Już w niedzielę, 27 sierpnia, o godzinie 14:00, rozegramy kolejne spotkanie derbowe. Po udanej inauguracji sezonu z Kormoranem Zwierzewo, na Stadion Miejski przy ulicy 3 Maja 19, zawita Tęcza Miłomłyn.

Nasi goście to klub założony w 1969 roku. Najwyższy poziom rozgrywkowy, na jakim Tęcza miała okazję rywalizować, to 4 liga. Ostatni raz miało to miejsce w sezonie 2018/19, gdy, z bilansem 3 zwycięstw, 2 remisów oraz 25 porażek i 11 zdobytymi punktami, zakończyła się dwuletnia przygoda zespołu z Miłomłyna w czwartej lidze (rok wcześniej zajął 8 miejsce). Obecnie to beniaminek Klasy Okręgowej. W zeszłym sezonie występował w rozgrywkach Klasy A Grupa 2, w których, z dorobkiem 57 punktów (18 zwycięstw, 3 remisy, 5 porażek), zajął pierwsze miejsce w tabeli, co skutkowało awansem. W obecnej kampanii Tęcza zajmuje 9 lokatę. Ligę rozpoczęła u siebie, porażką ze spadkowiczem z forBET IV Ligii, Huraganem Morąg, 1:3. Następnie, w Rudzienicach, po porażce 2:1, musiała uznać wyższość Czarnych. Pierwsze punkty zawodnicy Piotra Zająca zdobyli w Działdowie, pokonując tamtejszy MKS 2:0. Bramki, w tym spotkaniu zdobywali Jakub Kisiel oraz Bartłomiej Hasiuk. Naszych gości nie ma już także w rozgrywkach Wojewódzkiego Pucharu Polski. Tam, po wyeliminowaniu w rundzie wstępnej niżej notowanego przeciwnika, Zalewu Frombork (4:2), w pierwszej rundzie uległa rywalowi z tej samej półki, Wałszy Pieniężno, 9:2. Honorowe bramki dla drużyny z Miłomłyna zdobywali Adrian Leśnicki oraz Wiktor Matracki. W ostródzkim środowisku piłkarskim bez problemu można znaleźć odniesienia do Tęczy Miłomłyn. Wychowankiem tego klubu jest, między innymi, obecny trener Sokoła, Andrzej Burchart.

Sam trener, o spotkaniu z Tęczą mówi:

Dla mnie to jest dodatkowy smaczek, ponieważ pochodzę z Miłomłyna. Jestem wychowankiem tego klubu, także fajnie będzie się spotkać. Liczymy na wysoką frekwencję. Na naszych kibiców, którzy w meczu ze Zwierzewem, bardzo licznie przybyli na stadion. Liczymy, że w najbliższym meczu domowym będzie ich równie wielu. Zapraszamy wszystkich na stadion!

Pełna wypowiedź trenera Andrzeja Burcharta TUTAJ.

Sokół do niedzielnej rywalizacji przystępuje z pierwszego miejsca w tabeli. Pozycję lidera trójkolorowi zapewnili sobie kolejkę wcześniej. Bramka z rzutu wolnego, zdobyta przez Mateusza Musińskiego chwilę przed przerwą, dała nam spokój w Narzymiu. Po rozpoczęciu drugiej, połowy dobrze rozegrany rzut rożny i Mateusz Błaut podwyższył na 2:0. Kilka minut później dośrodkowanie Filipa Czerwonki, z prawej strony, zamienia na bramkę Tomasz Śnieżawski. Wynik ustalił, pewnym strzałem z rzutu karnego, Karol Styś (skrót tego spotkania). Zwycięstwo 4:0 i komplet punktów po 3 kolejkach, oto sytuacja Sokoła przed niedzielnym spotkaniem. Do meczu przystąpimy w świetnych nastrojach!

Zapraszamy na Stadion Miejski przy 3 Maja 19! Bądźmy tam razem!

4 kolejka Klasy Okręgowej Grupy 2:

GKS Ossa BiskupiecGSZS Delfin Rybno
MKS DziałdowoKS Wałsza Pieniężno
MKS Start NidzicaKS Iskra Narzym
KS Polonia PasłękMKS Zatoka Braniewo
MKS Huragan MorągKS Unia Susz
LZS Czarni RudzieniceKS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
GLKS Szeląg Kormoran ZwierzewoLKS Płomień Turznica
OKS Sokół OstródaLKS Tęcza Miłomłyn
Źródło: wmzpn.pl
Kategorie: klub