Kojarzycie takie dni, w których nic nie wychodzi? W których pęka filiżanka od kawy, samochód nie odpala, autobus się spóźnia a szef jest wyjątkowo niesympatyczny? Taki dzień mają za sobą piłkarze Sokoła, którzy przed własną publicznością przegrali 0:2 z Błękitnymi Stargard.
Goście od pierwszych minut wyszli wysokim pressingiem i nie pozwalali Trójkolorowym rozwinąć skrzydeł. Agresywnie grający Błękitni w 22 minucie wykorzystali dzięki swoim atakom błąd ostródzkiej obrony. Niedokładne podanie Michała Zimmera do Błażeja Niezgody przejął Przemysław Brzeziański, minął golkipera Sokoła i otworzył wynik meczu. Gospodarze mocniej zaatakowali w końcówce, ale strzały Dawida Wolnego i Rafała Siemaszki nie znalazły światła bramki.
Trener Piotr Jacek dokonał dwóch zmian już w przerwie. Niewidocznych Zimmera i Daniela Łuczaka zastąpili Adam Dobosz i Sebastian Rugowski. Tym razem jednak Sokół, który dotychczas zmieniał swoje oblicze na lepsze w drugich połowach, nie zachwycił również po zmianie stron. Na domiar złego w 69 minucie Błękitni podwyższyli. Wrzutkę z prawej strony boiska na gola ponownie zamienił, tym razem po strzale głową, Brzeziański. Miejscowi próbowali na wszystkie sposoby przedrzeć się pod bramkę stargardzian, jednak brakowało im dokładności. Sprawę utrudniał porywisty wiatr, który dodatkowo płatał figle, a piłka nieraz leciała w zupełnie innym kierunku niż ten zamierzony. W ostatnim kwadransie Sokół kilka razy zagroził bramce Błękitnych, ale Wolny, Siemaszko i spółka w sobotni wieczór wręcz razili nieskutecznością.
Szansa na wejście do czołowej szóstki uciekła, ale kolejna okazja już za tydzień. 10 października zagramy w Częstochowie z tamtejszą Skrą. Początek meczu o godz. 15.00.
Sokół Ostróda - Błękitni Stargard 0:2
Brzeziański 22', 68'

Sokół: 1. Błażej Niezgoda - 20. Michał Zimmer (46, 9. Sebastian Rugowski), 8. Karol Żwir, 31. Maciej Dampc (85, 4. Wojciech Mazurowski), 11. Konrad Andrzejczak - 10. Daniel Łuczak (46, 6. Adam Dobosz), 15. Kamil Zalewski, 14. Tomasz Gajda, 77. Wojciech Kalinowski (73, 17. Kamil Odolak) - 30. Dawid Wolny, 27. Rafał Siemaszko.

Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki - 17. Aleksander Theus, 27. Jakub Ostrowski, 24. Krystian Kujawa, 14. Bartosz Sitkowski - 18. Błażej Starzycki (79, 4. Błażej Klimek), 8. Hubert Krawczun, 10. Dawid Polkowski, 23. Mateusz Bochnak, 20. Tomasz Kaczmarek (89, 11. Oskar Ryk) - 15. Przemysław Brzeziański (83, 7. Michał Cywiński).

żółte kartki: Dampc, Siemaszko (Sokół) - Brzeziański, Kujawa (Błękitni).

widzów: około 600.

Kategorie: klub