W rozegranym w poniedziałek meczu kontrolnym Sokół pokonał IV-ligową Olimpię Olsztynek 4:1.

Początkowo spotkanie miało zostać rozegrane w sobotę, lecz ze względu na obfite opady śniegu i silny wiatr decyzją szkoleniowców obu ekip zostało przełożone na poniedziałek.

W poniedziałkowym sparingu zabrakło Michała Kiełtyki (planowany wcześniej zastrzyk), Szymona Dowgiałło (zacznie zajęcia od 1 lutego), Błażeja Klimka oraz Mateusza Furmana (obaj są już w treningu). Testowani pod kątem przydatności gry w Sokole byli: Łukasz Mościcki (Wisła Płock), Adam Stefański (Chojniczanka Chojnice), Rafał Szybajło (Sparta Augustów) oraz Damian Lubak (DKS Dobre Miasto). Blisko dopięcia formalności są dwaj młodzieżowcy z Żuri Olsztyn: Kajetan Grudnowski i Adam Słuchocki oraz ostródzianin Mateusz Błaut. Warto także odnotować, że całą drugą połowę na boisku rozegrał wychowanek Sokoła Paweł Kulpa.

Wynik meczu otworzył się już w 6 minucie. Z rzutu wolnego strzelał Maksym Kventsar, futbolówkę odbił Filip Turcinavicius, po czym niefortunnie interweniował jeden z defensorów Olimpii, skierowując z głowy piłkę do własnej bramki. Goście odpowiedzieli 10 minut później, kiedy po akcji prawą stroną i dograniu w pole karne, płaskim i precyzyjnym strzałem popisał się Łukasz Duch. Tuż przed przerwą wynik pierwszej odsłony ustalił Tomasz Porębski, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasza Świętego pokonał bramkarza Olimpii.

W drugiej połowie instynktem strzeleckim błysnął Dawid Kasprzyk, gdy między 74 a 76 dwukrotnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jakuba Kopacza skierował piłkę do siatki. Wynik mógł i powinien być znacznie wyższy, ale naszym zawodnikom brakowało skuteczności. Niemniej w sparingach wynik jest sprawą drugorzędną, a z samej gry można być zadowolonym.    

Sokół Ostróda – Olimpia Olsztynek 4:1 (2:1)

Samobójcza 6’, Porębski 43’, Kasprzyk 74’, 76’ – Duch 16’

Sokół (1 połowa): Leszczyński – Pawluczuk, Porębski, Morawski, Kventsar, Mościcki, Słuchocki, Stefański, Święty, Mysiorski, Banul

(2 połowa): Florczak – Grudnowski, Błaut, Musiński, Szałkowski, Szybajło, Kulpa, Kopacz, Stefański, Lubak, Kasprzyk

W sobotę 28 stycznia „Trójkolorowych” czekają 2 mecze kontrolne. O godz. 12:00 w Elblągu zmierzymy się z drugoligową Olimpią, a godzinę później pod wodzą drugiego trenera Macieja Czerkawskiego na bocznym boisku przy ul. 3 Maja w Ostródzie rozpoczniemy sparing z czwartoligową Narwią Ostrołęka.  

Kategorie: klub