W 6 meczu sparingowym Sokół pokonał we Włocławku 3-ligowego Sokoła Kleczew 5:0.

Mimo panujących warunków atmosferycznych, spotkanie było rozegrane na bardzo dobrze przygotowanej płycie boiska. W przeciwieństwie do poprzednich meczów kontrolnych „Trójkolorowych”, w sobotnim starciu testowanych było tylko 4 piłkarzy i sporo wskazuje na to, że część z nich wkrótce podpisze umowy z klubem.

Ostródzianie objęli prowadzenie już w 3 minucie, kiedy po centrze jednego z zawodników testowanych Rafał Siemaszko z kilku metrów trafił do siatki. Podopieczni obchodzącego dziś 44 urodziny Piotra Jacka mieli optyczną przewagę, lecz brakowało celnego wykończenia akcji.

W drugiej połowie mieliśmy kilka korekt w wyjściowym składzie. Już po 4 minutach drugiej odsłony „Trójkolorowi” podwyższyli swoje prowadzenie. Tomasz Gajda podał do Dawida Wolnego, a ten silnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał bramkarza z Kleczewa. Druga część do zdecydowana dominacja Sokoła z Ostródy. W 64 minucie Tomasz Gajda strzelił płasko z narożnika pola karnego, po którym piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. 13 minut później po świetnym podaniu Kamila Zalewskiego Tomasz Gajda minął bramkarza i trafił do siatki. W kolejnej akcji Sebastian Rugowski skopiował wyczyn Tomasza Gajdy sprzed chwili i w ten sam sposób zdobył 5 gola.

Sokół Ostróda – Sokół Kleczew 5:0 (1:0)

Gajda 64’, 77’, Siemaszko 3’, Wolny 49’, Rugowski 79’

Skład Sokoła O. 1 połowa: Testowany 1 – Dobosz, Wicki, Brzuzy, Testowany 2, Czajkowski, Mazurowski, Testowany 3, Testowany 4, Żwir, Siemaszko.

2 połowa: Testowany 1 – Dobosz, Wicki, Zimmer, Testowany 2, Czajkowski, Zalewski, Gajda, Kalinowski, Rugowski, Wolny.

Kolejny sparing „Trójkolorowi” rozegrają w środę 10 lutego, a naszym przeciwnikiem będzie GKS Wikielec. Spotkanie  odbędzie się w Iławie, a pierwszy gwizdek sędziego wybrzmi o godz. 15:00.

Kategorie: klub