Przed nami kolejna kolejka drugoligowych zmagań. Runda jesienna rozgrywek wkracza w decydującą fazę.

Pogoń Siedlce vs Olimpia Elbląg

Pogoń Siedlce, to drużyna nieobliczalna. Potrafi urwać punkty faworytom, ale również stracić je ze znacznie słabszymi rywalami. W ostatnim meczu siedlczanie wygrali ze Zniczem Pruszków, więc wydaje się, że i w tym meczu będą faworytem. Olimpia natomiast wygrała swój pierwszy mecz w drugoligowych rozgrywkach. Elblążanie pokonali ostatnio rezerwy Lecha Poznań. Po tym spotkaniu doszło w klubie do zmiany na stanowisku trenera. Nowym trenerem został Jacek Trzeciak. Być może to będzie impuls dla elbląskich piłkarzy, żeby wkroczyć na zwycięską ścieżkę.

Lech II Poznań vs Skra Częstochowa

Poznaniacy są na ostatnim miejscu w ligowej tabeli i na razie nic nie wskazuje na to, by mogło się to zmienić. Młodzież z Poznania, prezentuje się bardzo kiepsko. Tutaj zapewne czas będzie grał na ich korzyść, tylko pytanie, czy wystarczy czasu, żeby Lech utrzymał się w drugiej lidze? Skra natomiast prezentuje się bardzo dobrze. Jest zdecydowanie największą niespodzianką sezonu i to częstochowianie będą faworytem tego meczu.

Stal Rzeszów vs Wigry Suwałki

Najciekawsze spotkanie tej kolejki. Pojedynek dwóch drużyn, które powinny walczyć o awans do pierwszej ligi. Wigry grają najciekawszą piłkę w całej lidze. Stal natomiast gra nierówno. W niektórych meczach pokazuje się z bardzo dobrej strony, ale w innych często gra już znacznie słabiej. Można więc powiedzieć, że jest spotkanie bez wyraźnego faworyta. Poziom sportowy tego meczu powinien być naprawdę bardzo wysoki.

Chojniczanka Chojnice vs Motor Lublin

Chojniczanka to ewidentnie drużyna własnego boiska. Zespół z Chojnic wygrał wszystkie mecze u siebie, więc i z Motorem powinien sobie poradzić. Motor natomiast swój ostatni mecz ligowy rozegrał 10 października, więc miał sporo czasu na trening i regenerację sił. Lublinianie rozczarowują w tym sezonie i są obecnie w strefie spadkowej. Motor wygrał tylko jeden mecz, więc każdy punkt zdobyty przez z nich w Chojnicach będzie sporą niespodzianką.

Górnik Polkowice vs Błękitni Stargard

Górnik prezentuje się w tym sezonie zaskakująco dobrze. Polkowiczanie strzelają bardzo dużo bramek i grają fajny dla oka ofensywny futbol. Co najważniejsze oprócz tego, również bardzo dobrze punktują. Błękitni natomiast są drużyną bardzo bezbarwną. Ostatnio drużyna ta zdobywa więcej punktów niż na początku sezonu, ale swoją grą nie przekonuje. Jeżeli Górnik zagra podobnie, jak w kilku ostatnich meczach, to powinien zdobyć kolejne trzy punkty.

GKS Katowice vs Garbarnia Kraków

GKS zawsze będzie faworytem w swoim spotkaniu, ponieważ ma zdecydowanie najmocniejszą kadrę ze wszystkich drugoligowych drużyn. Owszem katowiczanie nie zawsze grają, na miarę swoich możliwości, ale z takimi drużynami jak Garbarnia powinni sobie radzić. Drużyna z Krakowa wywalczyła 9 punktów w tym sezonie i wydaje się, że po tej kolejce wynik ten pozostanie niezmieniony.

Sokół Ostróda vs KKS 1925 Kalisz

Ostródzianie w ostatnim swoim meczu, przełamali się i wygrali z rezerwami Śląska Wrocław. Ostatnio zaprezentowali się bardzo przyzwoicie w starciu z ekstraklasową Wartą Poznań. Sokół napędził stracha faworytowi, ale ostatecznie musiał uznać wyższość bardziej utytułowanego rywala. Te 120 minut rozegrane może jednak mieć jakiś wpływ na formę fizyczną ostródzkiej drużyny. Sokół dysponuje bardzo wąską kadrą, więc trener Piotr Jacek nie ma zbyt dużego pola manewru. Nie zmienia to jednak faktu, że zapowiada się bardzo wyrównany mecz. Sokół wywalczył 13 punktów, a KKS ma na swoim koncie 12 punktów. Pokazuje, to że zmierzą się ze sobą dwie wyrównane drużyny.

Olimpia Grudziądz vs  Znicz Pruszków (przeniesiony na 10.11)

Olimpia przegrała wszystkie mecze rozgrywane na własnym obiekcie, a Znicz natomiast bardzo słabo prezentuje się na wyjeździe. Trudno więc wskazać faworyta tego meczu. Nieco lepiej wygląda drużyna z Pruszkowa, która nawet w Pucharze Polski postraszyła poznańskiego Lecha.

Hutnik Kraków vs Śląsk II Wrocław (przeniesiony na 11.11)

Spotkanie bez faworyta. Hutnik ostatni mecz przegrał, ale wcześniej potrafił wygrać ze Skrą Częstochowa. Śląsk gra bardzo podobnie. Wygrał ze Stalą Rzeszów i Chojniczanką, a następnie przegrał z ostródzkim Sokołem. Te wyniki pokazują, że naprawdę bardzo trudno powiedzieć, jaki będzie wynik w tym spotkaniu. Zapewne wynik meczu, będzie się kręcić w okolicy remisu.

Kategorie: klub