Olimpia Elbląg vs Garbarnia Kraków

W tabeli obie drużyny są bardzo blisko siebie, ale faworytem tego meczu będą elblążanie. Od momentu zmiany na stanowisku trenera prezentują się oni bardzo dobrze, a w ostatniej kolejce sprawili sporą niespodziankę i wygrali mecz w Częstochowie. Garbarnia natomiast bardzo się męczy w każdym swoim meczu. Ostatnie swoje spotkanie co prawda wygrała, ale styl dalej pozostawiał wiele do życzenia.

Znicz Pruszków vs Śląsk II Wrocław

Znicz Pruszków, to drużyna która strzeliła najmniej goli w tym sezonie drugiej ligi. Pruszkowianie prezentują się bardzo słabo i nie wygrali czterech ostatnich meczów na własnym boisku. Śląsk natomiast prezentuje się zaskakująco dobrze. Młodzi piłkarze z Wrocławia są bardzo blisko strefy barażowej. W dwóch ostatnich spotkaniach zdobyli komplet punktów i to w nich należy upatrywać faworyta, w tym spotkaniu.

Błękitni Stargard vs Skra Częstochowa

Błękitni mają spore problemy z wygrywaniem spotkań. Warto powiedzieć, że na siedem ostatnich spotkań odnieśli tylko jedno zwycięstwo.  Skra natomiast dalej jest bardzo wysoko w ligowej tabeli. Ostatnio częstochowianie niespodziewanie przegrali u siebie z Olimpią Elbląg i będą chcieli się zrehabilitować za tą porażkę. Zwycięstwo Skry w tym meczu jest bardzo realne, ale na pewno nie przyjdzie ono łatwo.

Pogoń Siedlce vs Wigry Suwałki

Pogoń w poprzedniej kolejce wywalczyła trzy punkty w starciu z KKS-em Kalisz. Miała w tym meczu sporo szczęścia, ponieważ to jej przeciwnicy mieli zdecydowanie więcej sytuacji do zdobycia gola. Wigry natomiast notują mały spadek formy. Drużyna z Suwałk straciła kilka punktów w ostatnich spotkaniach, a jej gra ewidentnie jest słabsza. Nie zmienia to jednak faktu, że będzie ona faworytem tego spotkania.

Górnik Polkowice vs Motor Lublin

Górnik to zdecydowanie najrówniej grająca drużyna w drugiej lidze. Polkowiczanie w praktycznie każdym meczu pokazują bardzo dobry futbol i zdobywają mnóstwo punktów. Na ostatnie dziesięć spotkań odnieśli oni dziewięć zwycięstw! Motor natomiast po słabym początku sezonu teraz prezentuje się znacznie lepiej. Trzeba jednak zaznaczyć, że lublinianie punktują przede wszystkim na własnym obiekcie i będzie im trudno w ten weekend, to zmienić.

Lech II Poznań vs Bytovia Bytów

Obie drużyny ostatnio słabo punktują. Lech zdobył jeden punkt w czterech ostatnich meczach i strzelił w nich tylko jednego gola. Wydawało się, że drużyna z Poznania złapała odpowiedni rytm, ale znowu wpadła w jakiś dołek. Bytovia natomiast gra bardzo w kratkę i lepsze mecze, przeplata tymi słabszymi. Na wyjeździe drużyna z Bytowa nie wygrała od 19 września. Bardzo trudno więc przewidzieć wynik tego spotkania.

Olimpia Grudziadz vs KKS Kalisz

Olimpia jest największym rozczarowaniem tego sezonu. Spadkowicz z pierwszej ligi, zajmuje obecnie ostatnie miejsce w tabeli, a w ostatnich siedmiu spotkaniach zdobył tylko dwa punkty. Olimpia sporo bramek traci w końcówkach spotkań i to jest jej główny problem. Jej przeciwnik również ostatnio nie zachwyca formą. KKS jednak dalej znajduje się górnej połówce tabeli i jeżeli zaprezentuje swój normalny poziom, to powinien sobie z Olimpią poradzić.

GKS Katowice vs Chojniczanka Chojnice

Hit tej serii spotkań. Siedem zwycięstw z rzędu to dorobek GKS-u Katowice. Grają oni obecnie i efektownie i efektywnie. Trudno będzie zatrzymać taką rozpędzoną drużyną. Chojniczanka postara się to zrobić, ale musi zagrać zdecydowanie lepiej, niż w poprzednich wyjazdowych spotkaniach. Jest to drużyna, u której jest bardzo duża dysproporcja pomiędzy grą u siebie, a na wyjeździe. Spotkanie odbywa się w Katowicach, więc to GKS będzie faworytem.

Mecz Hutnik Kraków vs Stal Rzeszów został przełożony.

Kategorie: klub