Przed nami 24. Kolejka eWinner II Ligi. Czy będzie dużo niespodzianek? Czy wszystko potoczy się po myśli faworytów? Zachęcamy do lektury zapowiedzi!

Wigry Suwałki vs Wisła Puławy

Bardzo ciekawy mecz. Wigry po przerwie zimowej prezentują się bardzo dobrze. Strzelają dużo goli i prezentują ofensywny futbol. Drużyna z Suwałk pozostaje w walce o strefę barażową. Wisła natomiast może ostatnich spotkań nie zaliczy do udanych, ale nieraz w tym sezonie pokazywała, że jest w stanie powalczyć z każdym. Minimalnym faworytem meczu będą Wigry.

KKS 1925 Kalisz vs Znicz Pruszków

Kaliszanie ewidentnie odżyli. KKS po przerwie zimowej prezentuje się znacznie lepiej niż jesienią i wygląda na to, że będzie piął się w górę ligowej tabeli. Znicz natomiast nie gra efektownie, ale jego sytuacja jest znacznie lepsza niż w rundzie jesiennej. Głównym celem drużyny z Pruszkowa jest utrzymanie się na drugoligowym poziomie. W tym meczu więcej szans dajemy kaliszanom.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki vs Śląsk II Wrocław

Sytuacja Pogoni jest coraz gorsza. Drużyna z Grodziska Mazowieckiego prezentuje się ostatnio bardzo słabo i ma coraz mniejsze szanse na utrzymanie. Śląsk natomiast gra bardzo nierówno. Potrafi wygrać wysoko z rezerwami Lecha, żeby w następnej kolejce zdecydowanie przegrać z Garbarnią Kraków. Trudno więc powiedzieć, jaką twarz wrocławskiej drużyny teraz zobaczymy.

Garbarnia Kraków vs Hutnik Kraków

Derby Krakowa zapowiadają się ciekawie. Garbarnia po słabych dwóch pierwszych meczach, w poprzedniej kolejce wysoko wygrała we Wrocławiu. Hutnik natomiast ma spore problemy z punktowaniem i jego szanse na utrzymanie w drugiej lidze są już bardzo małe. Trudno wskazać faworyta tego meczu. Wiadomo, że lepszą kadrą dysponuje Garbarnia, ale derby zawsze rządzą się swoimi prawami.

Olimpia Elbląg vs Stal Rzeszów

Olimpia nie wygrała jeszcze meczu po przerwie zimowej. Elblążanie zdobyli dwa punkty i nieco spadli w ligowej tabeli. Oczywiście nie grają oni najgorzej, ale tych punktów zaczyna brakować. Stal natomiast w tej rundzie traci bardzo dużo bramek, ale również sporo ich strzela. Dzięki temu dalej utrzymuje sporą przewagę nad swoimi rywalami. Nie będzie to łatwe spotkanie dla lidera eWinner II Ligi, ale i tak to Stal będzie faworytem.

Lech II Poznań vs Pogoń Siedlce

Dwa zespoły, po których nie wiadomo czego spodziewać. Lech po kiepskim meczu na początku wiosennych zmagań, zaczyna znowu wracać na właściwe tory. Wydaje się, że poznaniacy będą chcieli utrzymać się w strefie barażowej. Dla drużyny z Siedlec natomiast celem jest utrzymanie się na drugoligowym szczeblu. Pogoń na pewno stać na znacznie lepsze granie niż obecnie. Patrząc na obecną formę, to faworytem będą jednak lechici.

Chojniczanka Chojnice vs Ruch Chorzów

Najciekawsze spotkanie tej kolejki. Druga w tabeli Chojniczanka podejmie trzeci Ruch Chorzów. Obie drużyny dobrze prezentują się w tym sezonie, ale obecnie w nieco lepszej formie jest Chojniczanka. Drużyna z Chojnic gra efektownie i zaczęła regularnie punktować. Sytuacja Ruchu również jest bardzo dobra, ale przy ewentualnej porażce, będzie mu już bardzo trudno walczyć o miejsce w pierwszej dwójce. Stawiamy na Chojniczankę.

Sokół Ostróda vs Radunia Stężyca

Jeżeli ktoś spojrzy na tabelę, to uzna, że zdecydowanym faworytem meczu jest Radunia. Nieco inne spojrzenie będzie, jak oprzemy się na aktualnej formie. Sokół pomimo tego, że zdobył tylko jeden punkt po zimowej przerwie, to zaprezentował się w tych meczach z całkiem dobrej strony. Nie można tego powiedzieć o drużynie ze Stężycy, która wygląda bardzo słabo i w trzech meczach nie wywalczyła żadnego punktu. Można więc oczekiwać tego, że będzie to wyrównane spotkanie.

Przypominamy, że GKS Bełchatów wycofał się z rozgrywek po 22. kolejce.

Kategorie: klub