Po zimowej przerwie do rywalizacji powraca eWinner II Liga. Przekonamy się, jak drużyny przygotowały się do wiosennego grania. Zapraszamy do przeczytania zapowiedzi!

Pogoń Siedlce vs Olimpia Elbląg

Nad drużyną z Siedlec wisiało widmo nawet wycofania się z rozgrywek z powodów finansowych, ale na razie sytuacja się ustabilizowała. W drużynie doszło jednak do wielu zmian w składzie, więc może ona potrzebować trochę czasu na zgranie. W Elblągu natomiast zmian w składzie nie ma praktycznie żadnych. Drużyna z Elbląga jest w świetnej sytuacji wyjściowej przed wiosennym graniem, ponieważ zajmuje piąte miejsce w ligowej tabeli. Minimalnym faworytem meczu będzie Olimpia.

Hutnik Kraków vs Motor Lublin

Oba kluby nie mogą zadowolone z tego sezonu. Hutnik jest strefie spadkowej, a Motor jest dosyć daleko od miejsca gwarantującego bezpośredni awans. Wiadomo, że priorytety obu klubów są bardzo różne. Hutnik chciałby utrzymać się na drugoligowym poziomie, a Motor marzy o wejściu do wyższej ligi. O tym meczu nie trzeba się dużo rozpisywać. Motor musi to spotkanie wygrać, jeżeli chce gonić ligową czołówkę.

Znicz Pruszków vs Garbarnia Kraków

W obu klubach nie doszło do dużych roszad w kadrach. W trudniejszej sytuacji jest Znicz. Drużyna z Pruszkowa zajmuje miejsce tuż poza strefą spadkową, więc każdy mecz jest dla niej niezwykle ważny. Garbarnia jest na ósmym miejscu w tabeli, więc jest w znacznie bezpieczniejszej sytuacji. Drużyna z Krakowa na wyjazdach nie prezentuje się jednak zbyt dobrze. Wyniki powinien zakręcić się koło remisu.

Wisła Puławy vs Pogoń Grodzisk Mazowiecki

Wisła jako beniaminek spisuje się naprawdę dobrze. Drużyna z Puław zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli. Drużyna ta poczyniła kilka ciekawych wzmocnień w przerwie zimowej. Wydaje się więc, że powinna spokojnie utrzymać się w drugiej lidze. Pogoń natomiast może mieć z tym duży problem, ponieważ dysponuje przeciętną kadrą. W tym meczu jako faworyta należy uznać Wisłę, ale w tych pierwszych ligowych meczach tak naprawdę trudno powiedzieć, jak dana drużyna będzie się prezentować.

Radunia Stężyca vs Chojniczanka Chojnice

Najciekawsze spotkanie tej kolejki. Oba kluby pozostają w walce o awans do pierwszej ligi. W klubie ze Stężycy nie doszło do wielu zmian w kadrze, Chojniczanka natomiast jeszcze wzmocniła się podczas zimowych przygotowań. Kadra drużyny z Chojnic jest silna i bardzo liczna. Radunia natomiast prezentowała się bardzo dobrze zwłaszcza w meczach rozgrywanych na własnym obiekcie. To na pewno będzie spory atut drużyny ze Stężycy w tym meczu. Spotkanie bez wyraźnego faworyta.

Stal Rzeszów vs KKS Kalisz

Stal jest zdecydowanym liderem ligowej tabeli i pewnie zmierza po awans. Z tego też powodu nie zmieniono za bardzo kadry. Nastąpiły tylko kosmetyczne roszady. KKS natomiast ze swojej pozycji nie może być zadowolony. Drużyna z Kalisza grała poniżej swoich możliwości, i zamiast walczyć o awans, to zaplątała się raczej w walkę o utrzymanie. W tym meczu faworyt jest tylko jeden i jest nim Stal Rzeszów.

 

Ruch Chorzów vs Lech II Poznań

Pojedynek dwóch pozytywnych zaskoczeń tego sezonu. Obie drużyny znajdują się w strefie barażowej i prezentowały naprawdę dobry futbol. Ruch trochę zamieszał w swojej kadrze w przerwie zimowej. Do klubu doszło kilku ciekawych graczy, którzy powinni jeszcze wzmocnić chorzowską drużynę. Lech natomiast po ostatnich trudnych sezonach, teraz jest w zupełnie innym miejscu. Poznańska młodzież może ze spokojem i bez nerwów podejść do wiosennych rozgrywek. Minimalnym faworytem meczu będzie Ruch, ale łatwo ta ewentualna wygrana mu nie przyjdzie.

Śląsk II Wrocław vs GKS Bełchatów

Na wstępie należy zaznaczyć, że ostatecznie nie wiadomo, czy mecz dojdzie do skutku. Drużyna z Bełchatowa ma bardzo duże problemy finansowe i istnieje duże zagrożenie, że w ogóle nie przystąpi do rozgrywek. Nie będziemy więc się o tym meczu rozpisywać. Bardzo szkoda, że tak zasłużone kluby jak GKS Bełchatów znikają z piłkarskiej mapy Polski…

Sokół Ostróda vs Wigry Suwałki

Jak na budżet jakim Sokół dysponuje, wydaje się, że w przerwie zimowej zrobiono bardzo mądre ruchy transferowe. Kadra ostródzkiej drużyny wygląda lepiej niż przed kilkoma miesiącami, a to daje nadzieje na znacznie lepsze wyniki. Wigry natomiast zdecydowały się na spore zmiany w składzie. Może to przynieść efekty, ale być może będzie trzeba poczekać, aż drużyna na nowo się zgra. Warto także zauważyć, że drużyna z Suwałk nie wygrała żadnego meczu wyjazdowego w tym sezonie. Spotkanie to może być bardzo wyrównane.

Kategorie: klub