W rozegranym w niedzielę 21 maja meczu 29 kolejki 3 ligi Sokół przegrał na wyjeździe z rezerwami Jagiellonii Białystok 1:3.

„Trójkolorowi” wyszli na prowadzenie w 32 minucie. Dośrodkowanie w pole karne Mateusza Furmana, do piłki wybijanej przez jego z defensorów „Jagi” dopadł Łukasz Mościcki i świetnym strzałem z pierwszej piłki pokonał Bartłomieja Żynela.

Po przerwie strzelali już jednak tylko gospodarze. 3 minuty po wznowieniu gry i kombinacyjnie rozegrany rzut wolny po którym Jakub Lewicki nieczysto trafił w piłkę, jednak ta znalazła się pod nogami niepilnowanego Patryka Czerecha, który z 3 metrów trafił do siatki. W 77 minucie przewaga gospodarzy znalazła potwierdzenie w golu Jakuba Orpika. Dogranie z prawej strony boiska do wprowadzonego w drugiej połowie Orpika, a ten strzałem z 17 metrów pokonał Michała Leszczyńskiego. W 84 minucie piłkarze rezerw Jagiellonii wyszli z kontrą 3 na 2 i Mateusz Malec strzałem z 5 metrów ustala wynik meczu.

Jagiellonia II Białystok – Sokół Ostróda 3:1 (0:1)

Czerech 48’, Orpik 77’, Malec 84’ - Mościcki 32’

Jagiellonia II: Żynel – Tabiś, Czerech, Kobus, Lewicki (76’ Zyśk), Olszewski (83’ Matus), Orpik, Wiktoruk, Wojciechowski (54’ Malec), Wasilewski (83’ Pankiewicz), Bortniczuk (76’ Huczko)

Sokół: Leszczyński – Pawluczuk, Porębski, Morawski, Dowgiałło, Kventsar, Mościcki, Furman, Stefański, Mysiorski, Liehostaiev (69’ Lubak) oraz Szałkowski, Banul.

Żółte kartki: Czerech - Porębski, Leszczyński, Mościcki, Pawluczuk

Kolejny mecz „Trójkolorowi” rozegrają już w środę 24 maja. Na własnym boisku podejmować będziemy Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Początek spotkania o godz. 17:00.

Kategorie: klub