Przed nami 22 kolejka eWinner II Ligi. Dojdzie w niej do kilku bardzo ciekawych starć, w których trudno wskazać wyraźnego faworyta. Zapraszamy do lektury zapowiedzi.

Garbarnia Kraków vs Ruch Chorzów

Drużyna z Krakowa zaliczyła falstart w pierwszym meczu po zimowej przerwie i przegrała ze Zniczem Pruszków. Krakowianie jednak znacznie lepiej grają u siebie niż na wyjazdach i to powinien być ich atut. Ruch również w poprzednim meczu nie zachwycił i zremisował z rezerwami Lecha Poznań. Mocniejszą i bardziej wyrównaną kadrę posiada Ruch, ale Garbarnia nie będzie łatwym rywalem. Stawiamy na remis.

Lech II Poznań vs Śląsk II Wrocław

Spotkanie dwóch bardzo młodych drużyn. Lechici w wielu meczach pokazali, że stać ich na wiele i przez cały sezon pokazują się z bardzo dobrej strony. Potwierdzili to tydzień temu w Chorzowie, gdzie odebrali punkty Ruchowi. Śląsk natomiast w poprzedniej kolejce nie rozegrał meczu, więc dopiero teraz przekonamy się, jak przepracował zimową przerwę. Jeżeli mamy sugerować się wynikami z tego sezonu, to stawiamy na Lecha.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki vs Znicz Pruszków

Niezwykle ważny meczu dla obu drużyn. Pogoń musi zapunktować, jeżeli poważnie myśli o utrzymaniu, natomiast Znicz będzie chciał powiększyć przewagę nad strefą spadkową. Pogoń w poprzedniej kolejce wysoko przegrała z Wisłą Puławy, a Znicz zdobył trzy punkty w starciu z Garbarnią Kraków. Wydaje się, że minimalnym faworytem spotkania będzie drużyna z Pruszkowa.

Motor Lublin vs Pogoń Siedlce

Można śmiało powiedzieć, że jeżeli Motor chce walczyć jeszcze o miejsce w pierwszej dwójce, to musi takie mecze wygrywać. Podopieczni Marka Saganowskiego w poprzedniej kolejce wygrali z Hutnikiem Kraków i teraz będą chcieli pójść za ciosem. Dużym atutem będzie własny stadion, na którym lublinianie spisują się bardzo dobrze. Pogoń natomiast w tym meczu zapewne nastawi się na kontry i w tym będzie upatrywać swoich szans.

Chojniczanka Chojnice vs Wisła Puławy

Może to być spotkanie, w którym padnie bardzo duża liczba bramek. Obydwie drużyny lubią grać ofensywny futbol, a w defensywie czują się nieco gorzej. Chojniczanka świetnie weszła w to wiosenne granie i zanotowała pewne zwycięstwo w starciu z zawsze groźną Radunią. Wisła również może być zadowolona, ponieważ także dopisała trzy punkty do swojego konta. Zapowiada się ciekawy mecz, jednak znacznie mocniejszą kadrę posiada drużyna z Chojnic, więc jej dajemy większe szanse na wygraną

KKS Kalisz vs Radunia Stężyca

Obie drużyny przegrały swoje poprzednie spotkania, ale, są w zupełnie innych nastrojach. KKS przegrał 3:4 ze Stalą Rzeszów, ale pokazał się w tym meczu z dobrej strony. Radunia natomiast nie miała żadnych w szans w starciu z Chojniczanką. Wiemy również, że drużyna ze Stężycy w meczach wyjazdowych nie spisuje się zbyt dobrze. Trudno w tym meczu wskazać faworyta, ale atut własnego boiska sprawia, że minimalnie więcej szans na wygraną ma KKS.

 

 

Wigry Suwałki vs Stal Rzeszów

Jedno z najciekawszych spotkań tej kolejki. Wigry są dopiero na ósmym miejscu w ligowej tabeli, ale dokonano tam kilku fajnych wzmocnień i drużyna w tej rundzie na pewno będzie silniejsza. Stal natomiast pewnie zmierza po awans od pierwszej ligi, ale już to pierwsze wiosenne spotkanie pokazało, że nikt przed drużyną z Rzeszowa się nie położy i nie odda jej wygranej. Wynik meczu może zakręcić się koło remisu.

Olimpia Elbląg vs Sokół Ostróda

To spotkanie zarówno w Elblągu, jak i w Ostródzie zawsze przywołuje dodatkowe emocje. Obie drużyny są jednak w zupełnie innym położeniu. Olimpia jest w strefie barażowej, a Sokół zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Elblążanie w tym sezonie świetnie radzą sobie na własnym obiekcie, więc na pewno będą chcieli tą passę podtrzymać. Drużyna z Ostródy natomiast musi zagrać lepiej niż w starciu z Wigrami, jeżeli chce przywieźć jakieś punkty z Elblągu. Na pewno ją na to stać, bo potencjał niektórych zawodników jest bardzo duży. Chociaż to Olimpia jest faworytem, to na pewno nie będzie to dla niej spacerek.

*Spotkanie GKS Bełchatów vs Hutnik Kraków zostało przełożone

Kategorie: klub