W rozegranym w środę 31 marca meczu zaległym meczu 22 kolejki Sokół pokonał w Siedlcach miejscową Pogoń 3:2.

Piłkarze Sokoła przystępowali do starcia z Pogonią w minorowych nastrojach. Podopieczni Piotra Jacka nie wygrali w 6 ostatnich meczach, a 2 ostatnie spotkania zakończyły się porażką „Trójkolorowych” z drużynami z okolic strefy spadkowej. Skład wyjściowy Sokoła miał przypomnieć wygrane mecze Sokoła z jesieni, bowiem mimo 8 nowych piłkarzy pozyskanych w zimowym okienku, to żaden z nich nie zagrał dziś od 1 minuty.

Pomimo zaledwie 4 dni różnicy między dzisiejszym a poprzednim meczem w Pruszkowie, to oba były rozgrywane w różnych warunkach atmosferycznych. Sobotnie toczone było przy deszczu i silnie wiejącym wietrze, z kolei dziś mieliśmy iście wiosenną i słoneczną aurę.

Początek środowego spotkania toczył się przy optycznej przewadze Sokoła. Motorem napędowym akcji był głównie Wojciech Kalinowski, który albo strzelał zza pola karnego, albo starał się podawać do kolegów. W 22 minucie świetnie podał do Rafała Siemaszki, ale nasz doświadczony napastnik będąc tuż przed bramkarzem Pogoni nie zdołał go pokonać. W dalszej części meczu przewagę uzyskali piłkarze Pogoni, lecz strzały Piotra Pierzchały i Miłosza Przybeckiego obronił Błażej Niezgoda. Najlepszą okazję miał jednak w 32 minucie Ismael Baidoo, który uciekł naszym obrońcom, ale w sytuacji oko w oko z Błażejem Niezgodą górą ponownie nasz bramkarz. Tuż przed przerwą swoją okazję miał ponownie Wojciech Kalinowski, lecz piłka po jego strzale z 17 metrów przeleciała tuż obok słupka.

Druga połowa zaczęła się ponownie od ataków Sokoła. W 52 minucie świetne podanie Tomasza Gajdy do Wojciecha Kalinowskiego, lecz ten z 8 metrów nie zdołał zaskoczyć bramkarza gospodarzy. 6 minut później długie podanie Rafała Siemaszki do Sebastiana Rugowskiego, który strzelał z 8 metrów, lecz trafił tylko w słupek. Po chwili ponownie Siemaszko, tym razem świetnie obsłużył Wojtka Kalinowskiego, lecz temu w sytuacji sam na sam uciekła piłka. Gdy napór Sokoła był coraz większy i spodziewaliśmy się bramki dla Sokoła, nieoczekiwanie prowadzenie objęli gospodarze. Dośrodkowanie piłki z prawej strony boiska i Piotr Pierzchała strzałem z głowy z 7 metrów trafia do siatki. Piłkarze Sokoła nie spuścili jednak głów i od razu wzięli się za odrabianie strat. Swojej szansy szukał Dawid Wolny, strzelając z ostrego kąta, ale na posterunku był bramkarz Pogoni. W 71 minucie nasz szkoleniowiec zdecydował się na potrójna zmianę i już po 120 sekundach mieliśmy wyrównanie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego świeżo wprowadzonego Łukasza Mozlera, po którym niefortunnie interweniował Krzysztof Danielewicz, kierując piłkę do własnej bramki. Remis nie zadawalał „Trójkolorowych”, którzy próbowali przechylić szalę zwycięstwa na swoja stronę i wyszli na prowadzenie już w 79 minucie. Odbiór piłki w środku pola przez Rafała Siemaszkę, świetna prostopadła piłka do Sebastiana Rugowskiego, a ten płaskim strzałem trafia do siatki. Tylko minutę cieszyliśmy się z prowadzenia. Chwilę po wznowieniu gry we własnym polu karnym faulował Adam Dobosz, a pewny egzekutorem jedenastki okazał się Bartosz Brodziński. Sokół ponownie ruszył do ataków. Bliski zdobycia swojej 2 bramki był Sebastian Rugowski, lecz po centrze Łukasza Mozlera strzelił z głowy tuż obok słupka. W 90 minucie „Trójkolorowi” zadali ostateczny cios. Tomasz Gajda zdecydował się na precyzyjny strzał zza pola karnego, a futbolówka ku naszej olbrzymiej radości wpadła do bramki.

Pogoń Siedlce - Sokół Ostróda 2:3 (0:0)

Pierzchała 64’, Brodziński 80’ (k) - Danielewicz 73 (sam.), Rugowski 77’, Gajda 89’.

Pogoń: 97. Bartosz Klebaniuk - 98. Maciej Kołoczek (63, 6. Mateusz Piotrowski), 27. Julien Tadrowski, 31. Bartosz Brodziński, 14. Bartłomiej Olszewski - 19. Miłosz Przybecki, 55. Oskar Repka, 7. Krzysztof Danielewicz, 11. Ishmael Baidoo (76, 20. Cezary Bujalski), 23. Franciszek Wróblewski (90, 32. Dawid Nojszewski) - 15. Piotr Pierzchała.

Sokół: 1. Błażej Niezgoda - 7. Paweł Brzuzy (71, 20. Michał Zimmer), 4. Wojciech Mazurowski, 8. Karol Żwir, 6. Adam Dobosz - 9. Sebastian Rugowski, 5. Krzysztof Wicki, 14. Tomasz Gajda, 30. Dawid Wolny (71, 31. Jakub Czajkowski), 10. Wojciech Kalinowski (71, 28. Łukasz Mozler) - 11. Rafał Siemaszko (90, 23. Karol Turek).

żółte kartki: Olszewski, Brodziński (Pogoń) - Dobosz (Sokół).

sędziował: Filip Kaliszewski (Gdańsk).

Kolejne spotkanie Sokół rozegra już 3 kwietnia. W Wielką Sobotę na własnym boisku podejmować będziemy Olimpię Elbląg. Początek meczu o godz. 12:00

Kategorie: klub