W poprzedniej kolejce eWinner II Ligi, doszło do kilku niespodzianek. Czy tym razem faworyci nie zawiodą? Zapraszamy do lektury zapowiedzi.

Olimpia Elbląg vs Pogoń Grodzisk Mazowiecki

Faworytem meczu będzie Olimpia. Drużyna z Elbląga jest wysoko w ligowej tabeli i prezentuje się świetnie w tym sezonie. Elblążanie grają bardzo dobrze zwłaszcza na własnym obiekcie. Pogoń natomiast była przed sezonem wymieniana jako kandydat do spadku, a na razie prezentuje się znacznie lepiej niż wielu przypuszczało. Nie zmienia to jednak faktu, że o punkty w Elblągu może mieć trudno.

Chojniczanka Chojnice vs Garbarnia Kraków

Chojniczanka pomimo trochę gorszej ostatnio postawy i tak będzie faworytem tego spotkania. Celem Chojniczanki jest awans do wyższej klasy rozgrywkowej, ale te kilka wpadek sprawiło, że ten cel się nieco oddalił. Garbarnia natomiast prezentuje się kiepsko, zwłaszcza w meczach rozgrywanych na wyjeździe. Krakowianie na wyjeździe jeszcze nie wygrali i w tej kolejce raczej się to nie zmieni.

KKS 1925 Kalisz vs Lech II Poznań

Kaliszanie po kilku słabszych występach zdecydowali się rozstać ze swoim trenerem. Liczą teraz na efekt nowej miotły. Nie będzie to dla nich łatwy mecz, ponieważ Lech jest w bardzo dobrej dyspozycji. Poznaniacy pną się w górę ligowej tabeli i w wielu meczach bardzo pozytywnie zaskakują. Powinien być to wyrównany mecz, w którym trudno wskazać faworyta.

Wigry Suwałki vs GKS Bełchatów

Wigry to zdecydowanie drużyna własnego boiska. Drużyna z Suwałk u siebie zdobyła 16 punktów, a na wyjeździe tylko dwa. Bełchatowianie natomiast na wyjeździe prezentują się tragicznie i głównie to sprawiło, że są obecnie w strefie spadkowej. Jeżeli Wigry podtrzymają tendencję do dobrej formy w meczach domowych, to powinny zdobyć trzy punkty.

Stal Rzeszów vs Pogoń Siedlce

Lider rozgrywek zmierzy się z grającą w kratkę Pogonią. O Stali nie ma co dużo się rozpisywać. Wszyscy, którzy chociaż trochę interesują się drugoligowymi rozgrywkami wiedzą, że jest to główny faworyt do awansu. Pogoń natomiast ostatnio wysoko wygrała z Sokołem Ostróda i ten mecz może tchnąć nowego ducha w siedlecką drużynę. Nie ma co jednak ukrywać, że każdy inny wynik niż wygrana Stali będzie sporą niespodzianką.

Radunia Stężyca vs Hutnik Kraków

Radunia zapewne do końca sezonu będzie walczyć o miejsce w strefie barażowej. Na własnym obiekcie drużyna ta spisuje się bardzo dobrze i w tym meczu będzie chciała wywalczyć kolejne punkty. Hutnik natomiast jest jednym z głównych kandydatów do tego, by spaść z ligi. Krakowianie grają bardzo słabo i tylko raz na jakiś czas uda im się zagrać jakiś lepszy mecz. W tym meczu faworytem jest Radunia.

Wisła Puławy vs Śląsk II Wrocław

Ciekawe spotkanie, w którym trudno wskazać faworyta. Wisła Puławy w poprzedniej kolejce sprawiła sporą niespodziankę i pokonała na wyjeździe Ruch Chorzów. Drużyna z Puław w wielu meczach pozytywnie zaskakiwała i jest na wysokim, ósmym miejscu w tabeli. Rezerwy Śląska natomiast prezentują się gorzej niż w poprzednich sezonach. W poprzednim meczu wysoko przegrały z Radunią Stężyca. Wyrównany mecz z małym wskazaniem na Wisłę.

Znicz Pruszków vs Ruch Chorzów

W trzech ostatnich meczach Znicz zanotował remisy i na pewno chciałby teraz odnieść wygraną. Nie będzie o to łatwo. Ruch jest wysoko w tabeli i jest podrażniony porażką z poprzedniej kolejki. Spotkanie, w którym faworytem będzie Ruch Chorzów, ale wcale łatwo chorzowskiej drużynie o punkty nie będzie.

Sokół Ostróda vs Motor Lublin

Ostródzianie po dwóch meczach ze zdobyczą punktową, ostatnio znowu przegrali spotkanie. Motor natomiast jest wysoko w ligowej tabeli, ale lepiej gra w meczach rozgrywanych u siebie, niż na wyjazdach. Większa presja w tym meczu będzie na drużynie z Lublina, która musi wygrać to spotkanie. Ostródzianie natomiast muszą zagrać lepiej niż w poprzednim spotkaniu, jeżeli chcą myśleć o ewentualnej zdobyczy punktowej.

 

Kategorie: klub