Drugoligowcy wracają do ligowej rywalizacji. Pierwsza kolejka po przerwie zimowej zapowiada się bardzo interesująco.

Znicz Pruszków vs Wigry Suwałki

Faworytem tego spotkania będą goście. Grają oni w tym sezonie bardzo dobrze w meczach wyjazdowych. Przegrali poza swoim stadionem tylko jeden mecz, a ich rywal prezentuje się bardzo słabo. Miejsce 16, na którym obecnie znajduje się Znicz jest sporym rozczarowaniem. W klubie nie przeprowadzono jednak rewolucji kadrowej, więc dużych zmian w grze oczekiwać nie można.

Olimpia Elbląg vs KKS Kalisz

Drużyna z Kalisza, to jedna z rewelacji tego sezonu. Kaliszanie są na szóstym miejscu w ligowej tabeli i są bardzo bezkompromisową drużyną, ponieważ zanotowali 9 zwycięstw i 8 porażek, a nie zremisowali żadnego meczu. W przerwie zimowej ich kadra zbyt bardzo się nie zmieniła, więc dalej powinni być silną drużyną. Olimpia natomiast po słabym początku sezonu, później wyraźnie się rozkręciła. W klubie postanowiono wzmocnić przede wszystkim defensywę i stąd sprowadzenie doświadczonego bramkarza Andrzeja Witana. Zapowiada się wyrównany mecz.

Olimpia Grudziądz vs Motor Lublin

Olimpia to jedno z największych rozczarowań tego sezonu drugiej ligi. Grudziądzanie grali bardzo słabo, tracili sporo bramek i mieli problemy ze skutecznością. Olimpia w 2020 roku nie wygrała żadnego spotkania na własnym obiekcie, co jest „sporym osiągnięciem”. Motor natomiast grywa bardzo w kratkę. Lepsze mecze przeplata tymi słabszymi. Teraz trener Marek Saganowski ma sprawić, że dyspozycja jego zespołu ustabilizuje się na wysokim poziomie. Minimalnym faworytem tego meczu będą goście.

Skra Częstochowa vs Garbarnia Kraków

Częstochowianie w tym sezonie spisują się zaskakująco dobrze. Są drużyną własnego boiska. Rozgrywają mecze na sztucznej nawierzchni i to sprawia wielu przeciwnikom spore problemy. W Skrze w przerwie zimowej nastąpiły tylko kosmetyczne zmiany kadrowe. Garbarnia to drużyna nieobliczalna. Gdy wydawało się, że jest jednym z głównych kandydatów do spadku, to nagle zaczęła wygrywać mecze. Jednak w tym spotkaniu, to Skra będzie faworytem.

Pogoń Siedlce vs Bytovia Bytów

Pogoń znacznie lepiej spisuje się na w meczach wyjazdowych i na pewno podopieczni trenera Bartosza Tarachulskiego, będą chcieli zmienić ten stan rzeczy. W przerwie zimowej doszło do kilku zmian w siedleckiej drużynie. Pogoń to taka drużyna, której ani awans ani spadek raczej nie grożą. Bytovia natomiast rozczarowuje i zajmuje dopiero 13 miejsce w ligowej tabeli. Co więcej bytowianie na wyjeździe wygrali tylko jedno spotkanie. Będzie to pojedynek drużyny, która słabo gra na własnym obiekcie, z drużyną, która słabo gra na wyjazdach. Możemy się więc spodziewać wyniku w okolicach remisu.

Lech II Poznań vs Stal Rzeszów

Lechici kilka razy w tym sezonie pozytywnie zaskoczyli swoją grą, ale i tak znajdują się w strefie spadkowej. Do drużyny dołączyło jednak trzech doświadczonych zawodników, z Siergiejem Kriwcem na czele, którzy mają pomóc młodzieży w zdobyciu większej liczby punktów. W Stali natomiast nie było żadnych nerwowych ruchów, chociaż jej wyniki delikatnie rozczarowują. Rzeszowianie zdobywają jednak sporo punktów na wyjazdach i wydaje się, że w tym meczu również jakieś punkty wywalczą.

Błękitni Stargard vs Śląsk II Wrocław

Bardzo trudno przewidzieć wynik tego meczu, ponieważ są to, dwie nieobliczane drużyny. Błękitni punktują w zasadzie tylko na własnym obiekcie, więc w tym mogą upatrywać swoją szansę w tym meczu. Śląsk za to, dobrze sobie radzi na wyjazdach. Większa presja na pewno jest na graczach gospodarzy, ponieważ oni muszą uciekać przed strefą spadkową. Stawiamy na remis.

Górnik Polkowice vs Chojniczanka Chojnice

Największy hit tej serii spotkań. Lider tabeli podejmie drużynę zajmującą trzecie miejsce. Polkowiczanie są największą niespodzianką tego sezonu. Przegrali dotychczas tylko dwa razy i pewnie zmierzają, po awans do pierwszej ligi. Chojniczanka natomiast spisuje się bardzo przyzwoicie, ale brakuje jej punktów zdobywanych na wyjazdach. Poza swoim stadionem podopieczni trenera Adama Noconia przegrali kilka spotkań, których teoretycznie przegrać nie powinni. Zapowiada się spotkanie na dobrym poziomie, ze sporą liczbą bramek.

GKS Katowice vs Sokół Ostróda

Faworytem tego meczu będą katowiczanie, ale Sokół już nie raz, w tym sezonie pokazał, że potrafi sprawiać niespodzianki. Ostródzianie solidnie przepracowali okres przygotowawczy. Kadra drużyny wydaje się być silniejsza niż jesienią, więc Sokół na pewno jest w stanie urwać jakieś punkty w tym spotkaniu.

Kategorie: klub