Przed nami 26. Kolejka eWinner II Ligi. Sezon powoli wkracza w decydującą fazę, więc każdy zespół jest jeszcze bardziej zdeterminowany by wywalczyć trzy punkty. Zachęcamy do lektury zapowiedzi!

Olimpia Elbląg vs Radunia Stężyca

Zarówno jedna, jak i druga drużyna wiosennego grania nie zaliczy na razie do udanych. Olimpia na boisku nie wygrała jeszcze meczu, po zimowej przerwie (dostała trzy punkty za walkower z GKS-em Bełchatów), natomiast Radunia wygrała tylko mecz w Ostródzie. Będzie to więc ważne spotkanie, które pozwoli jednemu z tych zespołów wyjść z tego małego kryzysu. Więcej szans na to dajemy Olimpii.

Stal Rzeszów vs Wisła Puławy

O tym meczu, można by napisać bardzo krótko. Jeżeli Stal zagra na swoim normalnym poziomie, to powinna dopisać sobie trzy punkty. Owszem Wisła w niejednym meczu w tym sezonie pokazała, że stać ją na sprawienie niespodzianki, ale teraz musiałoby się wiele wydarzyć, by znowu do takiej niespodzianki doszło.

KKS 1925 Kalisz vs Śląsk II Wrocław

Gdy wydawało się, że drużyna z Kalisza gra coraz lepiej i będzie pięła się w górę ligowej tabeli, to nagle przegrała dwa mecze i wróciła do punktu wyjścia. Kaliszanie przed sezonem celowali w strefę barażową, a teraz muszą bronić się przed spadkiem. Śląsk natomiast przegrał trzy ostatnie mecze i znajduje się w kiepskiej dyspozycji. Spotkanie powinno być wyrównane, z małym wskazaniem na gospodarzy.

Chojniczanka Chojnice vs Hutnik Kraków

Chojniczanka już bardzo dawano nie zaznała goryczy porażki i będzie chciała to utrzymać. Wydaje się, że teraz zadanie nie jest zbyt trudne, ponieważ drużyna z Chojnic podejmuje znajdujący się w strefie spadkowej Hutnik. Gospodarze tego meczu, na własnym terenie praktycznie nie tracą punktów. Hutnik złapał trochę oddech po wygranej w poprzedniej kolejce, ale teraz o kolejne punkty będzie miał niezwykle trudno.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki vs Pogoń Siedlce

W poprzedniej kolejce drużyna z Grodziska Mazowieckiego rozgrywała być może najważniejszy mecz w tym sezonie, przeciwko Hutnikowi Kraków i go przegrała. Ta porażka sprawiła, że szanse Pogoni na utrzymanie są już bardzo małe. Oczywiście gospodarze tego meczu na pewno się nie poddadzą, zwłaszcza, że mierzą się z drużyną, która również formą nie zachwyca. Siedlczanie przegrali w poprzedniej kolejce z Garbarnią i raczej włączenie się do walki o strefę barażową już im nie grozi. Jest to spotkanie, w którym trudno wskazać bardzo wyraźnego faworyta.

Garbarnia Kraków vs Motor Lublin

Garbarnia to drużyna bardzo nieobliczalna i tak naprawdę trudno przewidzieć, na co w danym meczu będzie ją stać. Krakowianie są bardzo blisko strefy barażowej i na pewno będą chcieli powalczyć o to szóste miejsce. Motor natomiast bardzo dobrze punktuje w rundzie wiosennej i już na stałe zadomowił się w ligowej czołówce. Lublinianie będą chcieli się jeszcze włączyć się do walki o drugie miejsce, więc punktów w takich meczach tracić nie mogą.

Wigry Suwałki vs Ruch Chorzów

Najciekawszy mecz tej kolejki. Pojedynek piątej i trzeciej drużyny z ligowej tabeli. Oba zespoły są w dobrej dyspozycji i zdobywają sporo punktów. Wigry mogły być rozczarowane na początku tego sezonu, ale teraz już grają znacznie lepiej. Ruch natomiast od początku rozgrywek jest w czołówce ligowej tabeli i dalej tam się utrzymuje. Forma obu drużyn wskazuje na to, że będzie to wyrównany mecz, a o jego wyniku może zdecydować jedna bramka.

Sokół Ostróda vs Znicz Pruszków

Ostródzianie w ostatnim swoim meczu zaprezentowali się bardzo słabo. Podopieczni Wojciecha Figurskiego przegrali z Wisłą Puławy i rozegrali chyba najsłabszy mecz, po zimowej przerwie. Znicz natomiast z meczu na mecz się rozkręca. Potrafił wygrać bardzo wysoko z KKS-em Kalisz, a ostatnio zremisować z Wigrami Suwałki. To wszystko sprawia, że pruszkowianie będą faworytem tego meczu, ale Sokół na pewno postara się zrehabilitować za mecz sprzed tygodnia.

Kategorie: klub