W sobotę 11 marca „Trójkolorowi” rozegrają 19 kolejkę w 1 grupie 3 ligi. Na wyjeździe zmierzymy się ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Historia

Początki Świtu datowane są na 1933 rok, jednak oficjalna data założenia klubu to 1935. W sezonie 1994/1995 udało się im wywalczyć promocję do II ligi. Dwa lata później dla Świtu znów nastąpiły dobry czasy, w 1997 roku sponsorem klubu został Wojciech Szymański, który hojnie wspierał Świt. Pomimo tego w sezonie 1997/1998 klub spadł z II ligi. Powrócić do niej, drużynie z Nowego Dworu udało się jednak już w 2000 roku. W sezonie 2003/2004 Świt osiągnął historyczny sukces – awansował do I ligi (dzisiejsza ekstraklasa), w której rozegrał jednak tylko jeden sezon. W 2004 roku zaczęły się problemy Świtu. Ze wspierania klubu zrezygnował Wojciech Szymański, wpływ na to miała „afera barażowa” (podobno zawodnicy Świtu sprzedali rewanżowy mecz barażu o I ligę ze Szczakowianką Jaworzno). Po spadku, Świt rozegrał dwa sezony w II lidze, po czym spadł do III ligi. Choć w  sezonie 2007/2008 drużyna z Nowego Dworu zajęła 9 miejsce w III lidze, to nie utrzymała się w lidze, wynikało to z reformy przeprowadzonej wówczas w polskiej piłce (I ligę zastąpiła Ekstraklasa). W sezonie 2008/2009 Świtowi udało się wywalczyć awans do II ligi. Tam rozegrał 5 sezonów i spadł do III ligi.

Ostatni sezon

W minionych rozgrywkach ekipa Świtu zajęła 3 miejsce, uzyskując 59 punktów.

Bieżący sezon

Po 17 rozegranych przez Świt kolejkach 3 ligi nowodworzanie mają na koncie 30 punktów i zajmują 7 miejsce w tabeli

Trener

Szkoleniowcem Świtu od 19 czerwca 2020 jest Mariusz Miecznikowski. Po ubiegłym sezonie z pracy w Świcie zrezygnowali asystent trenera – Bartosz Grzelak, trener przygotowania motorycznego – Jarosław Kulcz oraz fizjoterapueta – Maciej Piech. Nowym asystentem został Patryk Buczny , z kolei trenerem motorycznym – Patryk Gromek.

Ruchy kadrowe

Przyszli: Antoni Bednarek (Warta Sieradz), Jakub Zborowski, Arkadiusz Gajewski (powrót do treningów po kontuzjach)

Odeszli: Filip Kowalczyk (Błonianka Błonie), Kacper Roguski (Orlęta Radzyń Podlaski).

Bilans spotkań bezpośrednich

W 4 ostatnich meczach pomiędzy drużynami, Sokół wygrał 3 spotkania, każde z nich po 1:0.

Mecz z jesieni

W rozegranym 12 sierpnia w Ostródzie meczu pomiędzy oboma zespołami, Świt wygrał 3:2. Goście po trafieniach Łukasza Sosnowskiego z rzutu karnego, Kamila Wiśniewskiego i Jana Nawotczyńskiego do przerwy prowadzili 3:0. W drugiej połowie strzelali już tylko „Trójkolorowi”, lecz trafienia Łukasza Świętego i Dawida Kasprzyka nie przełożyły się na punkty.

Ciekawostki

- Dla Świtu sobotnie spotkanie z Sokołem będzie pierwszym ligowym starciem tej wiosny, gdyż zaplanowany na ubiegłą niedzielę 5 marca mecz z Lechią Tomaszów Mazowiecki został przełożony ze względu nie twardą i zaśnieżoną płytę boiska.

- W kadrze Świtu są 3 piłkarze, którzy wcześniej byli piłkarzami Sokoła: Arkadiusz Ciach, Łukasz Buczkowski i Arkadiusz Gajewski.

- Najlepszy strzelcem Świtu w tym sezonie jest Arkadiusz Ciach, który ma swoim koncie 6 trafień.

Kartki

- Z powodu nadmiaru żółtych kartek w sobotnim meczu nie wystąpią Łukasz Buczkowski (Świt) oraz Mateusz Musiński (Sokół).

Przewidywalne składy

Świt:  Kot – Zborowski, Broda, Kamiński, Bednarek, Wiśniewski, Yampol, Sosnowski, Basiuk, Ciach, Radionow.

Sokół: Florczak – Kventsar, Porębski, Dowgiałło, Pawluczuk, Szałkowski, Mościcki, Furman, Mysiorski, Święty, Lubak.

Szczegóły meczu

Spotkanie 19 kolejki 3 ligi zostanie rozegrane w sobotę 11 marca o godz. 15:00 na stadionie przy ul. Sportowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Kategorie: klub