W rozegranym w środę 16 lutego meczu towarzyskim Sokół pokonał na własnym boisku czwartoligowy Motor Lubawa 6:0.

Ostatni w zimowym okresie przygotowawczym sparing przebiegał w trudnych warunkach atmosferycznych, przy silnie wiejącym wietrze i solidnych opadach deszczu. Takie warunki utrudniały budowanie składnych akcji, przez co w pierwszej połowie obserwowaliśmy tylko jedną bramkę, autorstwa Patryka Skóreckiego. W drugiej odsłonie meczu w składzie „Trójkolorowych” nastąpiło wiele zmian, a na boisku pojawili się m.in. 17-letni Filip Kaczorowski (junior Sokoła), 16-letni Adam Słuchocki (Żuri Olsztyn), a także rok młodszy Tobiasz Ociepski (Żuri Olsztyn), który swoją przygodę z piłką rozpoczynał w Sokole, a później grał w AP Ostróda i Jagiellonii Białystok. W 64 minucie prowadzenie Sokoła podwyższył Jakub Żyznowski, a w ostatnim kwadransie dołożyliśmy jeszcze 4 trafienia, których strzelcami byli Mateusz Sobotka (dwie), Tobiasz Ociepski i Kamil Kurowski.

Sokół Ostróda – Motor Lubawa 6:0 (1:0)

Sobotka 78’, 80’, Skórecki 21’, Żyznowski 64’, Ociepski 76’, Kurowski 90’.

Sokół: Kąkolewski – Dowgiałło, Skórecki, Mazurowski, Klimek – Żyznowski, Kurowski, Stępień, Sobotka – Słupski, Wojtyra oraz Rabin, Dymerski, Dzięcioł, Zagórski, Turek, Kaczorowski, Malinowski, Ociepski, Słuchocki.

Był to ostatni sparing przez startem rozgrywek eWinner 2 ligi. W sobotę 26 lutego o godz. 13:00 na własnym boisku podejmować będziemy Wigry Suwałki. Wkrótce podamy zasady dystrybucji i sprzedaży biletów na to spotkanie.

Kategorie: klub