26 kolejka eWinner II Ligi rozpocznie się już w czwartek spotkaniem Znicza Pruszków z GKS-em Katowice.

Znicz Pruszków vs GKS Katowice

U piłkarzy z Pruszkowa widać znaczną poprawę formy. Wygrali oni dwa poprzednie spotkania i tym samym przybliżyli się do utrzymania w eWinner II Lidze. GKS natomiast jest na dobrej drodze, by awansować do pierwszej ligi. Katowiczanie co prawda wygrywają mecze głównie jedną bramką, ale to wystarcza do zdobywania trzech punktów. Faworytem meczu będzie GKS, ale Znicz powinien się im postawić.

Skra Częstochowa vs Stal Rzeszów

Skra w rundzie wiosennej prezentuje się kapitalnie i wygrywa mecz za meczem. Częstochowianie zwłaszcza na własnym terenie są drużyną, którą bardzo trudno jest pokonać. Stal natomiast lepsze mecz przeplata tymi słabszymi. W tygodniu rzeszowianie rozegrali zaległy mecz z Pogonią Siedlce i się skompromitowali przegrywając aż 1:5. Trudno będzie po takim meczu się otrząsnąć, więc faworytem tego meczu będzie Skra.

Hutnik Kraków vs Olimpia Elbląg

Niezwykle ważny mecz w kontekście utrzymania się na tym poziomie rozgrywkowym. Hutnik znajduje się obecnie ponad strefą spadkową, a Olimpia jest na przedostatnim miejscu. Obie drużyny są w kiepskiej formie, więc trudno powiedzieć, jakim wynikiem to spotkanie się zakończy. Remis zapewne nie zadowoli żadnego z tych zespołów, ale pewnie jakoś blisko remisu wynik się zakręci.

Pogoń Siedlce vs Górnik Polkowice

Pogoń przystąpi do tego spotkania podbudowana wysokim zwycięstwem nad Stalą Rzeszów. Górnik pauzował w ostatniej kolejce, więc powinien być bardziej wypoczęty od swojego rywala. Piłkarsko faworytem tego meczu będzie Górnik, ale Pogoń już niejednokrotnie pokazała, że stać ją na wygraną z każdą drużyną w tej lidze.

Garbarnia Kraków vs Chojniczanka Chojnice

Garbarnia potrafi urywać punkty faworytom, ale w tym spotkaniu będzie miała bardzo trudno, aby tej sztuki dokonać. Chojniczanka wygląda bardzo dobrze w tej rundzie. W ostatniej kolejce jednak przegrała mecz ze Skrą Częstochowa, więc teraz będzie jeszcze bardziej podrażniona. Drużyna z Chojnic jest faworytem tego meczu i będzie niespodzianką jeżeli nie wywiezie z Krakowa trzech punktów.

KKS Kalisz vs Motor Lublin

Mecz bez wyraźnego faworyta. Obie drużyny dysponują podobnym potencjałem piłkarskim, jeżeli chodzi o kadrę zespołu. Motor bardzo lubi remisować mecze, a KKS ma najmniej remisów ze wszystkich drugoligowych zespołów. Forma drużyny z Lublina też nie zachwyca i w ostatnich dwóch meczach zdobyła ona tylko punkt. Wyniki tego spotkania przewidzieć jest bardzo trudno.

Olimpia Grudziądz vs Lech II Poznań

Niezwykle ważne spotkanie dla rezerw Lecha. Poznaniacy zamykają ligową tabelę i w ostatnim czasie prezentują się wręcz tragicznie. W tym meczu nie będzie też zapewne pomocy ze strony piłkarzy pierwszego zespołu, ponieważ dzień później w ekstraklasie Lech zmierzy się z Legią. Olimpia po fajnym początku rundy wiosennej, przegrała dwa poprzednie spotkania, wiec teraz będzie chciała wrócić na właściwe tory. Minimalnym faworytem meczu będzie Olimpia.

Śląsk II Wrocław vs Bytovia Bytów

Śląsk dosyć niespodziewanie zajmuje bardzo wysokie szóste miejsce w ligowej tabeli. Wrocławianie strzelają sporo bramek i ich mecze są naprawdę interesujące dla neutralnego widza. Bytovia natomiast, pomimo porażki w poprzednim spotkaniu, na wiosnę wygląda znacznie lepiej niż podczas jesiennych spotkań. Zapowiada się więc bardzo ciekawe spotkanie ze sporą liczbą strzelonych bramek.

Błękitni Stargard vs Sokół Ostróda

Błękitni nie grają porywającego futbolu i znajdują się w strefie spadkowej. U ostródzian natomiast forma rośnie z meczu na mecz. Widać, że piłkarze z Ostródy po słabym okresie na początku rundy wiosennej, teraz ewidentnie odżyli i zdobyli komplet punktów, w dwóch ostatnich spotkaniach. Patrząc na obecną formę obu zespołów, to faworytem będą ostródzianie, ale na pewno nie będzie to dla nich łatwy mecz.

Kategorie: klub