Rozpoczyna się runda rewanżowa rozgrywek eWinner II Ligi w sezonie 2021/22. Zapraszamy do przeczytania zapowiedzi 18.kolejki!

Olimpia Elbląg vs KKS 1920 Kalisz

Za faworyta tego meczu należy uznać Olimpię, która jest na szóstym miejscu w ligowej tabeli. Elblążanie grają dobrze zwłaszcza na własnym obiekcie. Drużyna z Kalisza natomiast na wyjazdach nie porywa swoją grą i jest sporym rozczarowaniem, jeżeli chodzi o całą rundę jesienną. Teraz w Kaliszu czekają na to, aż praca nowego trenera przyniesie efekty.

Chojniczanka Chojnice vs Wigry Suwałki

Jedno z ciekawszych spotkań w tej kolejce. Obie drużyny przed sezonem były wymieniane w gronie faworytów do awansu, ale miały wzloty i upadki. Najgorsze momenty w tym sezonie mają już jednak za sobą. W tym meczu kluczowy powinien być atut własnego boiska. Chojniczanka u siebie gra bardzo dobrze, a Wigry na wyjazdach prezentują się kiepsko.

GKS Bełchatów vs Wisła Puławy

W Bełchatowie po kilku słabszych występach postanowiono zmienić trenera. Nowym został Kamil Socha, który będzie miał za zadanie powalczyć o utrzymanie bełchatowian na tym poziomie rozgrywkowym. W tej kolejce bełchatowianie zagrają z nieobliczaną Wisłą Puławy. Drużyna z Puław sprawiła już w tym sezonie wiele niespodzianek i jest pozytywnym zaskoczeniem. Minimalnym faworytem meczu na pewno będzie Wisła.

Motor Lublin vs Znicz Pruszków

Motor przez kilka kolejek nie mógł odnieść wygranej, ale w poprzedniej kolejce w końcu wywalczył komplet punktów. I to zrobił, to w bardzo dobrym stylu. Teraz lublinianie będą chcieli pójść za ciosem. Zmierzą się ze Zniczem Pruszków, który również w poprzedniej serii gier odniósł wygraną. Trzeba jednak jasno powiedzieć, że jeżeli Motor myśli o w tym sezonie o awansie, to musi takie mecze wygrywać.

Hutnik Kraków vs Śląsk II Wrocław

Obie drużyny podejdą do tego meczu w bardzo dobrych nastrojach. Hutnik, po kilku meczach, w których zaprezentował się tragicznie, w poprzedniej kolejce niespodziewanie wygrał z Ruchem Chorzów. Śląsk natomiast pokonał wysoko Olimpię Elbląg i oddalił się nieco od strefy spadkowej. Zapowiada się wyrównany mecz.

Lech II Poznań vs Radunia Stężyca

Rezerwy poznańskiego Lecha są jedną z rewelacji tego sezonu na drugoligowych boiskach. Są w strefie barażowej i grają bardzo fajny dla oka futbol. Radunia natomiast jest na czwartym miejscu w tabeli i w końcu zaczęła punktować w meczach wyjazdowych. Powinno być to bardzo ciekawe spotkanie, bez wyraźnego faworyta.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki vs Sokół Ostróda

Pogoń miała ostatnio słabszy okres, ale w poprzedniej kolejce się przełamała i wygrała z Wigrami Suwałki. Ta wygrana może napędzić drużynę z Grodziska Mazowieckiego. Sokół natomiast w poprzedniej serii gier zagrał najlepszy mecz w tym sezonie i zremisował bezbramkowo z Garbarnią Kraków. W tym meczu trudno mówić o jakimkolwiek faworycie. Jeżeli Sokół zagra na podobnym poziomie, jak w poprzednim meczu, to spokojnie może myśleć o wywalczeniu kolejnych punktów.

*Spotkania Pogoni Siedlce z Ruchem Chorzów i Garbarni Kraków ze Stalą Rzeszów zostały przełożone.

Kategorie: klub