Rozpoczynamy zmagania w eWinner II Lidze w sezonie 2021/22! Już w pierwszej kolejce dojdzie do kilku ciekawie zapowiadających się spotkań.

KKS 1925 Kalisz vs Olimpia Elbląg

Faworytem tego meczu powinna być drużyna z Kalisza. Podopieczni Ryszarda Wieczorka bardzo dobrze się zaprezentowali w poprzednim sezonie. Przed tymi rozgrywkami dokonali jeszcze kilku ciekawych wzmocnień, więc powinni być jeszcze mocniejsi. Skład Olimpii natomiast bardzo się zmienił. Odeszło kilku czołowych graczy, jednak w ich miejsce sprowadzono zawodników, którzy nie powinni odbiegać poziomem. Pomimo tego wydaje się, że drużyna z Kalisza ma więcej potencjału piłkarskiego.

Stal Rzeszów vs Garbarnia Kraków

Tutaj faworytem jest Stal. Drużyna z Rzeszowa dokonała wielu ciekawych transferów. Pozyskała m.in. Patryka Małeckiego czy Andreję Prokicia. To gracze, którzy powinni stanowić o sile tego zespołu. Celem Stali w tym sezonie będzie awans do pierwszej ligi. Garbarnia w poprzednim sezonie pozytywnie zaskoczyła, ale teraz może mieć problem, żeby ten dobry wynik powtórzyć. Każdy inny wynik niż wygrana Stali, będzie sporym zaskoczeniem.

Radunia Stężyca vs Lech II Poznań

Ciekawie zapowiadające się spotkanie. Radunia Stężyca jest beniaminkiem, ale jej celem raczej będzie znalezienie się w górnej części tabeli. Drużyna ze Stężycy już na poziomie trzeciej ligi miała bardzo dobry skład, a teraz dokonała jeszcze kilku ciekawych wzmocnień. Lech będzie grał głównie swoją młodzieżą. W poprzednim sezonie drużyna z Poznania dopiero w drugiej części sezonu złapała odpowiednią formę i teraz może być podobnie. Minimalnie więcej szans dajemy Radunii.

Wisła Puławy vs GKS Bełchatów

Bardzo trudny do typowania mecz. Wisła świetnie spisywała się w trzeciej lidze, ale wiemy, że drugoligowe rozgrywki są znacznie trudniejsze. W drużynie pozostało wielu zawodników, którzy wywalczyli awans, a dodatkowo przyszło kilku graczy, którzy powinni być uzupełnieniem składu. Zupełnie inna sytuacja jest w Bełchatowie. GKS jest w totalnej przebudowie i pewnie jeszcze trochę potrwa zanim jego skład się wykrystalizuje. Wynik meczu zapewne zakręci się w okolicy remisu.

Znicz Pruszków vs Motor Lublin

Skład Znicza zmienił się w bardzo małym stopniu, w porównaniu z tym z poprzedniego sezonu. Pruszkowianie postawili na stabilizację i zobaczymy, do jakiego wyniku to doprowadzi. Motor natomiast zamierza włączyć się do walki o awans. W Lublinie dokonali kilku ciekawych transferów. Teoretycznie drużyna jest znacznie silniejsza, niż w sezonie 2020/21. Faworytem meczu jest Motor.

Ruch Chorzów vs Pogoń Siedlce

Ruch po latach tułaczki powraca na poziom centralny. W drużynie nie doszło do rewolucji kadrowej. O sile drużyny mają stanowić zawodnicy, którzy wywalczyli awans. W Pogoni natomiast nastąpiło sporo zmian w składzie. Drużyna ma być mieszanką młodości i doświadczenia. W Siedlcach wierzą, że to przyniesie im sukces. Zapowiada się bardzo ciekawy mecz, w którym niezwykle trudno wytypować jest wynik.

Śląsk II Wrocław vs Hutnik Kraków

Drużyna z Wrocławia znowu będzie oparta na młodych zawodnikach. W poprzednim sezonie Śląsk pokazał się z bardzo dobrej strony i wydaje się, że teraz powinno być podobnie. Hutnik będzie oparty głównie na tych samych zawodnikach, którzy zapewnili mu utrzymanie w poprzednim sezonie. Krakowianie byli objawieniem drugiej części sezonu i jeżeli utrzymają formę, to ten sezon powinien być dla nich również udany. Stawiamy na remis.

Wigry Suwałki vs Chojniczanka Chojnice

Cele obu drużyn są jasne. Chcą one walczyć o awans na zaplecze ekstraklasy. Na dzień dzisiejszy mocniejszym składem dysponuje jednak Chojniczanka. Nie wykonała ona dużo ruchów, ale były one konkretne. Tacy zawodnicy jak Sam Van Huffel, czy Łukasz Wolsztyński powinni być sporym wzmocnieniem klubu z Chojnic. Wigry natomiast straciły kilku czołowych zawodników, których może być bardzo trudno zastąpić. Warto jednak wspomnieć, że Chojniczanka punkty zdobywała głównie na własnym obiekcie. Teraz musi to zmienić, jeżeli poważnie myśli o bezpośrednim awansie do wyższej ligi.

Sokół Ostróda vs Pogoń Grodzisk Mazowiecki

Mecz, na który czekają wszyscy kibice w Ostródzie. Sokół dalej jest „wielkim placem budowy”, więc w tych pierwszych meczach nie ma co się spodziewać pięknej i kombinacyjnej gry. Pogoń to drużyna, która nie dysponuje bardzo mocnym składem, ale jej atutem jest zgranie. Nie ma tam wielkich pieniędzy, więc trudno było ściągnąć ligowców ogranych na drugoligowym poziomie. Wydaje się, że w sezonie 2021/22 zarówno Sokół, jak i Pogoń będą walczyć o utrzymanie. W tym meczu faworyta nie ma, chociaż obecnie stabilnej kadrowo jest w Grodzisku Mazowieckim.

Kategorie: klub