W 4 meczu towarzyskim Sokół przegrał z Chojniczanką Chojnice 0:3.

Podobnie jak w przypadku poprzednich sparingów, tak i tym razem szkoleniowiec Sokoła podzielił swoją drużynę na dwie równorzędne jedenastki. Testowanych było 7 zawodników, w tym 2 bramkarzy i w sumie 5 piłkarzy o statusie młodzieżowca.

Sobotnie spotkanie, rozgrywane w Kartuzach, toczone było na zmarzniętej płycie przy momentami intensywnie padającym śniegu. Od pierwszego gwizdka arbitra widać było z jakim nastawieniem wyszły obie drużyny. Sokół starał się konstruować akcje w ataku pozycyjnym, natomiast Chojniczanka zagrażała naszej bramce głównie po kontrach. I po jednej z nich już w 20 minucie Chojniczanka objęła prowadzenie. Kamil Orlik ruszył prawą stroną, dograł w pole karne do Szymona Skrzypczaka, który z 5 metrów trafił do siatki. W drugiej połowy w przeciągu 3 minut podopieczni Adama Noconia zdobyli 2 bramki. Najpierw po rzucie rożnym i zamieszaniu w naszym polu karnym Mateusz Bartosiak z bliska wpakował piłkę do siatki, a następnie podanie za naszą linię obrony i sytuację sam na sam wykorzystał Szymon Emche. W ostatnich 10 minutach mieliśmy kilka dobrych okazji do zdobycia bramki honorowej ale dobrze w bramce spisywał się Paweł … Sokół.

Chojniczanka Chojnice – Sokół Ostróda 3:0 (1:0)

Skrzypczak 20’, Bartosiak 63’, Emche 66.

Sokół 1 połowa: testowany 1 – Dobosz, Wicki, testowany 2, Zimmer, J.Czajkowski, testowany 3, testowany 4, testowany 5, Żwir, Siemaszko.

2 połowa: testowany 6 – Dobosz, Mazurowski, testowany 2, Zimmer, Zalewski, testowany 7, Kalinowski, Gajda, testowany 5, Wolny.

Chojniczanka: 1 połowa: Banach –Grobelny, Grolik, Kasperowicz, Oskar Nowak –Orlik, Rakowski, Ziętarski, Mikołajczak, Klichowicz –Skrzypczak.

2 połowa: Sokół –Mudra, Bartosiak, Klabník, Oskar Nowak –Kurs, P.Czajkowski, Kona, Golański, Emche – Olaf Nowak.

Wkrótce opublikujemy skrót meczu oraz pomeczową wypowiedź trenera Sokoła Piotra Jacka.

W przyszłym tygodniu piłkarzy Sokoła czekają 2 sparing. W środę w Mrągowie zmierzymy się z Wigrami Suwałki, a w sobotę we Włocławku czeka nas konfrontacja w 3-ligowym Sokołem Kleczew.

foto: s28

 

 

 

Kategorie: klub