Przed nami druga kolejka w rozgrywkach drugiej ligi w sezonie 2020/21. Na naszej stronie zaczynamy nowy cykl, w którym to, co tydzień będziemy przedstawiać zapowiedź całej kolejki. Schemat będzie dosyć prosty. Będziemy podawać daną parę, która spotka się ze sobą w kolejce i krótko opisywać ten mecz.

Znicz Pruszków vs Bytovia Bytów

Zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie, ponieważ obie drużyny wygrały swoje pierwsze mecze. I w obu tych meczach można mówić o małych niespodziankach. Co warto zaznaczyć gole w pierwszych meczach, dla obu tych drużyn, strzelali zawodnicy związani z Ostródą. Dla Bytovii dwa gole strzelił Kacper Sezonienko, który pochodzi z Ostródy, a dla Znicza jedną z bramek strzelił Patryk Kubicki, który w zeszłym sezonie grał w Sokole. Faworyta tego spotkania wskazać bardzo trudno, ale atut własnego boiska może przechylić szalkę zwycięstwa na korzyść Znicza.

Lech II Poznań vs Hutnik Kraków

Obie drużyny są na przeciwległych biegunach po pierwszej kolejce. Lech nie miał nic do powiedzenia w starciu z naszym klubem, a Hutnik pokonał faworyta całych rozgrywek, czyli GKS Katowice. Spotkanie to odbędzie się we Wronkach, bez udziału publiczności. Piłkarze z Poznania na pewno będą chcieli podnieść swoje morale po ostatniej porażce, ale Hutnik „tanio skóry nie sprzeda”, a w pierwszej kolejce krakowianie pokazali, że posiadają sporo piłkarskiej jakości.

Błękitni Stargard vs Wigry Suwałki

Pojedynek drużyny, która w ostatniej chwili uratowała się przed spadkiem do trzeciej ligi i spadkowicza z pierwszej ligi. Piłkarsko w pierwszej kolejce lepiej wyglądali gracze z Suwałk, którzy pokonali Olimpię Elbląg. Błękitni natomiast zostali zdominowani przez beniaminka z Kalisza i zasłużenie przegrali to spotkanie. Faworytem tego meczu będą więc Wigry, ale jeżeli Błękitni poprawią swoją grę, to nie stoją na straconej pozycji.

Pogoń Siedlce vs Stal Rzeszów

Drużyna Siedlec przystąpiła do rozgrywek z ujemnymi punktami i po pierwszej kolejce nie poprawiła swojego dorobku. Stal natomiast długo męczyła się z Górnikiem Polkowice, ale ostatecznie wywalczyła trzy punkty. Wiadomo, że to dopiero początek rozgrywek, ale Pogoń jeżeli myśli o utrzymaniu, to musi w każdym meczu grać o trzy punkty, a Stal myśli raczej o miejscach gwarantujących bezpośredni awans do pierwszej ligi. Mamy więc pojedynek zespołów, które mają zupełnie inne cele, ale jak pokazują drugoligowe rozgrywki, każdy może wygrać z każdym.

Skra Częstochowa vs KKS Kalisz

Drużyna z Częstochowy przed sezonem straciła wielu kluczowych zawodników, ma również najmniejszy budżet z wszystkich drużyn występujących na tym poziomie rozgrywkowym, ale nie przeszkodziło jej to wygrać pierwszego meczu. Jej przeciwnik czyli KKS Kalisz również bardzo dobrze rozpoczął te rozgrywki. Szykuje się więc bardzo wyrównane spotkanie, bez zdecydowanego faworyta. Jeżeli to spotkanie zakończyłoby się remisem, to nikt nie byłby raczej tym zaskoczony.

Olimpia Elbląg vs Motor Lublin

Tutaj mamy do czynienia ze spotkaniem, dwóch podrażnionych drużyn, które przegrały pierwsze mecze. Olimpia jest zupełnie innym zespołem niż w poprzednim sezonie. Kadra drużyny została znacząco odmłodzona, więc na zdecydowanie lepsze wyniki trzeba zapewne jeszcze poczekać. W Lublinie natomiast nikt czekać nie będzie. Wobec Motoru są bardzo duże plany, więc wszyscy w mieście chcieliby, żeby klub już w tym sezonie wywalczył awans do pierwszej ligi. Olimpia, która na własnym terenie spisuje się zazwyczaj bardzo dobrze, na pewno im tego zadania nie ułatwi.

Garbarnia Kraków vs Śląsk II Wrocław

Jest to spotkanie, z jedną wielką niewiadomą. Garbarnia jako jedna, nie ma jeszcze rozegranego meczu w tym sezonie, ponieważ pauzowała w pierwszej kolejce. Zmierzyła się w tym czasie w meczu sparingowym z GKS-em Jastrzębie i przegrała to spotkanie 1:2. Rezerwy Śląska Wrocław nie pokazały się z najlepszej strony w starciu ze Skrą Częstochowa, więc będzie to szansa dla nich na rehabilitację. Jest to spotkanie bez wyraźnego faworyta, a o zwycięstwie może zadecydować jedna bramka strzelona przez którąś z drużyn.

Olimpia Grudziądz vs Chojniczanka Chojnice

Zdecydowanie hit kolejki na drugoligowym szczeblu. Dwaj spadkowicze z pierwszej ligi, którzy myślą, o jak najszybszym powrocie na ten szczebel rozgrywkowy. Olimpia źle rozpoczęła ten sezon, więc jakiekolwiek punkty, w tym starciu są dla niej koniecznością. Chojniczanka natomiast pokazała, że ofensywę ma naprawdę mocną. Można się spodziewać meczu z dużą liczbą bramek i powinno to być spotkanie, które z ciekawością obejrzy każdy kibic.

Górnik Polkowice vs Sokół Ostróda

Na koniec spotkanie, które już szerzej zapowiedzieliśmy w poprzednim tekście. Sokół jedzie do Polkowic z nadziejami na kolejne trzy punkty. Górnik natomiast będzie chciał się zrehabilitować za porażkę w poprzednim spotkaniu. Jeżeli ostródzianie zagrają, tak jak w pierwszym swoim meczu i dołożą do tego nieco lepszą skuteczność, to nie powinni wrócić z Polkowic z pustymi rękami. Nie można jednak zlekceważyć przeciwnika, ponieważ Górnik zarówno w poprzednim sezonie, jak w pierwszym swoim meczu pokazał, że potrafi się przeciwstawić każdemu rywalowi.

Kategorie: klub

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.