W sobotę 27 sierpnia „Trójkolorowi” rozegrają 5 kolejkę w 1 grupie 3 ligi. Tym razem na wyjeździe zmierzymy się z Wartą Sieradz.

Historia

Oficjalna data powstania Warty to 1945 rok, ale tak naprawdę zespół powstał 24 lutego 1957 roku w wyniku fuzji "Gwardii", "Sparty", "Startu" i "Włókniarza". Osobowość prawną Kklub otrzymał 6 sierpnia 1957 roku. Zespół Warty trzykrotnie wzniósł się na wyżyny i był na ustach kibiców piłkarskich całego kraju. W roku 1963 w rozgrywkach o Puchar Polski po zwycięstwach nad Wawelem Kraków 4:1 i Olimpią Poznań 2:0, Warta spotkała się na własnym stadionie z Polonią Bytom. Było to wydarzenie dla całego miasta. Naszpikowany reprezentantami Polski zespół z Bytomia wygrał ostatecznie 6:2. Ponownie sieradzanie dali znać o sobie w rozgrywkach pucharowych w roku 1978. Po zwycięstwie nad Moto-Jelcz Oława 4:3 przyszło im się zmierzyć z ówczesnym wicemistrzem Polski, Śląskiem Wrocław. Warta wygrała 2:1 i był to jeden z największych sukcesów w historii klubu. Z Pucharu Polski wyeliminowała później Wartę Arka Gdynia. Sprawcą kolejnej pucharowej niespodzianki była Warta w roku 2005, kiedy to pokonała 3:2 byłego mistrza Polski Widzew Łódź. W kolejnym meczu Warta przegrała z Wisłą Płock.

Źródło: wartasieradz.com

Ostatni sezon

W minionych rozgrywkach zespół Warty, z 9 punktami przewagi nad RKS Radomsko, wygrał 4 ligę łódzką i awansował do 3 ligi.

Bieżący sezon

Po 4 rozegranych kolejkach Warta z 3 punktami zajmuje 16 miejsce w ligowej tabeli. W inaugurującym sezon meczu z rezerwami Jagiellonii Białystok Warta wygrała 3:1, ale w kolejnych 3 spotkaniach z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, Pelikanem Łowicz oraz Lechia Tomaszów poniosła porażki.

Trener

Szkoleniowcem Warty jest Marcin Węglewski, który poprzednio przez 2 sezony prowadził w 1 lidze GKS Bełchatów.

Ruchy kadrowe

Przyszli: Antoni Bednarek (CK Troszyn), Jakub Dydak (Sokół Aleksandrów), Igor Górniak (RKS Radomsko), Bartłomiej Kręcichwost (Znicz Pruszków), Jakub Król (Sokół Aleksandrów), Wojciech Pawlak (Pogoń Zduńska Wola), Jakub Pawłowski (AKS SMS Łódź) i Kacper Sionkowski (GKS Bełchatów).

Odeszli: Sebastian Radzio, Przemysław Sosnowski, Jakub Szulc (wszyscy koniec kariery), Mikołaj Bociek (GKS Bełchatów), Bartłomiej Lisowski (koniec wypożyczenia z GKS-u), Piotr Białousko (Boruta Zgierz) i Grzegorz Brochocki.

Bilans spotkań bezpośrednich

Ostatnio obie drużyny mierzyły się ze sobą w sezonie 2017/18 i oba mecze wygrał Sokół, w Ostródzie 1:0, a w Sieradzu 2:0.

Ciekawostki

- Żaden z piłkarzy obu drużyn nie musi pauzować z powodu nadmiaru żółtych kartek. Szczególnie ostrożni w Sokole powinni być Tomasz Porębski i Mateusz Musiński, którzy mają na swoich konta po 3 napomnienia.

- Sobotnie spotkanie będzie debiutem Janusza Bucholca w roli szkoleniowca Sokoła, który w miniony czwartek zastąpił na tym stanowisku Dominika Bednarczyka.

- Zespół Warty w poprzednim sezonie był niepokonany na własnym boisku. Na 17 rozegranych domowych spotkań odniósł 15 zwycięstw i zanotował 2 remisy.

Przewidywalne składy

Warta: Miazek – Król, Adamiak, Bednarek, Głowacki, Filipiak, Pawłowski, Kępczyński, Pluta, Lewandowski, Kręcichwost

Sokół: Florczak – Kventsar, Porębski, Musiński, Kiełtyka, Mysiorski, Musiński, Furman, Pawluczuk, Święty, Kasprzyk.

Szczegóły meczu

Spotkanie 5 kolejki 3 ligi zostanie rozegrane w sobotę 27 sierpnia o godz. 17:00 na stadionie przy ul Sportowej 1 w Sieradzu.

Kategorie: klub