W rozegranym w sobotę 1 kwietnia meczu 3 ligi Sokół przegrał na własnym boisku z Wartą Sieradz 0:4.

W porównaniu do przedniego meczu, zakończonego bezbramkowym remisem z rezerwami Legii Warszawa, w składzie „Trójkolorowych” doszło do 2 zmian w wyjściowym jedenastce. W miejsce Kajetana Grudnowskiego i Huberta Radzkiego od pierwszy minuty na plac gry wybiegli Maksym Kventsar i Mateusz Furman.

Od pierwszego gwizdka arbitra to goście uzyskali przewagę, a na efekty nie musieliśmy długo czekać. W 4 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do bezpańskiej piłki doszedł Japończyk  Shingo Koreeda, strzelił z pierwszej piłki z 17 metrów i trafił do siatki. W 23 minucie było już 2:0 dla gości. Składna akcja podopiecznych Przemysława Cecherza, dośrodkowanie z prawej strony Adriana Filipaka i Jakub Piela strzałem z głowy z 5 metrów pokonał Michała Leszczyńskiego. Po pół godzinie gry goście byli już na trzybramkowym prowadzeniu. Japończyk Koreeda wygrał pojedynek główkowy z jednym z naszych obrońców, zgrał do Bartłomieja Kręcichwosta, który pięknym strzałem z pierwszej piłki z 15 metrów trafił do siatki. Spiker zawodów nie zdążył przeczytać strzelca bramki, a już było 0:4. Adrian Morawski starał się wybić piłkę, lecz trafił nią w Bartłomieja Kręcichwosta, a ta wpadła do naszej bramki.

W drugiej połowie niewiele ciekawe się działo. Goście kontrolowali wydarzenia na boisku, a naszym zawodnikom konstruowanie akcji nie wychodziło. Wynik z pierwszej odsłony nie uległ zmianie i goście zgarnęli pełną pulę.

Po bardzo słabym meczu ulegliśmy Warcie 0:4. I ten wynik w pełni oddaje wydarzenia na boisku. Goście kontrolowali spotkanie od pierwszej do ostatniej minuty. I piłkarska jakość i zaangażowanie były po stronie sieradzan. Dość powiedzieć, że pierwszy celny strzał oddaliśmy w 83 minucie … Przed naszym sztabem sporo pracy, aby poprawić funkcjonowanie drużyny. Znowu tracimy zbyt dużo bramek, a i tym z przodu niewiele potrafiliśmy stworzyć.

Sokół Ostróda – Warta Sieradz 0:4 (0:4)

Sokół: Leszczyński – Kventsar, Porębski, Morawski (37’ Dowgiałło), Pawluczuk, Mościcki (55’ Szałkowski), Furman (46’ Radzki), Święty, Stefański (83’ Liehostaiev), Mysiorski, Lubak

Warta: Miazek - Adamiak, Borcuch (74’ Walczak), Michalski, Lis, Kraśniewski, Koreeda (59’ Takato), Filipiak (63’ Lewandowski), Piela (59’ Mielczarek),  Pawłowski, Kręcichwost (74’ Sionkowski).

Źółte kartki: Morawski, Dowgiałło, Pawluczuk, Szałkowski (Sokół) – Koreeda, Adamiak, Borcuch, Takato (Warta).

Kolejny mecz „Trójkolorowi” rozgerają w sobotę 8 kwietnia. Na wyjeździe zmierzymy się z Pilica Białobrzegi. Początek spotkania o godz. 12:00.

Kategorie: klub