Już w najbliższą sobotę rozegramy kolejne spotkanie ligowe. Tym razem naszym rywalem będzie Płomień Turznica. Spotkanie to zostało zaplanowane na godzinę 15:30, na Stadionie Miejskim w Ostródzie.

Informacje na temat sprzedaży biletów znajdziecie TUTAJ.

Goście, to drużyna założona w 1971 roku. Najwyższy poziom rozgrywkowy, na którym nasi sobotni goście mieli okazję występować, to rozgrywki klasy okręgowej, w której grają już siódmy sezon. Awans wywalczyli w sezonie 2016/17, zajmując 2 miejsce w A Klasie, grupie 3. Najwyższe miejsce, jakie udało im się zająć, to 4 lokata, osiągnięta w sezonie 2021/22.

Po 9 kolejkach, zawodnicy z Turznicy zajmują 6 miejsce w tabeli, z dorobkiem 16 zdobytych punktów i bilansem 4 zwycięstw, 4 remisów i tylko 1 porażki. Jedyne przegrane spotkanie to domowe stracie z Ossą Biskupiec, w którym padł wynik 1:3.

Nie będzie to pierwsze spotkanie Sokoła z Płomieniem w tym sezonie. Dobrze pamiętamy pierwsze spotkanie o stawkę w wykonaniu trójkolorowych, w którym, między innymi, z naszym trenerem, Andrzejem Burchartem, na środku obrony, pojechaliśmy do Turznicy, na mecz w rundy wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski. 90 minut rywalizacji nie wyłoniło zwycięscy. Wynik otworzył, w 64 minucie, Roman Śnieżawski. Wyrównał, w 76 Tomasz Śnieżawski. W dogrywce również padł remis, dlatego potrzebne były rzuty karne, w których kluczową obroną popisał się Piotr Sikora, dając Sokołowi awans do kolejnej rundy!

Na podobną radość liczymy w sobotę!      

Wiele postaci, związanych obecnie z Sokołem, ma w swoim CV epizody w Turznicy. Nasz kapitan, Piotr Sikora, przez 3 ostatnie sezony bronił barw Płomienia. Podobnie nasz obecny trener, Andrzej Burchart, ostatnie 3 sezony spędził w Turznicy. Maciej Dwórznik również stanie w sobotę naprzeciw byłych kolegów. Po drugiej stronie barykady staną, bardzo dobrze znani ostródzkim kibicom, Roman Śnieżawski, Szymon Witkowski czy trener Paweł Oliwa.

Liczymy na waszą obecność i głośny doping dla trójkolorowych! 🔴⚪️🔵

#SokolOdNowa

Kategorie: klub