W sobotę 17 czerwca „Trójkolorowi” rozegrają 34  - ostatnią w bieżącym sezonie kolejkę w 1 grupie 3 ligi. Na wyjeździe zmierzymy się z Ursusem Warszawa.

Historia

Klub został założony w 1929 roku, przez pracowników fabryki Ursus w Czechowicach, jednak za oficjalną datę powstania klubu przyjęto w okresie powojennym rok 1935.

W 1973 drużyna RKS Ursus awansowała do II ligi i grała w niej łącznie osiem sezonów. W sezonie 1978/79 była nawet wiceliderem rozgrywek po rundzie jesiennej, po rundzie wiosennej musiał uznać jednak wyższość drużyn ze Śląska z Górnikiem Zabrze na czele i ostatecznie uplasowała się na V miejscu.

W latach osiemdziesiątych drużyna piłki nożnej jeszcze na jeden sezon wróciła do II ligi (1985/86), jednak po roku spadła do III ligi. Grała tam aż do sezonu 1998/99, w którym to po reorganizacji rozgrywek znalazła się w IV lidze.

W sezonie 2009/10 piłkarze Ursusa wygrali 4 ligę mazowiecką – grupa północ, dzięki czemu wywalczyli oni awans do 3 ligi, w której występują do dziś.

Ostatni sezon

W poprzednim sezonie Ursus zajął 8 miejsce w 3 lidze, zdobywając w 36 meczach 53 punkty.

Bieżący sezon

Po 33 rozegranych kolejkach Ursus z 25 punktami zajmuje ostatnie 18 miejsce w ligowej tabeli i spadek „Traktorków” jest już przesądzony.

Trener

Szkoleniowcem Ursusa od stycznia 2023 roku jest Michał Taras, który na tym stanowisku zastąpił Krzysztofa Cegiełke.

Spotkanie z jesieni

W rozegranym 19 listopada ubiegłego roku meczu 17 kolejki Sokół pokonał na własnym boisku Ursus 4:3. Mecz ten miał niesamowity przebieg, bowiem jeszcze do 90 minuty goście prowadzili 3:2, jednak „Trójkolorowi” nie złożyli broni i w doliczonym czasie zdobyli 2 bramki. Zresztą obejrzyjcie sami

Ciekawostki

- Żaden z piłkarzy obu drużyn nie będzie pauzował z powodu kartek;

- Najlepszym strzelcem Ursusa jest Mateusz Muszyński, który zdobył w tym sezonie 8 bramek.

- Drużyna Ursusa, mimo spadku, ambitnie walczy o ligowe punkty. W poprzednim, wyjazdowym meczu z Lechią Tomaszów Mazowiecki, mimo przegrywania 0:2, zdołała odrobić straty i ostatecznie zremisować 2:2.

- Wszystkie mecze 34 kolejki rozpoczną się o tej samej porze czyli w sobotę o godz. 17:00.

Przewidywalne składy

Ursus: Grzegorzewski – Krajewski, Skowroński, Jurczyński, Górecki, Dziełak, Pyrzyna, Wiśniewski, Prusinowski, Kozarzewski, Muszyński.

Sokół: Florczak – Mysiorski, Porębski, Błaut, Dowgiałło, Kventsar, Mościcki, Stefański, Furman, Święty, Liehostaiev.

Walka o utrzymanie:

Jeszcze 3 drużyny walczą o utrzymanie:

  1. Concordia Elbląg - 33 pkt.
  2. Sokół Ostróda - 33 pkt.
  3. Warta Sieradz – 31 pkt.

Warianty:

- Warta spadnie jeżeli:

- nie wygra meczu z Legionovią;

- wygra mecz z Legionovią, a swoje mecze wygrają Sokół i Concordia Elbląg.

- Sokół spadnie jeżeli:

- Warta wygra z Legionovią, a Sokół przegra z Ursusem;

- Warta wygra z Legionovią, Sokół zremisuje z Ursusem, Concordia nie przegra z Błonianką.

- Concordia spadnie jeżeli:

- Warta wygra z Legionovią, Sokół wygra lub zremisuje z Ursusem a Concordia przegra z Błonianką Błonie.

- Warta wygra z Legionovią, Sokół wygra z Ursusem, a Concordia zremisuje z Błonianką. W tym przypadku Warta i Concordia będą miały po 34 punkty, remisowy bilans spotkań, lecz Warta ma korzystniejszą różnicę bramek w spotkaniach w danym sezonie.

Przy sytuacji, gdy wszystkie walczące o utrzymanie drużyny będą miały po 34 punkty, spada Sokół, ze względu na najgorszy bilans spotkań bezpośrednich między 3 zespołami.

Kategorie: klub