Przed nami 12.kolejka eWinner II Ligi. Sytuacja, zwłaszcza w środku tabeli jest bardzo zacięta, więc każdy wywalczony punkt może być bardzo ważny. Zapraszamy do lektury zapowiedzi!

Olimpia Elbląg vs Garbarnia Kraków

Bardzo ciekawe spotkanie, bez wyraźnego faworyta. Olimpia rozgrywa na razie bardzo dobry sezon i jest w strefie barażowej. Elblążanie oprócz tego, że bardzo dobrze punktują, to również prezentują bardzo dobry futbol. Garbarnia po słabym początku sezonu, teraz gra już znacznie lepiej. Na wyjeździe jednak nie wygrywa meczów, więc w Elblągu o punkty może mieć trudno.

Chojniczanka Chojnice vs GKS Bełchatów

Drużyna z Chojnic jest w czołówce ligowej tabeli pomimo tego, iż w ostatnim czasie była w małym dołku formy. Wiadomo jednak, że Chojniczanka u siebie zawsze była bardzo mocna, więc i tym razem będzie chciała wywalczyć komplet punktów. GKS natomiast jest w słabszej formie i znajduje się w strefie spadkowej. Każdy inny wynik, jak wygrana Chojniczanki będzie sporą niespodzianką.

Wigry Suwałki vs Pogoń Siedlce

Pojedynek drużyn, które nie mogą być zadowolone ze swojej postawy. Obie zgromadziły po 14 punktów i zajmują 13 i 14 miejsce w ligowej tabeli. Wigry świetnie punktują na własnym obiekcie, ale nie zdobywają punktów na wyjazdach. Własny stadion będzie więc sporym atutem drużyny z Suwałk. To sprawia, że to ona będzie faworytem, ale samo spotkanie powinno być bardzo wyrównane.

Stal Rzeszów vs Śląsk II Wrocław

Faworyt w tym meczu może być tylko jeden i będzie nim Stal. Rzeszowianie od początku rozgrywek prezentują wysoki poziom i udowadniają, że są głównym faworytem do awansu. Rezerwy Śląska grają natomiast bardzo w kratkę. Zdarza im się zagrać dobry mecz i wygrać z wyżej notowanym rywalem, a w następnej kolejce pokazać się ze słabszej strony i stracić punkty z drużynami z dołu tabeli. Jeżeli Stal zagra na swoim poziomie, to wygra to spotkanie.

Wisła Puławy vs Znicz Pruszków

Spotkanie, w którym bardzo trudno jest wskazać faworyta. Obie drużyny prezentują podobny poziom i ich pozycja w tabeli to pokazuje. Wisła, jak na beniaminka gra naprawdę bardzo dobrze i sprawiła już trochę niespodzianek. Znicz natomiast punktuje znacznie lepiej, niż na początku sezonu. Remis w tym meczu, nie będzie żadnym zaskoczeniem.

Radunia Stężyca vs Ruch Chorzów

Radunia, to zdecydowanie drużyna własnego boiska. U siebie czuje się najlepiej i tam zdobywa większość punktów. Teraz przyjdzie jej się zmierzyć z największą rewelacją tego sezonu, czyli Ruchem Chorzów. Drużyna ta co kolejkę udowadnia, że stać ją na to, by wywalczyć awans do pierwszej ligi. Chorzowianie może nie grają efektownej piłki, ale zdobywają sporo punktów, a to jest najważniejsze. Oczywiście minimalnie więcej szans na wygraną ma Ruch, ale żaden wynik w tym meczu nie będzie zaskoczeniem.

KKS 1925 Kalisz vs Motor Lublin

Bardzo ciekawy mecz. Obie drużyny chcą załapać się co najmniej na miejsce w strefie barażowej. Motor po nieco słabszym początku sezonu, teraz wygląda już znacznie lepiej i wydaje się, że utrzyma się na dłużej w czołówce tabeli. KKS natomiast zanotował kilka wpadek i stąd jest nieco niżej w tabeli. Możemy się spodziewać ciekawego spotkania, w którym nie powinno zabraknąć emocji. Wynik przewidzieć jest bardzo trudno.

Sokół Ostróda vs Hutnik Kraków

Ostródzianie w poprzedni weekend zdobyli punkt i tym samym otworzyli swój dorobek punktowy. To może być przełomowy moment w tym sezonie. Zeszła jakaś presja z ostródzkich piłkarzy i teraz będą mogli rozwinąć swoje skrzydła. Hutnik nie prezentuje się zbyt dobrze i jest w strefie spadkowej. Owszem w ostatnim czasie zaczął nieco lepiej punktować, ale w meczach wyjazdowych wjedzie mu się bardzo kiepsko. Może to być wyrównane spotkanie, w którym jedna bramka rozstrzygnie o losach spotkania.

*spotkanie Pogoń Grodzisk Mazowiecki vs Lech II Poznań zostało przełożone

Kategorie: klub