W rozegranym w środę 22 marca meczu 1/8 Wojewódzkiego Pucharu Polski pokonał na wyjeździe Mazur Ełk 2:1.

Sokół przystąpił do tego spotkania bez kilku kluczowych zawodników. Z tej przyczyny szansę gry od pierwszej minuty dostali debiutujący w meczach o stawkę Hubert Radzki i Kajetan Grudnowski.

Sokół mógł objąć prowadzenie już w pierwszej akcji meczu. Niepewna interwencja bramkarza gospodarzy po której odbita piłka od Damiana Lubaka trafiła w słupek. Chwilę później groźna akcja gospodarzy po której w sytuacji sam na sam dobrą interwencją popisał się Michał Leszczyński. Od tego momentu Sokół w pełni kontrolował wydarzenia na boisku ale brakowało finalizacji akcji. Podopieczni Janusza Bucholca wynik meczu otworzyli w 20 minucie. Koronkowa akcja Sokoła dośrodkowanie z lewej strony boiska Adama Stefańskiego i Damian Lubak strzałem z głowy wyprowadza naszą drużynę na prowadzenie. 13 minut później na tablicy wyników było już 2:0 dla Sokoła. Akcja tym razem prawą stroną boiska, centra Jakuba Mysiorskiego i Damian Lubak drugi raz pokonuje bramkarza Mazura.

W przerwie meczu w drużynie Sokoła nastąpiło 5 zmiany, a na placu gry pojawili się Norbert Florczak, Maksym Kventsar, Jakub Banul, Mateusz Furman i Artem Liehostaiev. 5 minut po wnzowieniu gry Adrian Morawski faulował w polu karnym i arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Patryk Gondek i strzałem w środek bramki zdobył bramkę na 1:2.

W końcówce meczu graliśmy w 10, bowiem czerwoną kartkę obejrzał Mateusz Furman.

Mazur Ełk – Sokół Ostróda 1:2 (0:2)

Gondek 50’ (k) – Lubak 20’, 33’

Sokół: Leszczyński – Grudnowski, Porębski, Morawski, Pawluczuk, Radzki, Szałkowski, Święty, Stefański, Mysiorski, Lubak oraz Florczak, Kventsar, Banul, Furman, Liehostaiev, Dowgiałło, Słuchocki.

 

Kategorie: klub