W 23 kolejce eWinner II Ligi można się spodziewać wielu piłkarskich emocji. Na pierwszy plan wysuwa się starcie GKS-u Katowice i Górnika Polkowice.

KKS Kalisz vs Śląsk II Wrocław

Kaliszanie, to niezwykle nieprzewidywalna drużyna. Owszem dalej znajdują się na wysokim miejscu w ligowej tabeli, ale często dobre mecze przeplatają tymi znacznie słabszymi. KKS to drużyna niezwykle bezkompromisowa, ponieważ nie zanotowała jeszcze żadnego remisu w tym sezonie. Rezerwy Śląska pauzowały w podczas kolejki rozegranej w środku tygodnia, więc to może zadziałać na ich korzyść. Minimalnym faworytem będzie jednak KKS Kalisz, ale żaden wynik w tym spotkaniu nie będzie faworytem.

Bytovia Bytów vs Błękitni Stargard

Bytowianie w poprzedniej kolejce odnieśli bardzo ważne zwycięstwo, które przesunęło ich nieco wyżej w ligowej tabeli. Ta wygrana powinna podbudować trochę morale w drużynie. Błękitni natomiast w dwóch ostatnich meczach wywalczyli cztery punkty, co jest bardzo dobrym wynikiem. Powinniśmy być świadkami wyrównanego meczu, który może rozstrzygnąć jedna strzelona bramka.

Stal Rzeszów vs Znicz Pruszków

Stal potrafi wygrać spotkania z zespołami z czołówki, a w następnej kolejce przegrać z drużyną z dolnych rejonów tabeli. Tak było w poprzedniej kolejce, kiedy przegrali z Olimpią Grudziądz. Znicz natomiast prezentuje się bardzo słabo. Przegrał już trzy mecze, po zimowej przerwie i nic nie wskazuje na to, żeby forma tej drużyny poszła w górę. Faworytem meczu będą rzeszowianie.

Wigry Suwałki vs Garbarnia Kraków

Wigry grają gorzej niż jesienią i ich strata do pierwszej dwójki wynosi już siedem punktów. Garbarnia natomiast pnie się coraz wyżej w tabeli. Krakowianie to bardzo nieobliczana ekipa. Strzela mało bramek, ale bardzo solidnie punktuje. Pomimo tego, faworytem spotkania będą Wigry, które muszą wygrać, ponieważ w przeciwnym razie może dojść do nerwowych ruchów w klubie.

Motor Lublin vs Skra Częstochowa

Obie drużyny bardzo dobrze wyglądają w ostatnim czasie. Motor poprawił przede wszystkim grę defensywną i dzięki temu zdobywa więcej punktów. Skra natomiast wygrała wszystkie mecze rundy wiosennej i aktualnie zajmuje czwarte miejsce w ligowej tabeli. Częstochowianie są największą pozytywną niespodzianką tego sezonu. Pomimo niskiego budżetu i wąskiej kadry znakomicie punktują i w tym meczu również będą faworytem.

Chojniczanka Chojnice vs Olimpia Elbląg

Piłkarze z Chojnic znajdują się w bardzo wysokiej formie. Wygrywają swoje mecze i robią to bardzo dobrym stylu. Podopieczni Adama Noconia nie tracą punktów, kiedy grają na swoim obiekcie. Olimpia natomiast gra znacznie lepiej, niż w pierwszych meczach tego sezonu i dzięki temu wyszła ze strefy spadkowej. W tym spotkaniu jednak zdecydowanym faworytem będzie Chojniczanka.

GKS Katowice vs Górnik Polkowice

Najciekawsze spotkanie tej serii spotkań. Pojedynek drużyn, które zajmują dwa najwyższe miejsca w tabeli. Katowiczanie mają jasny cel, jakim jest awans do pierwszej ligi. Potracili już w tym sezonie sporo „głupich” punktów, ale dalej są w czołówce. Górnik natomiast w dalszym ciągu świetnie sobie radzi. Polkowiczanie grają bardzo ofensywną piłkę, strzelają dużo bramek i niespodzianie stali się jednym z głównych kandydatów do awansu. To będzie niezwykle ciekawe stracie.

Hutnik Kraków vs Pogoń Siedlce

Wydawało się, że Hutnik po wygranej z GKS-em Katowice zacznie wygrywać mecze, ale w poprzedniej kolejce zdecydowanie przegrał z Górnikiem Polkowice. Krakowianie dalej zajmują ostatnie miejsce w tabeli. O Pogoni trudno cokolwiek powiedzieć. Kilku zawodników z siedleckiej drużyny przeszło koronawirusa i nie wiadomo, jakie to odciśnie piętno na ich formie. Trudno wskazać zwycięzcę w tym spotkaniu.

Sokół Ostróda vs Olimpia Grudziądz

Sokół w ostatnich czterech meczach wywalczył tylko jeden punkt. Będzie to więc, bardzo ważny mecz dla ostródzkiej drużyny. Sokół musi wywalczyć punkty w tym meczu, jeżeli nie chce zbliżyć się do grupy zespołów, które walczą o utrzymanie. Zadanie nie będzie jednak łatwe, ponieważ forma piłkarzy z Grudziądza znacznie poszła w górę. Pierwszej części sezonu nie zaliczą oni do udanych, ale widać, że w tej rundzie powinni osiągać znacznie lepsze wyniki.

Kategorie: klub