W rozegranym w sobotę 29 stycznia meczu towarzyskim Sokół pokonał 4-ligową Polonią Lidzbark Warmiński 5:1.

Ostródzianie już w 9 minucie objęli prowadzenie po płaskim strzale jednego z testowanych zawodników. W pierwszym kwadransie podopieczni Wojciecha Figurskiego mieli spora przewagę, jednak nie zdołali oni wykorzystać 2 sytuacji sam na sam, a Patryk Skórecki z rzutu wolnego trafił w słupek. Goście zagrażali nam głównie po stałych fragmentach gry, i po jednym z nich Wojciech Dziemidowicz pokonał Pawła Rabina. Tuż przed końcem pierwszej połowy testowany napastnik dobrze zachował się w polu karnym i wyprowadził nas ponownie na prowadzenie.

W drugiej odsłonie przewaga „Trójkolorowych” była jeszcze większa. Goście, którzy przyjechali do Ostródy w 14, ambitnie starali się dotrzymywać kroku piłkarzom Sokoła, lecz z minuty na minutę dominacja drugoligowca rosła. Między 56 a 57 minutą testowany napastnik pokazał swój snajperski instynkt, dopełniając składne akcje. W ostatniej akcji meczu testowany młody skrzydłowy wykorzystał błąd i skierował piłkę do pustej bramki.

Sokół Ostróda – Polonia Lidzbark Warmiński 5:1 (2:1)

9’ testowany 3; 41’, 56’, 57’ testowany 4; 90’ testowany 5 – 21’ Dziemidowicz.

Sokół: Rabin – Mazurowski, Dzięcioł, Dowgiałło, testowany 1, Skórecki, Kurowski, testowany 2, Słupski, testowany 3, testowany 4 oraz Witkowski, Rutkowski, Stępień, Dymerski oraz 3 testowanych.

Kolejny sparing Sokół rozegra w sobotę 5 lutego. Na boisku w Świeciu zmierzymy się z liderem 2 grupy 3 ligi Olimpią Grudziądz. Początek spotkania zaplanowano na godz. 13:00.

Kategorie: klub