Przed nami 20 kolejka drugiej ligi. Odbędzie się w niej kilka interesujących spotkań.

Błękitni Stargard vs KKS Kalisz

Goście bardzo nieudanie rozpoczęli rozgrywki po przerwie zimowej i przegrali z Olimpią Elbląg. Teraz jeżeli chcą się utrzymać w ścisłej czołówce, to muszą wywalczyć jakieś punkty w starciu z Błękitnymi. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, ponieważ Błękitni dobrze spisują się w meczach domowych. Zapowiada się bardzo wyrównany mecz.

Olimpia Elbląg vs Wigry Suwałki

Oba zespoły wygrały swoje poprzednie mecze, ale jeżeli popatrzymy na tabelę, to faworytem są Wigry. Drużyna z Suwałk będzie walczyć w tym sezonie o awans do pierwszej ligi. Wigry kapitalnie spisują się w meczach wyjazdowych, więc i z Elbląga będą chcieli przywieźć komplet punktów. Olimpia natomiast po zmianie trenera spisuje się dobrze, oddaliła się już nieco od strefy spadkowej i jeżeli utrzyma formę z poprzedniego meczu, to Wigry, nie będą miały łatwego zadania.

Znicz Pruszków vs Motor Lublin

Zarówno Znicz jak i Motor przegrały swoje poprzednie spotkania. Faworyta tego meczu wskazać jest bardzo trudno. Obie drużyny grają poniżej oczekiwań. Znicz znajduje się w strefie spadkowej i jeżeli przegra kolejny mecz, to jego sytuacja będzie bardzo trudna. Motor natomiast po zmianie trenera miał zacząć lepiej punktować, ale na razie zaliczył falstart. Lublinianie grają bardzo słabo na wyjazdach, a Znicz u siebie zbyt dobrze nie punktuje. Mecz ten zakręci się pewnie w okolicy remisu.

Olimpia Grudziądz vs Bytovia Bytów

Olimpia bardzo rozczarowuje w tym sezonie, a w poprzednim mecz w końcu wygrała, więc powinien to być dla niej pozytywny impuls. Grudziądzanie dysponują dobrym składem personalnym, więc jeżeli „odpalą”, to mogą zacząć regularnie punktować. Bytovia w poprzedniej również wyglądała słabo, tydzień temu również przegrała, więc mimo niższego miejsca w tabeli, to Olimpia jest minimalnym faworytem.

Górnik Polkowice vs Stal Rzeszów

To teoretycznie najciekawsze spotkanie w tej kolejce. Górnik wygląda bardzo dobrze. W poprzednim meczu zremisował, po niezwykle ekscytującym meczu, z Chojniczanką. Stal natomiast zaprezentowała się katastrofalnie w poprzednim spotkaniu. Rzeszowianie przegrali z rezerwami Lecha Poznań i nie mogą sobie pozwolić, na kolejną porażkę, ponieważ czołówka już daleko im odjedzie. Wydaje się jednak, że to Górnik będzie faworytem tego spotkania.

GKS Katowice vs Hutnik Kraków

Mecz ze zdecydowanym faworytem. Każdy inny wynik niż wygrana drużyny z Katowic będzie dużym zaskoczeniem. Lider rozgrywek zmierzy się z ostatnim zespołem tabeli. Drużyna, która strzeliła najwięcej goli, podejmuje drużynę, która straciła najwięcej bramek. Nic więcej, chyba dodawać nie trzeba.

Skra Częstochowa vs Śląsk II Wrocław

Skra na własnym obiekcie spisuje się kapitalnie, więc to ona jest faworytem tego meczu. Częstochowianie nie zaprezentowali się zbyt dobrze w poprzedniej kolejce, ale wywalczyli trzy punkty. Śląsk natomiast zremisował swój mecz i dalej zajmuje wysokie miejsce w ligowej tabeli. Wrocławianie sprawili już kilka niespodzianek w tym sezonie, więc nie wiadomo, czy teraz nie będzie podobnie.

Pogoń Siedlce vs Chojniczanka Chojnice

Pogoń to drużyna bardzo nieobliczalna. Potrafi zagrać bardzo dobry mecz, a  następnym spotkaniu zaprezentować się znacznie słabiej. W poprzedniej kolejce wygrała swoje spotkanie i zrobiła to w bardzo dobrym stylu. Chojniczanka natomiast znacznie lepiej prezentuje się u siebie niż na wyjazdach. Nie zmienia to jednak faktu, że jeżeli zespół z Chojnic chce włączyć się jeszcze do walki o dwa pierwsze miejsca, to takie spotkanie musi wygrać.

Lech II Poznań vs Sokół Ostróda

Lech w poprzednim spotkaniu zaprezentował się bardzo dobrze. Poznaniacy byli jednak wzmocnieni kilkoma zawodnikami z pierwszej drużyny, a teraz raczej nie będzie miało to miejsca. Sokół pomimo porażki wyglądał całkiem pozytywnie w Katowicach. Ostródzianie będzie osłabieni brakiem Wojciecha Mazurowskiego, więc trener Piotr Jacek musi trochę zmienić swoją defensywę. Spotkanie powinno być bardzo wyrównane i może je rozstrzygnąć jedna bramka.

Kategorie: klub