22 kolejka eWinner drugiej ligi zapowiada się bardzo ciekawie. Hitem kolejki będzie starcie w Częstochowie.

Hutnik Kraków vs Górnik Polkowice

Faworytem tego meczu będą polkowiczanie. Górnik wygrał mecz w Ostródzie i tym samym wrócił na zwycięską ścieżkę. Hutnik natomiast, po świetnym występie w Katowicach, w ostatniej kolejce zaprezentował się już znacznie słabiej i przegrał z rezerwami Lecha Poznań. Jeżeli drużyna z Polkowic zagra na swoim normalnym poziomie, to powinna sobie poradzić ze swoim rywalem.

Garbarnia Kraków vs KKS Kalisz

Trudno wskazać faworyta w tym spotkaniu. Garbarnia nie gra porywającego futbolu, ale zdobywa ostatnio sporo punktów. Krakowianie wygrali niezwykle ważny mecz z rezerwami Śląska Wrocław i już znacznie oddalili się od strefy spadkowej. Kaliszanie natomiast grają bardzo w kratkę. Wygrali wysoko z Błękitnymi Stargard, ale w poprzedniej kolejce przegrali u siebie ze Skrą Częstochowa, która na wyjazdach zdobywa mało punktów. Wydaje się, że będzie to mecz, w którym padnie mało bramek.

Skra Częstochowa vs Wigry Suwałki

Najciekawsze spotkanie tej kolejki. Skra Częstochowa po przerwie zimowej wygrała wszystkie swoje spotkania. Częstochowianie nie stracili żadnej bramki, w trzech ostatnich meczach. Wigry natomiast bardzo niespodziewanie przegrały w poprzedniej kolejce z Błękitnymi Stargard. Warto zaznaczyć, że Skra gra bardzo dobrze na własnym boisku, a Wigry kapitalnie punktują na wyjazdach. To wszystko świadczy o tym, że czeka nas niezwykle ciekawy mecz.

Błękitni Stargard vs Motor Lublin

Błękitni po zmianie trenera, pokazali się z bardzo dobrej strony i pokonali faworyta do awansu, czyli Wigry Suwałki. Motor natomiast dwa poprzednie mecze wygrał i jest coraz wyżej w ligowej tabeli. Minimalnym faworytem tego meczu będą lublinianie, ale Błękitnych skreślać nie można. Remis w tym meczu, nie będzie zaskoczeniem.

Olimpia Elbląg vs Bytovia Bytów

Bytovia nie wygrała jeszcze spotkania, po tej zimowej przerwie. Bytowianie spisują się bardzo kiepsko, ale muszą zacząć punktować, jeżeli nie chcą zbliżyć do strefy spadkowej. Olimpia co prawda swój poprzedni mecz przegrała, ale ogólnie wygląda bardzo fajnie w ostatnim czasie. Elblążanie zdecydowanie poprawili grę defensywną i jeżeli ją utrzymają, to powinni zdobyć jakieś punkty.

Znicz Pruszków vs Chojniczanka Chojnice

Faworytem tego meczu będzie Chojniczanka. Podopieczni Adama Noconia prezentują się świetnie, w  wiosennych meczach. Grają bardzo ofensywną piłkę i są skuteczni w swoich poczynaniach. Natomiast sytuacja Znicza jest zupełnie inna. Pruszkowianie są w strefie spadkowej i na razie nic nie wskazuje na to, by mogło się to zmienić. Jeżeli Chojniczanka nie wygra tego meczu, to będzie można uznać to za niespodziankę.

Olimpia Grudziądz vs Stal Rzeszów

Ciekawe spotkanie. Wydaje się, że Olimpia powinna być mocniejsza niż jesienią. Jeżeli grudziądzanie chcą się utrzymać się na drugoligowym szczeblu, to muszą punktować znacznie lepiej. Jeżeli chodzi o Stal, to trudno powiedzieć, jaką drużyną zobaczymy. Jeżeli Stal zagra, tak jak podczas wygranego meczu w Polkowicach, to powinna wygrać ten mecz. Największy problem rzeszowskiej drużyny jest jednak taki, że nie potrafi ustabilizować swojej gry. Jest to więc bardzo trudny mecz do typowania.

Lech II Poznań vs GKS Katowice

Lechici po zimowych wzmocnieniach grają znacznie lepiej niż jesienią. Jeżeli dalej będą w takiej formie, to powinni spokojnie utrzymać się w drugiej lidze. GKS natomiast będzie chciał się zrehabilitować, za niespodziewaną porażkę z Hutnikiem Kraków. Katowiczanie nie mogą pozwolić sobie na kolejną porażkę, ponieważ wtedy mogliby stracić miejsce dające bezpośredni awans do pierwszej ligi. To może być ciekawe starcie, na bardzo dobrym poziomie piłkarskim.

*Spotkanie Pogoni Siedlce z Sokołem Ostróda zostało przełożone na 31 marca.

Kategorie: klub