W rozegranym w sobotę 9 lipca trzecim meczu kontrolnym Sokół przegrał na własnym boisku z Zawiszą Bydgoszcz 1:5.

Rozgrywane na stadionie przy ul. Wyszyńskiego spotkanie z Zawiszą Bydgoszcz wzbudziło spore zainteresowanie kibiców. Na pierwszą połowę ostródzianie wyszli w składzie z zakontraktowanymi w tym tygodniu Mateuszem Furmanem, Tomaszem Porębskim, zawodnikami z poprzedniego sezonu: Łukaszem Świętym, Jakubem Mysiorskim oraz 5 piłkarzami testowanymi. Pierwsza odsłona toczyła się z lekką przewagą gości, którą udokumentowali w 35 minucie. Po błędzie w wyprowadzeniu piłki jednego z naszych obrońców Stanisław Wędzelewski precyzyjnym strzałem otworzył wynik meczu. Tuż przed końcem pierwszej połowy „Trójkolorowi” doprowadzili do wyrównania. Jeden z naszych testowanych zawodników wyszedł sam na sam z bramkarzem Zawiszy i przy drugiej próbie skierował piłkę do siatki.

Do drugiej połowy Sokół przystąpił z Błażejem Malinowskim oraz 10 kolejnymi testowanymi piłkarzami. I druga odsłona to już zdecydowana przewaga gości, potwierdzona 4 bramkami. Jedną z nich zdobył były piłkarz Sokoła, Sebastian Rugowski.

Sokół Ostróda – Zawisza Bydgoszcz 1:5 (1:1)

Testowany 45’ – Wędzelewski 35’, testrowany 50’, Rugowski 63’, Żylski 76’, Mielcarek 81’

W przyszłym tygodniu „Trójkolorowych” czekają 2 sparingi. W środę naszym rywalem będzie czwartoligowy DKS Dobre Miasto, a w sobotę trzecioligowa Gedania Gdańsk. Oba spotkania zostaną rozegrane w Ostródzie, a o dokładnym miejscu i godzinie rozpoczęcia sparingów poinformujemy w późniejszym czasie.

Kategorie: klub