Przed nami 29.kolejka rozgrywek eWinner II Ligi. Sezon wkracza w decydującą fazę i teraz każdy rezultat może mieć duży wpływ na końcową klasyfikację. Zachęcamy do lektury zapowiedzi!

Garbarnia Kraków vs Olimpia Elbląg

Mecz sąsiadów z ligowej tabeli, dlatego możemy się spodziewać bardzo wyrównanego starcia. Obie drużyny mają jakieś swoje problemy, obie przegrały ostatnie mecze i strefa barażowa powoli się od nich oddala. Olimpia na pewno rundy wiosennej nie zaliczy do udanych, ponieważ ma problem z wygrywaniem spotkaniem. Garbarnia natomiast gra bardzo nierówno i nie może ustabilizować swojej formy. Prognozujemy remis.

Śląsk II Wrocław vs Stal Rzeszów

Śląsk w rundzie wiosennej jest jedną z najgorszych drużyn w całej lidze. Wrocławianie grają słabo i mają spory problem ze zdobywanie punktów. Stal natomiast pomimo porażki w poprzedniej kolejce dalej ma bezpieczną przewagę i może ze spokojem podchodzić do następnych spotkań. Każdy inny wynik niż zwycięstwo Stali będzie niespodzianką.

Znicz Pruszków vs Wisła Puławy

Dwie drużyny o bardzo zbliżonym potencjale. Znicz na pewno może uznać rundę wiosenną za udaną, chociaż w poprzednim meczu zaprezentował się fatalnie. Wisła natomiast to nieobliczalna drużyna, która może z każdym wygrać, ale również i z każdym przegrać. Trudno wywnioskować jaką twarz puławskiej drużyny zobaczymy tym razem. Pruszkowianie na własnym boisku notują mnóstwo remisów, więc i w tym meczu na remis stawiamy.

Lech II Poznań vs Pogoń Grodzisk Mazowiecki

Lech jest coraz bliżej, żeby dosyć niespodziewanie znaleźć się na zakończenie sezonu w strefie barażowej. Chyba żaden z ekspertów nie stawiał na takie rozwiązanie. Poznaniacy jednak w wielu meczach tego sezonu potwierdzili, że stać ich na dużo. Pogoń natomiast jest już bardzo blisko spadku do trzeciej ligi. Starta do bezpiecznej pozycji to aż 9 punktów i trudno będzie ją odrobić. Wiadomo jednak, że drużyna z Grodziska Mazowieckiego tego meczu nie odpuści. Mimo to, jako minimalnego faworyta wskazujemy Lecha.

Motor Lublin vs KKS 1925 Kalisz

Motor w poprzedniej kolejce przegrał niezwykle ważny mecz z Chojniczanką Chojnice i tym samym jego szansę na zajęcie miejsce w pierwszej dwójce bardzo zmalały. Nie zmienia to jednak faktu, że lublinianie w rundzie wiosennej prezentują się bardzo dobrze i znacznie poprawili zwłaszcza grę w defensywie. KKS natomiast rozpoczął dobrze wiosenne granie, ale później było już tylko gorzej. Jeżeli mielibyśmy wskazywać rozczarowania tego sezonu, to kaliszanie byliby w czołówce. Stawiamy w tym meczu na Motor.

Pogoń Siedlce vs Wigry Suwałki

Pogoń, to drużyna, która potrafi zaskoczyć. Wydawało się, że będzie walczyć o utrzymanie, ale ostatnie wyniki sprawiły, że zadomowiła się w środku ligowej tabeli. Wigry natomiast będą chciały utrzymać miejsce w strefie barażowej do końca sezonu. Jeżeli będą prezentować taką formę, jak w poprzednim meczu, to powinno się to spokojnie udać. Ten mecz jednak powinien być wyrównany z małym wskazaniem na suwalską drużynę.

Ruch Chorzów vs Radunia Stężyca

Ruch dzięki wygranej nad liderem, dalej pozostaje w walce o bezpośredni awans do pierwszej ligi. Chorzowianie utrzymują równą i wysoką formę przez cały sezon. Nie można tego powiedzieć o ich przeciwniku, który pierwsza rundę miał dobrą, ale już w drugiej spisuje się znacznie gorzej. Ostatni mecz co prawda Radunia wygrała, ale trudno będzie jej się włączyć do walki o strefę barażową. Więcej na wygraną w tym meczu ma Ruch.

Hutnik Kraków vs Sokół Ostróda

Pojedynek drużyn z dołu ligowej tabeli. Hutnik co prawda stara się walczyć jeszcze o utrzymanie, ale jego starta jest już bardzo duża. Warto jednak zaznaczyć, że krakowianie wygrali dwa ostatnie mecze rozgrywane na swoim obiekcie i będą chcieli tą serię przedłużyć. Sokół natomiast nie wygrał jeszcze meczu pod wodzą Wojciecha Figurskiego i na pewno będzie chciał ten stan rzeczy zmienić. Wiadomo, że ostródzianie faworytem tego meczu nie będą, ale przy dobrej postawie w defensywie i nieco skuteczniejszej grze z przodu, mogą pokusić się nawet o trzy punkty.

Kategorie: klub