Przed nami 23.kolejka eWinner II Ligi. Czy będzie to kolejka niespodzianek czy faworyci nie zawiodą? Zapraszamy do lektury zapowiedzi!

W związku z przekazaną przez GKS Bełchatów S.A. informacją o braku możliwości udziału w meczu 23. kolejki eWinner 2. ligi między drużynami Pogoń Siedlce – GKS Bełchatów zaplanowanym na 12 marca 2022 r., ww. zawody nie zostaną rozegrane.

Hutnik Kraków vs Lech II Poznań

Dla drużyny z Krakowa każdy mecz teraz jest na wagę złota. Krakowianie mają dziesięć punktów starty do bezpiecznej pozycji, więc jeżeli nie zaczną punktować, to stracą szansę na utrzymanie. Lech po falstarcie na początku wiosennych zmagań, w środku tygodnia wygrał ze Zniczem Pruszków. Drużyna z Poznania dalej pozostaje w walce o strefę barażową. Minimalnym faworytem meczu będzie Lech.

Śląsk II Wrocław vs Garbarnia Kraków

Wrocławianie w pierwszym meczu po zimowej przerwie zaskoczyli wszystkich. Wygrali bardzo wysoko z rezerwami Lecha i zaprezentowali się w tym meczu ze świetnej strony. Na zupełnie innym biegunie jest drużyna z Krakowa. Garbarnia w kiepskim stylu przegrała dwa ostatnie spotkania i zapewne teraz liczy na przełamanie tej złej passy. Jeżeli Śląsk zagra podobnie, jak w poprzednim meczu, to powinien wywalczyć trzy punkty.

Motor Lublin vs Olimpia Elbląg

Motor może nie zaprezentował się fantastycznie w dwóch ostatnich meczach, ale wywalczył komplet punktów, a to jest dla niego najważniejsze. Drużyna z Lublina posiada bardzo silną i szeroką kadrę i to na pewno będzie jej atutem w rundzie wiosennej. Olimpia rozpoczęła wiosenne zmagania od dwóch remisów, ale dalej zajmuje wysokie szóste miejsce. Faworytem meczu jest Motor, ale Olimpia już w niejednym meczu pokazywała, że jest w stanie każdemu urwać punkty.

Ruch Chorzów vs Pogoń Grodzisk Mazowiecki

Ruch praktycznie od początku sezonu jest w ścisłej czołówce tabeli. Chorzowianie grają dobrze w piłkę i przekłada się to na dużą zdobycz punktową. W ostatniej kolejce dosyć spokojnie wygrali z Garbarnią. Sytuacja Pogoni jest zgoła odmienna. Początek sezonu miała ona zaskakująco dobry, ale później prezentowała się znacznie gorzej. Obecnie Pogoń zajmuje 16 miejsce i ma już siedem punktów starty do bezpiecznej pozycji. Zdecydowanym faworytem spotkania jest Ruch.

Znicz Pruszków vs Chojniczanka Chojnice

Jesień w wykonaniu Znicza nie była dobra, ale pierwsze mecze po przerwie zimowej na pewno zaliczy on do udanych. Pruszkowianie wywalczyli komplet punktów i oddalili się od strefy spadkowej. Chojniczanka również świetnie prezentowała się w poprzednich spotkaniach i nie dała szans swoim rywalom. Obie drużyny są w dobrej formie, ale to drużynie z Chojnic dajemy większe szanse na wygraną.

Radunia Stężyca vs Wigry Suwałki

Drużyna ze Stężycy nie będzie miło wspominać dwóch ostatnich spotkań, ponieważ zaprezentowała się w nich bardzo słabo. Radunia w tych meczach nie wywalczyła żadnego punktu. Wigry natomiast w poprzedniej kolejce, po niezwykle ekscytującym meczu, zremisowały ze Stalą Rzeszów. Na pewno w lepszych humorach do tego spotkania przystąpi drużyna z Suwałk. Wynik tego meczu wskazać jest jednak bardzo trudno.

Wisła Puławy vs KKS Kalisz

Bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie. Obie drużyny lubią grać ofensywnie i często w ich meczach pada bardzo duża liczba bramek. Wisła zgromadziła dwa punkty więcej od KKS-u, ale widać, że drużyna z meczu na mecz gra coraz lepiej. Może być to spotkanie, w którym będziemy świadkami remisu bramkowego.

Stal Rzeszów vs Sokół Ostróda

Stal jest liderem ligowej tabeli. W poprzednim meczu straciła punkty, ale dalej ma bezpieczną przewagę nad resztą stawki. Sokół natomiast rozegrał bardzo dobre spotkanie w Elblągu i wywalczył jeden punkt. Ostródzianie nie przestraszyli się rywala i stworzyli sobie sporo sytuacji. Czy teraz będzie podobnie? Na pewno będzie o to znacznie trudniej, ponieważ rzeszowianie są bardzo silną drużyną, która na własnym obiekcie zazwyczaj zdecydowanie dominuje nad swoimi rywalami. Faworytem meczu oczywiście będzie Stal, ale ostródzianie na pewno nie odpuszczą tego meczu.

Kategorie: klub