Przed nami 10. Kolejka eWinner II Ligi. Jak na razie sytuacja, zwłaszcza w środku stawki jest bardzo wyrównana. Każdy mecz jest więc niezwykle istotny. Zapraszamy do przeczytania zapowiedzi!

Garbarnia Kraków vs GKS Bełchatów

Ważny mecz dla układu dolnej części tabeli. Obie drużyny są w strefie spadkowej i nie prezentują się dobrze w tym sezonie. Warto zaznaczyć, że Garbarnia zdecydowaną większość punktów zdobyła w spotkaniach rozegranych u siebie, więc to może być kluczowe w tym spotkaniu. Bełchatów natomiast na wyjazdach gra bardzo słabo, więc będzie miał trudno o kolejną zdobycz punktową.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki vs Motor Lublin

Spotkanie dwóch drużyn, które mogą zadowolone z miejsca jakie zajmują. Pogoń jest w środku stawki, co jak na beniaminka jest dobrym wynikiem, natomiast Motor notuje ewidentną zwyżkę formy i plasuje się na trzecim miejscu w tabeli. Faworytem spotkania będą więc lublinianie, ale na pewno łatwo tego meczu nie wygrają.

KKS 1925 Kalisz vs Hutnik Kraków

Faworytem tego meczu będzie drużyna z Kalisza, chociaż w ostatnich dwóch ligowych meczach nie wywalczyła ona żadnego punktu. Jeżeli jednak kaliszanie chcą się włączyć do walki o awans, to muszą punktować w takich spotkaniach. Hutnik przystąpi do tego meczu w znacznie lepszych nastrojach, ponieważ w końcu zanotował wygraną i to w starciu z wyżej notowaną Chojniczanką. Tym razem o punkty jednak znowu łatwo nie będzie.

Olimpia Elbląg vs Lech II Poznań

Olimpia będzie chciała, jak najszybciej zapomnieć o porażce w meczu przeciwko Raduni Stężyca. Tamten mecz zupełnie jej nie wyszedł, ale ogólnie początek tego sezonu na pewno zaliczy do udanych. Poznaniacy grają natomiast bardzo nierówno i dobre mecz przeplatają słabszymi. Poprzedni mecz wygrali, więc teraz wypaść ten słabszy. Jeżeli Olimpia zaprezentuje pełnie swoich możliwości, to powinna wygrać to spotkanie.

Wigry Suwałki vs Śląsk II Wrocław

Pojedynek dwóch drużyn o zbliżonym potencjale piłkarskim. Wigry na razie są bliżej strefy spadkowej niż barażowej, a oczekiwania były zgoła odmienne. Owszem z drużyny odeszło kilku zawodników, ale i tak wydawało się, że będzie ona znacznie wyżej. Śląsk natomiast gra na miarę swoich możliwości. Zajmuje ósme miejsce w tabeli i może być z niego zadowolony. Powinno być to bardzo wyrównane spotkanie.

Chojniczanka Chojnice vs Pogoń Siedlce

Nastroje w Chojnicach nie są najlepsze. Chojniczanka w poprzedniej kolejce przegrała z Hutnikiem, a w Pucharze Polski okazała się słabsza od trzecioligowej Ślęzy Wrocław. Wydaje się jednak, że spotkanie u siebie z Pogonią Siedlce powinno być idealne na przełamanie. Drużyna z Siedlec prezentuje się przeciętnie i raczej będzie interesować ją w tym sezonie tylko utrzymanie. Pomimo słabszej formy, to Chojniczanka będzie faworytem tego starcia.

Stal Rzeszów vs Znicz Pruszków

Każdy inny wynik niż wygrana Stali będzie sporą niespodzianką. Rzeszowianie są liderem tabeli i pewnie zmierzają po awans do pierwszej ligi. Stal gra najlepszą piłkę na drugoligowym poziomie, więc w każdym meczu będzie faworytem. Znicz bardzo słabo zaczął ten sezon, ale w ostatnim czasie prezentuje się już lepiej. W tym spotkaniu o punkty będzie mu jednak bardzo trudno.

Radunia Stężyca vs Wisła Puławy

Jeżeli spojrzymy na tabelę, to byśmy powiedzieli, że jest to wyrównane spotkanie. Radunia to jednak bardzo dziwna drużyna. U siebie wygrywa wszystkie mecze, a na wyjazdach ma problem ze zdobyciem jakichkolwiek punktów. Wisła natomiast na razie może być zadowolona ze swojej postawy i zajmowanego miejsca. Jako że spotkanie rozegrane będzie w Stężycy, to stawiamy w tym meczu na trzy punkty dla Raduni.

Sokół Ostróda vs Ruch Chorzów

Spotkanie, w którym zdecydowanym faworytem będzie Ruch. Drużyna z Chorzowa zajmuje drugie miejsce w tabeli i nie przegrała jeszcze żadnego meczu w tym sezonie. Sokół w poprzedniej kolejce strzelił pierwsze gole i to może sprawi, że ostródzianie się odbudują mentalnie i zaczną regularnie trafiać do bramki rywali. W meczu z Ruchem może być o to trudno, ale nie można im przed pierwszym gwizdkiem odbierać szans.

Kategorie: klub