W 28.kolejce eWinner II Ligi dojdzie do wielu ciekawych starć na szczycie tabeli. Najciekawiej będzie w Rzeszowie, gdzie tamtejsza Stal podejmie Ruch Chorzów. Zapraszamy do lektury zapowiedzi.

KKS 1925 Kalisz vs Pogoń Siedlce

Dwie bardzo nieprzewidywalne drużyny. Kaliszanie po tym, jak zatrudnili nowego trenera, zaczęli grać nieco lepiej. Ostatnio jednak znowu ta ich gra „nie rzuca na kolana”. Pogoń natomiast może nie gra zbyt pięknie, ale zdobyła kilka cennych punktów, które oddaliły są od strefy spadkowej. Faworyta tego meczu wskazać jest bardzo trudno, ale w lepszej formie ostatnio jest drużyna z Siedlec.

Olimpia Elbląg vs Wisła Puławy

Po nieco słabszym początku wiosennego grania, w poprzedniej kolejce Olimpia w końcu wygrała mecz. Elblążanie pokazali, że potrafią grać w piłkę i stać ich na zajęcie miejsca w strefie barażowej. Wisła Puławy natomiast ma w miarę bezpieczną sytuację w kontekście walki o utrzymanie. Puławianie są w stanie wygrać praktycznie z każdym, ale zdarzają też im się bardzo słabe mecze. Więcej szans dajemy Olimpii.

Radunia Stężyca vs Znicz Pruszków

Powinien być to bardzo wyrównany mecz. Radunia nie może złapać odpowiedniego rytmu i w wielu meczach bardzo się męczy. Drużyna ze Stężycy straciła w ostatnim czasie kilka ważnych punktów i to oddaliło ją od strefy barażowej. Znicz natomiast gra znacznie lepiej niż jesienią i spadek już mu raczej nie grozi. Pruszkowian bardzo trudno jest teraz pokonać, więc stawiamy w tym spotkaniu na remis.

Stal Rzeszów vs Ruch Chorzów

Zdecydowany hit kolejki. Stal zmierza po awans do pierwszej ligi, ale zdarzają jej się również słabsze mecze. W poprzedniej kolejce tylko zremisowała ze Zniczem Pruszków i tym samym straciła dwa punkty. Chorzowianie natomiast dalej mają nadzieję, na bezpośredni awans do pierwszej ligi. W poprzedniej serii gier, po świetnej postawie w drugiej połowie meczu, pewnie wygrali z Sokołem Ostróda. O poziom piłkarski tego meczu możemy być spokojni. A co do wyniku, to wydaje się, że atut własnego boiska jakim dysponuje Stal, może być kluczowy.

Wigry Suwałki vs Hutnik Kraków

Wigry na wiosnę prezentują bardzo dobry i skuteczny futbol. Drużyna z Suwałk wzmocniła skład i to przełożyło się na osiągane wyniki. Krakowianie również grają lepiej niż jesienią, ale dalej są w bardzo trudnej sytuacji i w każdym meczu muszą walczyć o trzy punkty. W tym razem będzie o to jednak bardzo trudno. Faworytem meczu będą Wigry.

Chojniczanka Chojnice vs Motor Lublin

Kolejny bardzo ciekawy mecz. Zarówno jedna, jak i druga drużyna zdobywa sporo punktów i utrzymuje się w czołówce ligowej tabeli. Obie drużyny będą walczyć o zajęcie miejsca w pierwszej dwójce. Motor przeszedł prawdziwą odmianę. Lublinianie praktycznie nie tracą bramek i wygrywają większość spotkań różnicą jednego gola. Styl może nie powala na kolana, ale zdobycz punktowa jest duża. Bardzo trudno wskazać faworyta w tym meczu, a spotkanie powinno być bardzo wyrównane.

Garbarnia Kraków vs Lech II Poznań

Pojedynek dwóch drużyn, które walczą o miejsce w pierwszej szóstce. Obie miewały lepsze i gorsze momenty w tym sezonie. Wydaje się, że w chwili obecnej w nieco lepszej dyspozycji jest drużyna z Krakowa. Poznaniacy swój najlepszy moment w sezonie, mają chyba już za sobą. W ostatnim czasie zdobywają znacznie mniej punktów, ale oczywiście sytuacja może się odmienić. Jednak to Garbarnię wskazujemy jako faworyta.

Sokół Ostróda vs Śląsk II Wrocław

W Ostródzie kibice zadają sobie pytanie- Jak nie teraz wygrana to kiedy? Wrocławianie są w fatalnej dyspozycji. Przegrali pięć meczów z rzędu i spadają coraz niżej w ligowej tabeli. Sokół pod wodzą Wojciecha Figurskiego, jeszcze nie wygrał. Wydaje się, że będzie to odpowiedni moment, aby ten stan rzeczy zmienić. Jednak, żeby tak się stało, to ostródzianie muszą poprawić zwłaszcza grę w defensywie, ponieważ w kilku poprzednich stracili bramki, których na tym poziomie tracić nie powinni.

Kategorie: klub