W sobotę 8 sierpnia Sokół rozegra kolejny mecz towarzyski. Tym razem przeciwnikiem podopiecznych Piotra Jacka będzie I-ligowy Stomil Olsztyn. Spotkanie zostanie rozegrane na boisku przy ul. 3 Maja 19. Początek o godz. 11:00. Spotkanie odbędzie się z udziałem kibiców, przy zachowaniu rygoru sanitarnego.

O rywalu

Stomil Olsztyn to najbardziej utytułowany piłkarski klub na Warmii i Mazurach, w latach 1994–2002 wystąpił w ośmiu sezonach w ekstraklasie oraz dwukrotnie awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski. Mistrz Polski juniorów U-19 w roku 1974, drugi Wicemistrz Polski U-17 w roku 2003. W 2016 roku kobieca sekcja piłki nożnej zdobyła mistrzostwo Polski w futsalu kobiet U-16. W sezonie 2011/2012 Stomil uzyskał awans do I ligi, w której gra do dziś.

Poprzednie spotkania

W minionych 5 latach Sokół i Stomil rywalizowały ze sobą sześciokrotnie, a ostatnie 4 zakończyły się zwycięstwem olsztynian.

- lato 2018: Sokół Ostróda – Stomil Olsztyn 0:4
- zima 2018: Stomil Olsztyn – Sokół Ostróda 3:0
- lato 2017: Sokół Ostróda – Stomil Olsztyn 0:4
- zima 2017: Sokół Ostróda – Stomil Olsztyn 2:3
- zima 2016: Stomil Olsztyn – Sokół Ostróda 2:2
- lato 2015: Sokół Ostróda – Stomil Olsztyn 2:2

Ostatnie dwa sparingi, zaplanowane na zimę 2019 i 2020 roku zostały odwołane z przyczyn niezależnych od naszego klubu.

Ciekawostki

Aktualnym piłkarzem Sokoła jest wychowanek Stomilu Karol Żwir. Z kolei asystentem trenera Adama Majewskiego jest były szkoleniowiec Sokoła Karol Szweda.
Piłkarze Sokoła po piątkowym finale WPP mieli kilka dni wolnych od treningów. Pierwsze zajęcia po przerwie zostaną przeprowadzone w czwartek 6 sierpnia.
Z kolei piłkarze „Dumy Warmii” po 1,5 tygodniowej przerwie piłkarze Stomilu przystąpili do treningów we wtorek 4 sierpnia. Na pierwszych zajęciach pojawiło się 16. zawodników. Olsztyński szkoleniowiec nie miał do dyspozycji żadnego nowego czy testowanego zawodnika.
Wyniki sparingów Sokoła:

Sokół Ostróda – Sportis Łochowo 2:1
Sokół Ostróda – Bałtyk Gdynia 2:1
Kotwica Kołobrzeg – Sokół Ostróda 0:4

Dla Stomilu będzie to pierwszy sparing po zakończonym niedawno sezonie I ligi.

Miejsce i czas

Środowe mecz odbędzie się boisku przy ul. 3 Maja 19 w Ostródzie. Pierwszy gwizdek sędziego wybrzmi w sobotę 8 sierpnia o godz. 11:00.

Informacje dla kibiców

Mecz odbędzie się z udziałem kibiców, przy zachowaniu rygoru sanitarnego.
1. Kibic będzie wpisywał się na listę, zapoznając się jednocześnie z Wytycznymi organizatora, opracowanymi na podstawie obowiązujących przepisów prawa powszechnego tj. Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 czerwca 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii z późniejszymi zmianami. (Dz.U.z 2020 r. poz. 1066 oraz 1295, 1182 i 1161.
2. Kibice korzystający z obiektu sportowego są obowiązane do dezynfekcji rąk wchodząc i opuszczając obiekt,
3. Kibice zajmują miejsca na widowni przy zachowaniu odległości 1,5 m, z tym że nie więcej niż 50% liczby miejsc przewidzianych dla publiczności (zgodnie z weryfikacją boiska na sezon 2020/2021).
4. Na terenie obiektu widz jest obowiązany:
- Realizować obowiązek zakrywania ust i nosa, do czasu zajęcia przez niego miejsca oraz podczas poruszania się na terenie tych obiektów;
- Zachować 1,5 m odległości od innego widza – w przypadku obiektów bez oznaczonych miejsc.
5. Obowiązek udostępniania co drugiego miejsca, nie dotyczy:
- Widza, który uczestniczy w wydarzeniach z dzieckiem poniżej 13-go roku życia;
- Widza, który uczestniczy w wydarzeniach z osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub osobą, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie;
- Osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących.

Wstęp na mecz jest darmowy.

Informacje dla fotoreporterów

Fotoreporterzy pracujący na murawie mają obowiązek zakrywania ust i nosa a także zachowania 1,5 m odległości od innej osoby. Ponadto mają obowiązek wpisania się na listę oraz zdezynfekować ręcę wchodząc i opuszczając obiekt.

Transmisja

Sobotni sparing będzie transmitowany na żywo na kanale klubu na Youtube. Komentatorami spotkania będą Rafał Dąbrowski oraz Krzysztof Betkier (sport.egit.pl i stomil.olsztyn.pl). Transmisja rozpocznie się o godz. 10:30.

Link do transmisji: https://youtu.be/fO3Pbs9HHOg

Kategorie: klub

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *