Przed nami dziesiąta kolejka drugiej ligi. W ostatnich kolejkach było wiele zaskakujących rezultatów. Jak będzie tym razem?

Znicz Pruszków vs Pogoń Siedlce

Pojedynek dwóch klubów, które przegrały sobie ostatnie mecze. Pruszkowianie przegrali bardzo wysoko z Górnikiem Polkowice, a Pogoń Siedlce przegrała minimalnie z Olimpią Grudziądz. Obie drużyny dysponują bardzo podobnym potencjałem, więc trudno wskazać faworyta. W starciach pomiędzy tymi drużynami, w poprzednim sezonie, dwa razy lepszy okazał się Znicz.

Olimpia Elbląg vs Górnik Polkowice

Olimpia w dalszym ciągu nie wygrała meczu w tym sezonie. Elblążanie zazwyczaj przegrywają minimalnie swoje mecze, ale brakuje im ofensywnych atutów. Górnik natomiast jest w bardzo dobrej dyspozycji. Wygrał cztery ostatnie mecze, strzelając w nich 12 bramek. To wszystko sprawia, że to polkowiczanie będą faworytem tego meczu, ale łatwo o powiększenie dorobku punktowego im nie będzie.

Skra Częstochowa vs GKS Katowice

Mecz na szczycie tej serii spotkań. Skra prezentuje się bardzo dobrze w tym sezonie, nawet pomimo porażki w ostatniej kolejce. Boisko w Częstochowie jest specyficzne, ponieważ jest to sztuczna nawierzchnia i inne drużyny mają spory problem, żeby tam grać. GKS jednak będzie faworytem, w meczu ze wszystkimi drużynami z tej ligi, ponieważ dysponuje zdecydowanie najlepszą kadrą. Wydaje się, że samo spotkanie będzie bardzo wyrównane, a o jego wyniku zadecydują detale.

Garbarnia Kraków vs Hutnik Kraków

Pierwsze w tym sezonie derby Krakowa. Obie drużyny grają bardzo w kratkę i dobre występy przeplatają tymi słabymi. Hutnik w poprzedniej kolejce zaprezentował się znakomicie i pokonał wyżej umiejscowioną Skrę. Garbarnia natomiast jeszcze nie wygrała domowego meczu w tym sezonie. Te wszystkie okoliczności wskazywałyby na to, że to Hutnik jest faworytem, ale wiadomo, że mecze derbowe rządzą się swoimi prawami.

KKS Kalisz vs Stal Rzeszów

Ostatnie występy tych klubów były bardzo słabe. Przegrały one swoje spotkania po 0:3. Porażka KKS-u z faworyzowaną Chojniczanką niespodzianką nie była, a przegrana Stali z rezerwami Śląska Wrocław była sporą sensacją. Do tej pory Stal prezentowała się bardzo dobrze w trwającym sezonie. Rzeszowianie będą chcieli, za wszelką cenę pokazać, że tamten mecz, był tylko wypadkiem przy pracy. KKS jednak już nie raz, w tym sezonie pokazywał, że jest w stanie urywać punkty faworytom.

Wigry Suwałki vs Chojniczanka Chojnice

Kolejny bardzo ciekawy pojedynek. Lider zagra z wiceliderem. Wigry nie straciły jeszcze żadnego punktu na własnym boisku. Zespół z Suwałk gra najlepszą i najciekawszą piłkę ze wszystkich drugoligowych drużyn, a to przekłada się także na zdobycz punktową. Chojniczanka natomiast prezentuje się świetnie u siebie, ale na wyjeździe graj znacznie gorzej. Minimalnym faworytem, więc będą Wigry, ale zapowiada się ciekawy mecz z dużą liczbą goli.

Śląsk II Wrocław vs Sokół Ostróda

Ostródzianie wracają do rywalizacji po przymusowej przerwie. Przed tą przerwą prezentowali się bardzo słabo i w kiepskim stylu przegrali dwa spotkania. Okazja na rehabilitację nastąpi w niedzielę. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, ponieważ Śląsk gra znacznie lepiej niż na początku sezonu. Widać, że wrocławska młodzież powoli przystosowuje się do drugoligowych zmagań i w dalszej części sezonu powinna punktować jeszcze lepiej. Jeżeli Sokół chce wywieźć z Wrocławia dobry rezultat, to musi zagrać znacznie lepiej, niż w ostatnich spotkaniach.

Mecze Błękitni Stargard - Lech II Poznań i Motor Lublin - Bytovia Bytów przeniesione na inny termin z powodu zagrożenia epidemicznego.

Kategorie: klub