.

Bytovia Bytów vs Olimpia Elbląg

Faworytem tego meczu jest zespół z Bytowa, który ma swoim koncie cztery punkty i jeżeli chodzi o sam skład, to ma jeden z najlepszych w całej lidze. Po drugiej stronie stanie Olimpia, która ma zero punktów w ligowej tabeli, a jej gra w ostatnim meczu nie wyglądała najlepiej. Druga liga rządzi się swoimi prawami, ale każda strata punktów przez Bytovię, będzie sporym zaskoczeniem.

Górnik Polkowice vs Hutnik Kraków

Mecz bez wyraźnego faworyta. Górnik pokonał w ostatnim meczu ostródzkiego Sokoła i zapewne bardzo się podbudował tym zwycięstwem, natomiast Hutnik przegrał ze Skrą Częstochowa. Atmosfera w obu drużyna, jest więc zupełnie różna. Minimalnym faworytem meczu jest zespół z Polkowic, ale żaden wynik w tym spotkaniu, nie będzie niespodzianką.

GKS Katowice vs Lech II Poznań

GKS w ostatniej kolejce pauzował, ale w pierwszym meczu zaprezentował się w bardzo słabo. Przed sezonem większość ekspertów typowała zespół z Katowic, jako zdecydowanego faworyta rozgrywek, ale teraz trudno to przewidzieć. O dyspozycji Lecha trudno cokolwiek powiedzieć. Wszystko zależy od tego, w jakim składzie drużyna ta wystąpi. Jeżeli zagra w takim zestawieniu, jak z Sokołem, to większych szans, raczej nie ma, ale jak trener pierwszej drużyny ześle kilku zawodników z pierwszej drużyny, to wtedy może być równie.

Sokół Ostróda vs Pogoń Siedlce

Kolejny mecz bez zdecydowanego faworyta. Pogoń przegrała dwa pierwsze mecze, ale mierzyła się z dwoma bardzo dobrymi zespołami czyli Chojniczanką i Stalą Rzeszów. Trudno więc przewidzieć, jak zaprezentuje się w Ostródzie. Sokół natomiast będzie chciał się zrehabilitować za porażkę z ostatniego meczu w Polkowicach. Własny obiekt i wsparcie kibiców powinny ponieść ostródzki zespół do zwycięstwa.

Kategorie: klub

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *